Обществоsuspilne.mediaApr 2

Міста у п'яти країнах: на Рівненщині створили онлайн-мапу спадщини князів Острозьких

nk_hauz/-mxgfivlksj9hdaau65m.jpg

В Острозі на Рівненщині в рамках проєкту "Віртуальний музей спадщини князів Острозьких" створили інтерактивну карту. Це зробили для того, щоб ознайомити усіх охочих із найцікавішими містами п’яти країн світу, які колись належали княжому роду.

"Тема Острозьких – наша "фішка": як виникла ідея проєкту

Над проєктом віртуального музею учасники ГО "Братство імені князів Острозьких" працюють з 2019 року. Хочуть об'єднати інформацію про надбання князів, щоб популяризувати їх культурну спадщину на єдиній онлайн-платформі.

nk_hauz/-mxgfmglmopi8djl-2zm.jpg

На фото співзасновниці проєкту Анастасія Драчук (ліворуч) та Олеся Гощук (праворуч)

"Тема Острозьких – наша "фішка" і її треба використовувати. Хотілося щось незвичне, ми придумали "Віртуальний музей". Тоді це було щось абсолютно нове. Почали писати гранти, знайшли кльових людей, яких можна було запартнерити, зробили відео в 360 і почали просувати цю тему", – розповіла співзасновниця проєкту Олеся Гощук.

nk_hauz/-mxgfmcspgrvtygkvxnp.jpg

Ідею проєкту реалізовували за допомогою грантів та співпартнерства.

"Ми часто стикаємось з організаціями, які працюють з тематикою князів Острозьких, але всі вони працюють самі по собі. І ми завжди думали, що було б класно об'єднати ці зусилля для того, щоб популяризувати цю тему не з сухої наукової точки зору, а з сучасної, просвітницької", – додає Олеся Гощук.

"Це була просто доля": як шукали партнерів

Втіленням проєкту займаються дві менеджерки: Анастасія Драчук та Олеся Гощук. Вони працюють над текстами та шукають людей для втілення проєкту онлайн. Частину ідей на початках допомогли реалізувати знайомі.

nk_hauz/-mxgfmiemx2dnzjj2nj9.jpg

"Пошук партнерів – це була просто доля. На наступний день, як в нас виникла ідея, я побачила, що в Рівному буде презентація однієї з київських компаній, які робили 3D тур по Майдану. Я прийшла на презентацію, і ми за 10 хвилин домовилися про співпрацю", – додає Олеся Гощук.

"Треба бути уважними, щоб бути достовірними": що давалося найважче

Перший етап проєкту включав створення вебресурсу та наповнення його матеріалами. Його здійснювали за підтримки Українського культурного Фонду. Суспільне запитало співавторку проєкту, що в роботі давалося найважче.

nk_hauz/-mxgfmjizuj_ew8sdct8.jpg

"Оскільки це саме історичний контекст, треба бути уважними в плані історичної достовірності. Тому ми консультуємось з науковцями, з працівниками Острозького заповідника, музею Острозької Академії, з Миколою Бендюком, Ігорем Тесленком, який очолює Центр спадщини князів Острозьких при академії", – розповіла Олеся Гощук.

nk_hauz/-mxgfmja3mdgnavs9z4x.jpg

"Навчилися в партнерів технічних основ": що було найцікавішим

За допомогою сучасних технологій, зокрема, методу фотограмметрії, учасники проєкту оцифрували понад 20 автентичних експонатів 14-17 ст. Для створення однієї 3D моделі зробили від 400 до 1500 високоточних фотографій.

nk_hauz/-mxgfmeyuzgptullvbbr.jpg

Крім того, відзняли п'ять відео віртуальної реальності, які занурюють глядача в атмосферу міста та розповідають про історію та діяльність роду Острозьких.

nk_hauz/-mxgfmifgdha631hdfap.jpg

"Для нас чимось таким новим були зйомки відео 360. Це ми робили вперше: виставляли камеру, яка знімає все навколо, ставили перед нею спікера, який говорив, а самі тікали по кутках", – пригадує Олеся Гощук.

"Було класно заглиблюватися у всі ці сучасні тенденції, розбиратися, як це працює. Ми навіть навчилися в наших партнерів певних технічних основ", – додає співавторка.

Найцікавіше, за словами Олесі – бачити, як щороку проєкт доповнюється, отримує новий розвиток.

Одним із доповнень проєкту стала інтерактивна карта – засіб для онлайн мандрівки найцікавішими містами п’яти країн світу – України, Польщі, Білорусії, Литви та Словаччини, які колись належали княжому роду та до цього часу зберігають своє історичне надбання.

nk_hauz/-mxgfmcz_be-bwwowfrc.jpg

Карта стане в нагоді любителям мандрівок, які через карантинні обмеження не можуть активно подорожувати.

Завдяки доповненню можна віртуально побувати в 15-ти містах, що входили до Острозького князівства, та спланувати собі майбутню реальну мандрівку.

nk_hauz/-mxgfmdvyx7kp5kdpx8d.jpg

Проєкт реалізували за підтримки House of Europe, а над самою картою працювали близько року.

"Плани є і це не секрет": що далі?

Суспільне запитало Олесю Гощук, чи планують далі розвивати проєкт і над чим ще працюватимуть.

nk_hauz/-mxgfm_xu-negc2ylfom.jpg

"Плануємо доповнювати проєкт, а ще цьогоріч ми будемо працювати над створенням туристичного продукту – маршрут стежками князів Острозьких. Ми хочемо, щоб він був міжнародним", – розповіла співзасновниця проєкту.

Цьогоріч учасники проєкту працюватимуть над українською частиною, а далі планують приєднати ще чотири країни: Польщу, Литву, Білорусь та Словаччину.

💬 Последние комментарии
мим
интересно
Рука Авакова и Бе Бе бе (Мимино 2.0)
"Саакашвили покинул орбиту Украины... благодаря Авакову" - признался бывший президент Грузии. Ради такой навязчивой идеи.министру даже пришлось покинуть свой "хлебный" пост, а самому Мишико уносить ноги в ящиках с кинзой и укропом. - "Я испитываю к падсудимому Саакащвилли такой неприязнь, что даже кушать немогу" - признался Аваков
UA и ещё Уее - или стара дупа НЭ гуде по новому
Юлия Тимошенко,,, опять... в очередной раз для тупых, повторно призвала граждан Украины собраться на очередную бессрочную акцию протеста 15 ноября. Никто не выЖил, и не выШел...💩🐻 🎅🎄👉⏰
🐓🎈🎈🎈🎈🎈 ☦FãňŦøm☦АС
Шатун в космосе, или разоблачён очередной фейк Мосфильма? вот почему Американцы опять летают на санкционных Российских членовозах в КОСМОС
ОПЯТЬ НАХИМИЧИЛИ?
В украине обнаружили картофель, заражённый раком! Небось удобрения из йеуропы применяли! Своих то уже нет... А тут ещё BASF просится, - украинцы вообще магнитофонной лентой срать будут!!!
📘 🎭 🐙 Дiд Панас, и донаты! Ось така хуйня, малята
Закрытие EX.UA - УКРАИНСКОГО НАЦИОНАЛЬНОГО ЮТУБА
ПРОСНИТЕСЬ! ВЫ СРЁТЕ!
"Работы согласно графика должны быть закончены в 2016 году" ??????? Проснитесь, вы срёте! Уже 2021 год заканчивается!!!