Обществоfakty.com.ua9 июл.

Меморіальний центр Бабин Яр увійшов у топ-10 архітектурних проектів України

nk_hauz/-meagjtomaeehvuofvjr.jpg

Меморіальний центр Голокосту Бабин Яр увійшов до рейтингу найамбітніших архітектурних проектів України, які зараз будують. Про це на своїй сторінці в Instagram повідомив швейцарський архітектор, професор Базельського університету Мануель Герц.

Навесні цього року разом із командою Меморіального центру він представив у Бабиному Яру унікальний об’єкт – символічну синагогу Місце для роздумів.

Рейтинг найамбітніших архітектурних проектів України, які ще будують, склав журнал НВ разом з архітекторами, девелоперами й урбаністами.

– В Україні група міжнародних архітекторів уже не один місяць працює над комплексною меморіалізацією Бабиного Яру. Це буде унікальний простір, який уже за рішенням експертів, девелоперів, урбаністів та архітекторів увійшов до ТОП-10 архітектурних проектів України. Мої колеги переконані, що Меморіальний центр безсумнівно залишить слід в архітектурі всього XXI століття, за що, власне, і висока оцінка, – зазначив Мануель Герц у коментарі Меморіальному центру.

Він також додав, важливо, що цей рейтинг розповідає про об’єкти, що лише зводяться, а не про ті, які отримали світове визнання, що особисто для нього це прекрасна новина, оскільки він також має стосунок до цього проекту.

– Моя синагога стала першою з серії об’єктів, які будуть зведені в Бабиному Яру протягом наступних кількох років. Цієї весни, хто не знає, разом із командою Меморіального центру Голокосту ми презентували в урочищі символічну синагогу – Місце для роздумів. Пишаюся, що мав можливість спроектувати її та стати частиною цієї команди, – зауважив він.

Герц каже, загалом будівництво Меморіального комплексу в Бабиному Яру триватиме щонайменше до 2026 року. Уже восени цього року в Бабиному Яру з’являться не менш дивовижні об’єкти. До роботи над простором долучиться ще чимало талановитих і відомих на весь світ архітекторів.

Він упевнений, що меморіалізація Бабиного Яру ще більше посилить культурне значення української столиці у світовій історії.

nk_hauz/-meaglpbeadgkzlro00j.png

Мануель Герц відомий як архітектор синагоги в Майнці. Він також займався трансформацією синагоги в Кельні, будує велику лікарню в Сенегалі та реалізує кілька проектів у Європі та за її межами.

Як відомо, редакція НВ попросила респондентів опитування – архітекторів, девелоперів та урбаністів – виділити 10 найамбітніших і найбільш разючих проектів, які ще будують, і які після завершення, напевно, змінять зовнішній вигляд деяких українських міст і вплинуть на їхню культуру й економіку.

Десятка ввібрала в себе важливі напрацювання сучасної урбаністики: від ідеї гарвардського професора Едварда Глейзера про те, що будівництво університету зменшує рівень злочинності в місті, до концепції Маріанни Борген, мера Осло, яка вважає, що зелені зони та розважальні заклади запобігають міським терактам.

Більшість фігурантів рейтингу знаходяться в Києві. Але є проекти з Дніпра й Івано-Франківська. Меморіальному центру Бабин Яр також присвячено блок.

Як ідеться в матеріалі, на території площею 130 гектарів відкриють п’ять музеїв, а також культові споруди: символічну синагогу, мечеть, християнський храм, простір для роздумів. Художники створять для центру свої інсталяції.

Планують також відкрити освітній простір, центр вивчення та терапії психологічних травм і багато іншого. Усі будівлі споруджують без фундаменту з огляду на те, що на частині території яру розташовані як поховання, так і місця розстрілів.

Конкурс серед архітекторів на реалізацію цього проекту був великий і резонансний, а відбір – справедливий, підкреслює Анна Іскіердо з АIММ. Сам музейно-меморіальний комплекс сучасний, масштабний і відіграє важливу роль для міста.

– В архітектурі легко читається головний задум – розкрити трагізм цього місця, – каже експерт.

Рейтинг опубліковано в № 24−25 журналу НВ від 8 липня 2021 року.

На початку року Меморіальний центр Голокосту Бабин Яр представив художню концепцію майбутнього меморіалу. Вона передбачає комплексну меморіалізацію території Бабиного Яру.

Комплекс включатиме Музей усіх жертв Бабиного Яру 1941–1943, Музей Голокосту в Україні та Східній Європі, Музей історії забуття трагедії в часи СРСР, Музей Куренівської трагедії, науковий та освітній центри, багато мистецьких об’єктів.

💬 Последние комментарии
кипчак
Оставшуюся инфраструктуру планируют разрушить путем военных действий. Вопрос на засыпку - выгодна ли России соседка в голом поле с голодным населением? Своей территории предостаточно, свой народ не то чтобы как сыр в масле катается. А кому выгодно? Европе? Тоже не очень - могут остаться без энергоносителей, что приведет к тому, что их экономика рухнет, а цены на продукцию(если ее будет возможность что-то выпускать) взлетят на такую высоту, что станут неконкурентноспособными по сравнению с китайскими. Отступать Европе некуда, в отличие от России с ее просторами и природными богатствами. Китай дружит с Россией и,пока не решит все вопросы с США, будет дружить. Значит из трех мирвых игроков, только США выгодно уничтжить Украину без ущерба для своего кармана и только с целью развязать войну против России. А украина в этой игре та пешка, которой легко жертвуют.
Антиелена
Ну, бля, ну что за фееричное дилетантство! Ну, ёпт, Ленка-целка-грелка, мегамакроэкономист! Деточка, ну прочитай ты хоть книжку какую по экономике. Источник любого восстановления в первую очередь инвестиции (денежные средства), потом уже наличие ресурсов трудовых, материальных.... Вспомни план Маршала в Европе после ВМВ (хотя кому это я говорю). В Союзе и в РФ не было и нет такой возможности по эмиссии как у пиндосиков. В РФ после холодной войны эмиссия, которая могла бы стать источником промышленного восстановления, была принудительно привязана к покупке инвалюты (спасибо Ельцину и Ко, МВФ и ЦРУшным советникам). И только после Мюнхенской речи ВВП в РФ стали думать о суверенитете и избавляться от пиндосовских ограничений, в т.ч. и изменения в Конституцию. Поэтому не 30 лет, Ленка-дура-долбоёб! А после войны страну восстановили - так наши деды работали практически на энтузиазме (низкий поклон им), а не за сегодняшнюю ЗП за которую еще и в Турцию съездить надо! И мне очень жаль, что у таких родителей, которые страну восстанавливали за 8 лет, такой внук долбоёб! Так кто ни хера не понимает?
е
Елена прокомментируй...это то само типа развитие по-американски что ты тут прославляешь..а ЧТО построено на Украине на ВОСЕМЬ лет???!! Где ответ, продажная тварь???
кипчак
Очередное доказательство, что Западу мир не нужен и они продолжают прилагать титанические усилия по принуждению России к войне, вместо того, чтобы легким движением руки направить Украину к миру. Вместо оружия и поставки инструкторов на полигоны, могли бы выделить средства на изучение населением Укрины законов о выборах и наблюдателей на выборы, демокрты хреновы. В каждом слове, действии ложь и лицемерие. Им не выгодны деешевые, человечные, логичные и понятные каждому шаги к миру, но выгодны человеконенвистнические, разобщающие, дорогие, стравливющие народы усилия, ведущие к войне . Пора поставить им для ответа список воспросов о том, что они сделали для мирного решения вопроса и ведет ли к миру поставка вооружения, истерика, ложь и уклонение от выполнения минских соглашений?
Робин Гуды ждут отключения SWIFT.
Путин назвал «калечащими друг друга калеками» США и Евросоюз, которые больше ни на что не способны, и уже даже совсем не рассматривают возможность отключения России от SWIFT, опасаясь грабежей Чернокожими ковбоями "Почтовых дилижансов" с наличкой, как в 90х...
Никилай Дриздив спрашивает
крест НАТО - это немецкий крест Гитлеровской Германии или таки из советской телепередачи "В мире животных"?
е
Елена, вон тебя цельный президент(кстати один из ТВОИ кумиров) в военкомат призывает.. а ты дома диване отлеживаешься - непорядок!)))