Міністр культури назвав причину закриття книжкових магазинів
Обществоlitgazeta.com.ua18 января 2021

Міністр культури назвав причину закриття книжкових магазинів

Позитивні зміни в книжковій галузі, де останнім часом у рази впали наклади та кількість найменувань книжок, здатна стимулювати промоція читання. 

Таку думку висловив у матеріалі для NV.UA міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, передає Укрінформ.

«За останні роки в Україні спостерігається поступове падіння обсягу примірників — із 5000−6000 у 2015-му до 700−800 примірників у 2020-му. Наклад у 2019-му складав 29,9 млн, а у 2020 році – лише 8 млн. Кількість найменувань також значно скоротилася — з 13651 у 2019-му до 8000 у 2020-му», – зазначив Ткаченко.

За його словами, однією з причин зменшення тиражів та закриття книжкових магазинів є те, що серед українців більше тих, хто не читає.

«Згідно зі статистикою, тих, хто читає щодня, лише 8%. 38% – читають раз на місяць, 19% – нерегулярні читачі і 35% – не читають взагалі. При цьому 53% із тих, що прочитали хоча б одну книгу за останній рік, не придбали жодної книжки. Тобто більше половини нерегулярних читачів по факту не підтримує сферу», – зауважив міністр.

Тож передусім, вважає Ткаченко, треба працювати над першопричиною проблеми — відсутністю бажання читати, а для цього треба популяризувати читання в Україні.

«Насамперед, популяризація читання впливає на грамотність населення, саморозвиток та кар’єрне зростання… По-друге, читаюче населення — конкурентні видавництва. Звичка читати в українців сформує попит на книгу, видавництва у свою чергу стануть конкурентоспроможними та пропонуватимуть тільки якісну літературу. Очевидно, питання допомоги книгарням та тим, хто продає українську книжку, — варто піднімати серйозно», – наголосив він.

Водночас міністр додав, що, аби стимулювати попит до читання, Український інститут книги торік запустив близько 20 ініціатив для розвитку і промоції читання. А для популяризації українських книжок за кордоном реалізована програма перекладів Translate Ukraine.

«Також МКІП націлене на переосмислення і модернізацію бібліотек та в окремих випадках – їхню трансформацію в сучасні культурні точки атракції для жителів областей, поповнення фондів найкращими новинками книжкового ринку», – зазначив Ткаченко.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Луна-2
Биолаборатории делают из Украины подопытных кроликов.
Луна-2
Так ведь Украина и так разваливается,.вот в чем беда, ее уже ничем не спасешь.Неделимой она была в составе Союза .Сейчас она слабая - революции ее ослабили потом экономика разваливается а война ее добьет и ..Что тогда? оСТАНЕТСЯ ТОЛЬКО ТЕРРИТОРИЯ КОТОРУЮ ПРОСТО ПРИБЕРУТ К РУКАМ .- Кто? думаю не одна Россия поучаствует в разделе -Польша Венгрия Румыния, чЕХИЯ.Так почему же вы только на Россию взъелись -только она у вас агрессор, почему вы ту же Европу не трогаете - Венгрия уже активно выдает свои паспорта Румыния -тоже .Польша карту поляка.
Зеленая собака
Самое главное, что американские биолаборатории расположенные на территории Украины абсолютно не при чем.
ВСПОМНИ уКР яНУКОВИЧА
И что удивительно, никто уже и не вякает в знак протеста! Привыкли! А цены при януковиче кто нибудь помнит?
Луна-2
Киеву выгодна война на Донбассе. ОН стремится к войне, потому что хочет скрыть все свои неудачи в экономике ...
Елена
Пиндосы ,как ты американцев называешь,почти каждому въезжающему из СССР в США тогда давали Архипелаг ГУЛАГ ,это тебе о чем-то говрит?,и ведь это правда,хватит,ту страну развалили, сейчас Украину не дадим разрушить,вот так.Украина едина и неделима,для всех граждан страны.
Луна-2
Я знала что без Кравчука здесь не обошлось . Потому что из всей троицы это был самый хитрый лис ...