Обществоnashamama.comApr 16

Малюнки можуть розказати про психологічний стан дитини

Експерти розповіли про що можуть розказати дитячі малюнки.

nk_hauz/-myonkzxcs0a3ukbdy0l.jpg

У психології є цілий розділ малюнкових тестів - проектні методики. Це способи діагностики психологічного стану пацієнта. До них належать різні малюнкові тести, інтерпретація пацієнтом спеціальних зображень. Їх нерідко використовують в своїй роботі психологи, психотерапевти і психіатри

В арсеналі професійних психологів є кілька вправ, які допомагають уточнити стан дитини. У домашніх умовах їх іноді теж можна використовувати.

Один з основних тестів - "Малюнок людини". Завдяки йому у дітей молодшого дошкільного віку можна оцінити рівень інтелектуального розвитку. У молодшому шкільному віці за малюнком людини можна визначити актуальний психологічний стан, риси характеру дитини. Багато про що можуть розповісти натиск на олівець, штрихування, уривчастість ліній, деталі картинки.

"Малюнок сім'ї" дозволяє оцінити сімейні стосунки. По розташуванню членів сім'ї на аркуші можна судити про емоційну близькість їх один одному, на думку дитини. По деталях малюнка кожного з рідних роблять висновок про їх взаємодію з обстежуваних, про те, як обстежуваний їх сприймає. Відсутність когось на малюнку або зображення зі спини каже про конфлікт дитини з цією людиною. Ретельне промальовування одного з членів сім'ї свідчить про близьких або навпаки, конфліктні, відносини з ним", - зазначає Христина Вірт.

Якщо малюк відмовляється малювати свою сім'ю, можна запропонувати йому тест "Сім'я тварин". Так він висловить модель сімейних відносин, яка йому близька.

Не ставте діагнози дитині після аналізу його малюнків - проектні методики допомагають тільки побудувати гіпотезу про стан. Важливо аналізувати поведінку малюка або школяра, його відносини в родині і з однолітками.

Але якщо ви помітили, що дитина стала пригніченою, агресивною, плаксивою, такі тести можуть підказати вам, де шукати причину цього. Можливо, вона переживає через конфлікт в садочку або реагує на батьківські сварки. У разі серйозних змін в поведінці малюка варто звернутися до фахівця.

💬 Последние комментарии
е
Тищенко не твой брат?? он тут тоже недавно подобную чушь нес... про сало по 50, и говядину по 40-60 грн и даже за 20 он ее типа покупал на Бесарабке))))
е
ха, зеркало дать?)))) т.е. по ТВОИМ словам ты одинокая и НИКОМУ не нужная?)))
е
пока что ВСЕ видят что ТЕБЯ интересуют тут ТОЛЬКО события 20-100 летней давности, а но то КАК живет страна сейчас тебе мягко говоря НАПЛЕВАТЬ...впрочем как и на людей, населяющих ее..
Елена
Жадный и подлый и завистливый ты, ты козлоослик и не одинока,чтобы было понятно,и не 70 лет и всё что написал неправда.
Елена
Можно быть среди людей как в пустыне, одиноким и никому не нужым,чего он уделяет интернету столько времени?
Елена
А мы живём не только прошлым,а и настоящим,шо нравится система где человек человеку роджер?шо то я не удивлюсь в отношении тебя.
Елена
Сахар можно и за а та23.30 грн/кгкупить,олию за 50 грн/до итр,хлеб 12.70 за 800гр., Америка с нами!а с Роджером скрынька, Роджер дывысь вкрадуть её,шож ты будешь делать?хе.
Авторские статьи
Авторские статьи3м. назад
Для чего США нужен «карабахский формат» войны на Донбассе?
Авторские статьи20м. назад
Вечная благодарность России принадлежит не Варфоломею
Авторские статьиOct 27
Первое применение "Bayraktar" на Донбассе инсценировка от Квартал-​95
Авторские статьиOct 27
Эрдоган, Путин-Беннет и кризис Европы. Дмитрий Джангиров
Авторские статьиOct 27
Занимательная (ироничная) экономика = поучительная культурология и даже местами интересная антропология
Авторские статьиOct 27
Китайский ребус. Почему украинские власти боятся, что Америка их «бросает»
Авторские статьиOct 27
Уголь не из России ждать 10 месяцев. А холодно сейчас. Юрий Гаврилечко
Авторские статьиOct 27
«Вы все врете!». Литва «наехала» на Украину за упрек в покупке белорусского электричества 2
Авторские статьиOct 27
Европа готова украсть у Крыма скифское золото для Киева