Обществоnashamama.com16 апр.

Малюнки можуть розказати про психологічний стан дитини

Експерти розповіли про що можуть розказати дитячі малюнки.

nk_hauz/-myonkzxcs0a3ukbdy0l.jpg

У психології є цілий розділ малюнкових тестів - проектні методики. Це способи діагностики психологічного стану пацієнта. До них належать різні малюнкові тести, інтерпретація пацієнтом спеціальних зображень. Їх нерідко використовують в своїй роботі психологи, психотерапевти і психіатри

В арсеналі професійних психологів є кілька вправ, які допомагають уточнити стан дитини. У домашніх умовах їх іноді теж можна використовувати.

Один з основних тестів - "Малюнок людини". Завдяки йому у дітей молодшого дошкільного віку можна оцінити рівень інтелектуального розвитку. У молодшому шкільному віці за малюнком людини можна визначити актуальний психологічний стан, риси характеру дитини. Багато про що можуть розповісти натиск на олівець, штрихування, уривчастість ліній, деталі картинки.

"Малюнок сім'ї" дозволяє оцінити сімейні стосунки. По розташуванню членів сім'ї на аркуші можна судити про емоційну близькість їх один одному, на думку дитини. По деталях малюнка кожного з рідних роблять висновок про їх взаємодію з обстежуваних, про те, як обстежуваний їх сприймає. Відсутність когось на малюнку або зображення зі спини каже про конфлікт дитини з цією людиною. Ретельне промальовування одного з членів сім'ї свідчить про близьких або навпаки, конфліктні, відносини з ним", - зазначає Христина Вірт.

Якщо малюк відмовляється малювати свою сім'ю, можна запропонувати йому тест "Сім'я тварин". Так він висловить модель сімейних відносин, яка йому близька.

Не ставте діагнози дитині після аналізу його малюнків - проектні методики допомагають тільки побудувати гіпотезу про стан. Важливо аналізувати поведінку малюка або школяра, його відносини в родині і з однолітками.

Але якщо ви помітили, що дитина стала пригніченою, агресивною, плаксивою, такі тести можуть підказати вам, де шукати причину цього. Можливо, вона переживає через конфлікт в садочку або реагує на батьківські сварки. У разі серйозних змін в поведінці малюка варто звернутися до фахівця.

💬 Последние комментарии
Весёлый Роджер
ОЙ Шмуля, ТУПОЙ пархатый свинорыл, ты опять ступил! Таки ты на Русском прокси восседаешь та НАШЕ Сало пожираешь!!!, Ой як же то славненько, хе... и будэ тоби хе-хе, долбоЭб продажный!
Голос разума
Мы имеем во врагах Россию...? Интересное умозаключение. Готова ли ты отстаивать свои интересы, интересы своей семьи, своих друзей, своей страны?
Игбун Хохлов
Хохлочурка, и что конкретно не выполняется?
---
вы же поставили верховенство интересов эвропы и своих желаний выше верховенства конституции Украины в 2014году. Почему другие не могут сделать то же самое =или *а нас за что?*.Теперь вы едите то ,чем кормили других-хавайте и скачите.
Голос разума
Верховенство своих интересов и желаний над интересами и недействующими законами Украины? ФАНТАСТИЧЕСКОЕ ОТКРОВЕНИЕ !!!!
Каменяр
Я говорю про виконання РФ своїх законів Договор между Российской Федерацией и Республикой Крым о принятии в Российскую Федерацию Республики Крым и образовании в составе Российской Федерации новых субъектов Статья 3 1. Российская Федерация гарантирует всем народам, проживающим на территориях Республики Крым и города федерального значения Севастополя, право на сохранение родного языка, создание условий для его изучения и развития. 2. Государственными языками Республики Крым являются русский, украинский и крымско-татарский языки.
А мы ведь верили....
"Союз нерушимый республик свободных ......." В одной строчке сразу 2 мифа.....