Метеозалежність: учені виявили, що в організмі людини двічі на рік відбуваються зміни
Обществоtsn.ua25 октября 2020

Метеозалежність: учені виявили, що в організмі людини двічі на рік відбуваються зміни

Щоби легше перенести цей період, лікарі радять стежити за показниками здоров'я й не братися за нові справи.

Учені зі Стенфордського університету виявили, що людський організм знає лише половину сезонів. Упродовж чотирьох років вони аналізували зразки крові понад сотні добровольців. І помітили, що зміни в їхньому організмі відбуваються двічі на рік - під час переходів із осені в зиму та з весни в літо.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Медики пояснюють, що зміни в організмі найчастіше відбуваються восени та навесні, бо це перехідні періоди. Вони готують організм до настання холоду чи тепла. Але це не означає, що наш організм знає тільки зиму й літо.

"Не можна сказати, що є люди залежні від спеки чи від холоду. Усі люди залежні від зміни температури, від зміни тиску, вологості, від зміни освітлення і от ці різкі зміни призводять до зміни і здоров'я, і характеру", - каже доцент кафедри хірургії Національного університету ім. О. Богомольця Віктор Сидоренко.

Щоби легше перенести цей перехід, лікарі радять стежити за показниками здоров'я, а психологи - не братися за нові справи.

"Дайте цьому можливість прожити організму, захистити себе. Якщо ви навіть ходите до спортзалу і для вас це відчувається зайвим навантаженням, що не відвідуйте 2-3 тижні спортзал. Відпочиньте", - радить психолог Іван Сторчак.

Написать комментарий
Авторские статьи