Обществоfakty.com.uaJul 9

Меморіальний центр Бабин Яр увійшов у топ-10 архітектурних проектів України

nk_hauz/-meagjtomaeehvuofvjr.jpg

Меморіальний центр Голокосту Бабин Яр увійшов до рейтингу найамбітніших архітектурних проектів України, які зараз будують. Про це на своїй сторінці в Instagram повідомив швейцарський архітектор, професор Базельського університету Мануель Герц.

Навесні цього року разом із командою Меморіального центру він представив у Бабиному Яру унікальний об’єкт – символічну синагогу Місце для роздумів.

Рейтинг найамбітніших архітектурних проектів України, які ще будують, склав журнал НВ разом з архітекторами, девелоперами й урбаністами.

– В Україні група міжнародних архітекторів уже не один місяць працює над комплексною меморіалізацією Бабиного Яру. Це буде унікальний простір, який уже за рішенням експертів, девелоперів, урбаністів та архітекторів увійшов до ТОП-10 архітектурних проектів України. Мої колеги переконані, що Меморіальний центр безсумнівно залишить слід в архітектурі всього XXI століття, за що, власне, і висока оцінка, – зазначив Мануель Герц у коментарі Меморіальному центру.

Він також додав, важливо, що цей рейтинг розповідає про об’єкти, що лише зводяться, а не про ті, які отримали світове визнання, що особисто для нього це прекрасна новина, оскільки він також має стосунок до цього проекту.

– Моя синагога стала першою з серії об’єктів, які будуть зведені в Бабиному Яру протягом наступних кількох років. Цієї весни, хто не знає, разом із командою Меморіального центру Голокосту ми презентували в урочищі символічну синагогу – Місце для роздумів. Пишаюся, що мав можливість спроектувати її та стати частиною цієї команди, – зауважив він.

Герц каже, загалом будівництво Меморіального комплексу в Бабиному Яру триватиме щонайменше до 2026 року. Уже восени цього року в Бабиному Яру з’являться не менш дивовижні об’єкти. До роботи над простором долучиться ще чимало талановитих і відомих на весь світ архітекторів.

Він упевнений, що меморіалізація Бабиного Яру ще більше посилить культурне значення української столиці у світовій історії.

nk_hauz/-meaglpbeadgkzlro00j.png

Мануель Герц відомий як архітектор синагоги в Майнці. Він також займався трансформацією синагоги в Кельні, будує велику лікарню в Сенегалі та реалізує кілька проектів у Європі та за її межами.

Як відомо, редакція НВ попросила респондентів опитування – архітекторів, девелоперів та урбаністів – виділити 10 найамбітніших і найбільш разючих проектів, які ще будують, і які після завершення, напевно, змінять зовнішній вигляд деяких українських міст і вплинуть на їхню культуру й економіку.

Десятка ввібрала в себе важливі напрацювання сучасної урбаністики: від ідеї гарвардського професора Едварда Глейзера про те, що будівництво університету зменшує рівень злочинності в місті, до концепції Маріанни Борген, мера Осло, яка вважає, що зелені зони та розважальні заклади запобігають міським терактам.

Більшість фігурантів рейтингу знаходяться в Києві. Але є проекти з Дніпра й Івано-Франківська. Меморіальному центру Бабин Яр також присвячено блок.

Як ідеться в матеріалі, на території площею 130 гектарів відкриють п’ять музеїв, а також культові споруди: символічну синагогу, мечеть, християнський храм, простір для роздумів. Художники створять для центру свої інсталяції.

Планують також відкрити освітній простір, центр вивчення та терапії психологічних травм і багато іншого. Усі будівлі споруджують без фундаменту з огляду на те, що на частині території яру розташовані як поховання, так і місця розстрілів.

Конкурс серед архітекторів на реалізацію цього проекту був великий і резонансний, а відбір – справедливий, підкреслює Анна Іскіердо з АIММ. Сам музейно-меморіальний комплекс сучасний, масштабний і відіграє важливу роль для міста.

– В архітектурі легко читається головний задум – розкрити трагізм цього місця, – каже експерт.

Рейтинг опубліковано в № 24−25 журналу НВ від 8 липня 2021 року.

На початку року Меморіальний центр Голокосту Бабин Яр представив художню концепцію майбутнього меморіалу. Вона передбачає комплексну меморіалізацію території Бабиного Яру.

Комплекс включатиме Музей усіх жертв Бабиного Яру 1941–1943, Музей Голокосту в Україні та Східній Європі, Музей історії забуття трагедії в часи СРСР, Музей Куренівської трагедії, науковий та освітній центри, багато мистецьких об’єктів.

💬 Последние комментарии
Оззи
Чисто пи...мы: на Велыке Крадивныцтво есть деньги, а на медицину - нету. Всех говнюков у власти потом судить и на пожизненное с конфискацией всего.
Елена
Я не писала за гадких русских мужиков не писти,то ещё та, предыдущая Елена это писала,я писала что свиньи там по селам бегают как собаки,худые.насчет воровства не надо,не воровала я ,в отличие от твоих хозяев.
Весёлый Роджер
Привет "е". А я вот проанализировал Шмулины воспоминания, так его пиСдошили видно до хрена раз. Ну в Сибири, он сам писал про гадких там русских мужиков - так там видно за краденного порося, он пострадал. Ну так он ему приглянулся и не поверишь он, порося, ОДИН - БЕЗ охраны!!! по селу шастал. Ну Шмуля и не выдержал! Ну и далее везде его пиСдили и за крысятничество и за лизоблюдство перед начальством. Но особенность щирого жидоxoxла - жлобство и воровство - это горб, а его только... ну знаешь что исправит!
Весёлый Роджер
Сейчас многие щирые пропа_Хандоны хунты вже обрызгали экраны свидомой слюней – вот мол бачите – нам скакунам-предателям паны пидсобят, а москалям - ДУЛЮ! Ны, голо*опые вы мои, рано радуетесь тай опять НЫ! Это вам дали тильки панський член посмокчать и Сало понюхать! А вот клятым москалям боХато грошей выделили! «МВФ сделает «денежную прививку» от кризиса мировой экономике в размере $650 млрд. Из этой суммы Россия получит $18 млрд.» Ось цэ дило так дило!!! Сало не уронили, хероям убийцам детей мало!
-----
«Ил-2 -14 сентября 2018 - Объяснять пропагандону Елено, все равно, что учить полено. Ему НЕ НУЖНЫ АРГУМЕНТЫ, у него другая задача. Вот он опять не высказывается по теме статьи, а рассказывает как в России хреново и будет ещё хуже, у него задача не раскрывать тему , а наоборот увести обсуждение в другую сторону. Он, сцуко, свидомо отрабатывает поставленную перед ним задачу.»
Весёлый Роджер
Ну Шмуля, ну прекрати, ты же и есть жертва неудавшегося эксперимента - из " тупого умным". Хотя с тобой же ещё хлеще, из свиньи-человека! Захотели как всегда москалей переплюнуть. Ну а в итоге: Шмуля_Елен поличилОсь, жертва медицинских опытов! ТУПОЕ свинорылое брехло! Пора тебя обратно в свинью превращать, хоть какая-то польза будэ, меньше москальского Сала придётся импортировать! Как ты там писал про приватизацию - "Чаго там думувати - отнять и поделить!"
Весёлый Роджер
Вот так надо орать на вильнодупой земле победивших бандеровцев и воров - керивников! И тоди будешь и п.масло дорогое покупать и гусей жирных общипывать и Сало маять и даже видик Фунай! Ну ты фунфырик губастый наливай - Выше Знамя Нижней Австрии пиднимай, громче вой щенывмырло, на мотив старого ляхового гимна, Эуропа вже близко… стрибачем выше – побачим сортиры Варшавы та Парижу! Бандера, Шухевич, херои Украины! Бандера, Шухевич, херои Украины! Бандера, Шухевич, херои Украины! Панду Гэть! Смерть творогам! Рагульему роду - нима переводу!
Авторские статьи