Обществоzib.com.ua13 янв.

Мін’юст назвав 12 основних напрямів роботи у 2021 році

nk_hauz/-mquwnmhcggcd7ae3u0z.jpg

У Міністерстві юстиції України озвучили напрями діяльності, якими чиновники відомства опікуватимуться протягом 2021 року.

Ці напрями були озвучені керівництвом міністерства, передає «Закон і Бізнес».

1. Одна із перших таких цілей – оптимізація діючих та продаж вже законсервованих установ виконання покарань. У відомстві розраховують, що це дозволить отримати додаткові кошти для інвестування в будівництво нових слідчих ізоляторів та впровадження кращих умов тримання засуджених.

«Мін’юстом і було прийнято рішення реалізувати проект із продажу в’язниць, аби за рахунок цього отримати кошти для будівництва нових СІЗО. Перші аукціони мають відбутися вже цього року. Паралельно розпочнемо підготовку проектно-кошторисної документації для початку будівництва нових сучасних СІЗО за межами міст із залученням приватного сектору», - зазначив міністр Денис Малюська.

2. Також у планах керівництва Мін’юсту - налагодити механізм виправлення осіб без ізоляції від суспільства. Очікується ухвалення Верховною Радою законопроектів щодо альтернативних видів покарання.

«Законопроектами ми пропонуємо запровадити новий вид покарання – пробаційний нагляд. Передбачається, що пробація застосовуватиметься і як основне, і як додаткове покарання за вчинення нетяжких злочинів», – пояснила заступник міністра Олена Висоцька.

3. Цього року очікують на прийняття Парламентом  законопроекти щодо підвищення гарантій прав потерпілих від насильницьких кримінальних правопорушень. Передбачається, що компенсації від держави зможуть отримати люди, які мають тяжкі тілесні ушкодження, завдані злочином, жертви статевих злочинів, родичі і члени сімей тих, хто помер (йдеться про вбивство), а також неповнолітні діти, яким завдане психологічне або фізичне насилля. Для цього необхідно створити Державний фонд відшкодування шкоди таким потерпілим, який буде наповнюватися за допомогою самих ув'язнених. Кожен ув'язнений, незалежно від вчиненого злочину, по-перше, буде сплачувати спеціальний збір на наповнення фонду для виплат потерпілим, по-друге, – на регреси. По-третє, усі кошти, які надійдуть від штрафів та виправних робіт інших злочинців як санкція, також будуть наповнювати цей фонд.

4. Планується також запровадити нову адміністративну процедуру. «Це єдині чіткі та зрозумілі правила дій при прийнятті рішення органу влади про права та обов’язки фізичних та юридичних осіб», – говорить заступник міністра Олександр Банчук.

5. Для розбудови системи примусового виконання судових рішень та рішень інших органів планується:

- цифровізувати окремі процедури примусового виконання рішень;

- оптимізація структури державної виконавчої служби;

- спростити доступ до професії приватного виконавця.

6. Планується скасувати норми у законодавстві, які встановлюють мораторій на стягнення з боржників коштів, заборону накладення арешту на майно боржника. «На сьогодні діє більше 10 таких мораторіїв, що призводить до невиконання судових рішень, та, як наслідок, до порушення прав та законних інтересів стягувачів у виконавчому провадженні», – пояснив заступник міністра Андрій Гайченко.

7. Мін’юст обіцяє розробити системні зміни у регулюванні судово-експертної діяльності, зрівняти повноваження приватних і державних судових експертів, а також створити умови для самоврядування судових експертів.

8. Ще одним із завдань проголошено вдосконалення процедур банкрутства. Зокрема, очікується ухвалення законопроекту «Про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства».

9. З метою забезпечення виконання рішень Європейського суду з прав людини у відомстві хочуть затвердити План дій на виконання рішень ЄСПЛ у справах Іванов/Бурмич проти України та комплексного пакету законодавчих актів.

10. Також у фокусі уваги - забезпечення системи державної реєстрації, яка гарантуватиме непорушність прав на нерухоме майно та бізнес, а також забезпечить здійснення переходу від моделі швидкого реагування до ризик-орієнтованої моделі запобігання рейдерським діям.

11. Триватиме робота й у напрямку трансформації системи нотаріату. Зокрема, щодо запровадження електронної системи нотаріату. Чиновники переконані, що завдяки цифровізації нотаріальної діяльності вдасться відмовитись від ведення паперових книг обліку діяльності нотаріуса, зменшити кількість документів, які особа має подавати для вчинення нотаріальної дії, автоматизувати низку процесів.

12. Міністерство має намір реалізовувати правопросвітницькі програми, розширювати доступ та спрощення процедур підтвердження права на безоплатну вторинну правову допомогу..

Крім того, у планах Мін’юсту на 2021 рік – продовжити роботу щодо врегулювання процедури медіації, спрощення реєстрації філій та представництв іноземних юросіб, вдосконалення діяльності третейських судів, створення в Україні суду присяжних, запровадження публічних консультації з громадськістю.

💬 Последние комментарии
Антиелена
"Вместо «Белки и Стрелки» США отправили в космос украинца" - это была Ленка-белка? Ты за себя говори, ушлепок! Пи..дуй ка на орбиту да укроспутник почини, который недавно запустила "аграрная держава"...
е
Именно что в иллюстраторе))) и ты ОПЯТЬ свой опыт и воспоминания другим приписываешь..все так в подробностях...не доходит до тебя недоумка, что ТВОИ половые похождения никого тут не интересуют...
е
Елена, не страна, а мечта,да? Грабь, воруй и ничего тебе за это не будет...
Елена
Новая космическая держава в мире появляется, вместе с аграрной это сила, Земля в иллюстраторе,Земля в иллюстраторе видна,как сын грустит о матери,а Роджер в это время на Мальте под мостом захлёбывается кое чем от зависти и злости, слюной захлёбывается,слюной .
Бремя белого человека
Индейцы требуют от чилийского правительства вернуть им их землю. Получается что правительство украло землю у мапуче и не знает теперь что с ней делать.
Масик
А я всегда думал, что это эстооонцы тормознутые... Посмотрим, через сколько до тупых дойдёт.
Ку
Аргументов нет. Поэтому США - полное говно! Соси у Бидона!