Обществоrisu.ua6 авг.

Мінкульт заявив про погіршення стану Ближніх печер Лаври

nk_hauz/s2H2MAGnR.jpeg

У травні 2021 року під час чергової техогляду було зафіксовано погіршення стану Ближніх печер Києво-Печерської Лаври.

Про це йдеться у відповіді Міністерства культури та інформаційної політики України на запит журналіста УНН.

У Мінкульті нагадали, що Ближні печери (ХІ — ХІХ ст.) з 1963 року є пам’яткою архітектури національного значення. У 1988 році вони були передані Українській Православній Церкві Московського Патріархату, у розпорядженням Кабміну від 2013 року печери передані на безоплатне користування монастирю Свято-Успенській Києво-Печерської Лаврі.

Як повідомили у Мінкульті, заходи із збереження печер здійснює Національний заповідник “Києво-Печерська Лавра” спільно з монастирем.

“Погіршення технічного стану печер було відзначено 11.05.2021 року під час чергового огляду технічного стану печер, про що було складено Акт обстеження пристосованих для відвідування лабіринтів Ближніх печер, за результатами якого Монастирю 17.05.2021 було направлено лист Заповідника з проханням завершити роботи з відведення грунтових і поверхневих вод з прилеглої території та укріплення окремих ділянок печер”, — йдеться у відповіді.

У МКІП зауважили, що наразі спільно із заповідником та монастирем вирішують питання збереження печер.

“У 2007 році у Ближньопечерному саду встановлена система спостережних гідрогеологічних свердловин (16 шт.), які фіксують розповсюдження та рівень підземних грунтових вод над печерами”, — повідомили у Мінкульті, додавши, що показники фіксуються щотижня, а за екстремальних погодних умов — щоденно.

Крім того, протягом останніх років триває облаштування променевих дренажів з урахуванням даних, отриманих за допомогою системи спостереження. У міністерстві зазначають, що ця система допомагає уникнути кризових явищ під час танення снігів. Також в одній з будівель облаштовано систему для відведення грунтових вод.

💬 Последние комментарии
Гость
Каменяр - пIдарас
Гость
Пока плавающий гроб
Весёлый Роджер
Вот Шмуля, учись у молодых щирых рагуль! Реклама - двигатель Эбли! А ты молчишь про свои секс услуги на дешёвой АЗС! Ты попроси Луночку, она тебе напишет - отвечаю - будэ ЖЕСТЬ!
Весёлый Роджер
Супер!!! Ты наша поэтесса!
Весёлый Роджер
Шановний "е" - с ежами напряжёнка. Все гады попрятались у норы, два часа искал по лесу - ни одного. Остались бобры - но тут другая напасть, вода ледяная да и лёд уже, не буду писать чем его прорубал, щоб Шмуля спокойно спал. Вот так москали похано и живуть, хлеба нету ни фуя - сухари жують! А знаешь як москали ваше пЫво звуть? :-))
Весёлый Роджер
Я не верю своим глазам? Это ты чаривница? Или кто-то вже пид тебя тут закосил? Ну ка проверим - Как твоя Вторая прививка от кори?
Весёлый Роджер
Не збрехал хлопец! Уважаю! Действительно у пиндосов ыщо и КГБ во всю народ сажаить, та ПолитБюро ЦК КПСС заседает, да и Красный стяг над Кремлём, ветер развивает! «"Whatever we do will be done as a part of an international community. The best case though is that we won't see an incursion by the Soviet Union into the Ukraine," Austin said» - Reuters.com Ллойд Джеймс О́стин III (англ. Lloyd James Austin III, 8 августа 1953,) генерал Армии США, Министр обороны США. Вроде и не старый, а такой Байданутый! Ну прямо они там, як у xoxлoв-щирюков, мудак на мудаке и мудаком погоняет! Короче, ховайтеся свидомые щирюки, москали идуть – а вот пиндосы ны!