Обществоnashamama.com19 нояб.

Мама і тато, які постійно кричать на дитину, шкодять їй

Розчарування батьків від поведінки, яку ми вважаємо неправильною з боку дітей, легко може перерости в крик і покарання. Ми знаємо, що це неправильно, ми часто читаємо про це в соціальних мережах і книжках, та й всі педагоги повторюють нам це, але чому саме батьки, які кричать, шкодять дітям?

nk_hauz/S6G9V3cng.jpeg

Доктор Алан Каздін, професор дитячої психології та психіатрії Єльського університету, автор посібників і декількох досліджень по цій темі, давно сперечався, пояснюючи, що постійні крики і лайка на дітей впливають так саме, як і фізичне насильство, і мають серйозні наслідки для образу, який батьки створюють у дитини про себе. Ми говоримо не про крик на дитину, коли вона знаходиться в небезпеці або робить щось, що ставить під загрозу її життя, а про ті ситуації, коли крик регулярно використовують як форму спілкування і виховання в сім'ї. На думку експертів, постійний крик і звичка лаяти дітей можуть негативно вплинути на їх емоційний розвиток і характер, з підвищеним ризиком розвитку низької самооцінки і депресії. Крім того, батьки, які кричать, насправді лякають дитину: мама чи тато – найважливіші фігури в житті дитини, ті, хто піклуються про неї, балують її, годують, а коли вони втрачають контроль, для дитини вони стають монстрами. Все це породжує глибоке почуття незахищеності. Як уникнути помилки регулярного використання крику як засобу виховання або навіть як форми повсякденного спілкування? Можливо, ми часто говоримо надто на підвищених тонах або через стрес і втому, нервозність, яка нас переслідує, проявляється в тому, як ми розмовляємо з дітьми або лаємо їх. Ось декілька практичних порад: - використовуйте гумор як зброю, навіть коли сварите дітей; - використовуйте позитивне підкріплення, тобто, перш ніж докоряти – підкреслюйте, скільки хорошого зробила дитина, і в той же час показуйте навіть на словах, що розумієте причину її поведінки. Головне – спілкуватися з дітьми і допомагати їм зрозуміти, чому їх поведінка є неприйнятною, приділяючи при цьому особливу увагу словам, які ми використовуємо. Важливо дуже ретельно підбирати слова, додаючи щіпку іронії та гумору, щоб мати можливість мирно вирішити конфлікт, намагаючись задовольнити потреби кожного.

💬 Последние комментарии
е
так Украина воюет с Россией уже восьмой год или нет? если воюет не с Россией, то кем тогда, а майданутые??
3020
От самопровозглашенного президента? Оце зрада!
3020
А ещё кизяки и беспросветная тупость типа эксперта по тем же кизякам.
ВВП
Добро пожаловать в ад. Кто останется в живых, тот позавидует мертвым.
3020
Зато по остальным продуктам барыги, при полном бездействии Антимонопольного, уже смешно, комитета впендюривают населению по самые помидоры.
3020
До вхождения в правительство слуг урода, Юлия, на чьей-то дуде свистелка, с марта по сентябрь 2019 занимала должность директорки ООО "Сидко Украина", специализирующегося на производстве кормов для диких птиц. Это ж уровень?!, правда не министра экономики, а доярки из Хацапетовки, но то такое, главное чтобы хорошо кому надо чупа-чупс сосала.
наблюдатель
"На Украине ложно-власть пришла с Майданом. И началась тяжелая гражданская война. Вот только все закончилось горем и обманом. А значит горя нахлебаемся сполна" (творч. зарисовка). Да "на чужой, навязанной нам извне Гражданской войне — навязанной США и их евросателлитами, ястребами войны. Не станут погибшие за фашистскую Украину героями, не войдут они в историю победителями. Убивать собственный народ нельзя!"
Авторские статьи
Авторские статьи11м. назад
Выбить большинство из-под Зеленского. Найдет ли "Слуга народа" в Раде голоса за главные законы
Новости дня16м. назад
«Переворот» и вражда с Ахметовым: что мировые СМИ написали о пресс-марафоне Зеленского
Авторские статьи18м. назад
«Джонни взял ружьё». Как журналист Бутусов «палил» по Донбассу. Разбор истории
Топ новость29 нояб.
"Байрактаров на выплаты не хватит". Как китайцы хотят засудить Украину на $4,5 млрд за "Мотор Сич"
Новости дня29 нояб.
Теперь омикрон: что известно о новом штамме коронавируса и чем он опасен 3
Авторские статьи29 нояб.
Роковые обещания: из-за МВФ дегустация «пряников» отменяется…
Авторские статьи29 нояб.
Что происходит в США. Дмитрий Джангиров
Авторские статьи29 нояб.
От несчастий и перегруза Украину спасёт кукуруза! 1
Авторские статьи29 нояб.
Не стоило ему лезть в гетманы Украины. Не его это дело. 1