Міцніші стосунки в тих, хто знайомився онлайн, – вчені
Обществоlt.ogo.ua02 января 2021

Міцніші стосунки в тих, хто знайомився онлайн, – вчені

Пари, які знайомляться через додатки, як правило, мають більше мотивації для збереження відносин. І в довготривалій перспективі їхні стосунки виявляються міцнішими, йдеться в дослідженні Женевського університету у Швейцарії.

Протягом останніх років мобільні додатки для знайомств змінили уявлення людей про пошук другої половинки та будування стосунків. Дослідники навіть почали говорити про «гейміфікацію» відносин, тобто перетворення їх на своєрідну гру, пише Громадське.

Певною мірою «гейміфікація» є наслідком самої будови додатків, де обрання партнера відбувається спершу шляхом свайпу (перегортування) екрана вправо чи вліво і вже потім — через більш відверте спілкування й особисте знайомство.

Утім, як зауважує Джина Потарка з Інституту демографії та соціоекономіки Женевського університету, досліджень того, наскільки ж знайомства через мобільні додатки впливають на відносини в довготривалому вимірі, практично відсутні.

У своїй публікації у виданні PLOS ONE Потарка вирішила перевірити, чи залишаються міцними відносини пар, які познайомилися онлайн. Для цього науковиця проаналізувала дані опитування 3235 дорослих швейцарців, які перебували у відносинах і зустріли свого партнера / партнерку протягом останніх 10 років.

Потарку цікавили такі аспекти відносин учасників опитування: 1) наміри створити сім’ю; 2) задоволеність відносинами й особисте самопочуття; 3) як саме утворилася пара — випадковим чином чи шляхом прискіпливого обрання партнерів.

Результати дослідження показали, що мобільні додатки у Швейцарії стали основним джерелом романтичних знайомств, при цьому пари, які знайомилися через них, мали «сильніші наміри до співжиття», ніж пари, які знайомилися не онлайн.

Потарка уточнює, що тут ідеться передусім про наміри пар побратися, а не зберегти відносини, але з урахуванням ролі інституту сім’ї у Швейцарії вона тлумачить ці дані як більшу схильність пар до збереження своїх відносин.

«Жінки, які знайомляться з партнером через додаток для знайомств, більше налаштовані мати дитину, ніж ті, хто знаходить партнера офлайн», — додає Потарка. Водночас спосіб знайомства загалом не впливав на рівень задоволеності відносинами чи життям, показав аналіз.

Авторка визнає, що проаналізовані нею дані не повною мірою відображають увесь спектр романтичних і сексуальних відносин, але навіть цих висновків достатньо, щоб менше побоюватися через вплив додатків для знайомств на стосунки між людьми і утворення пар.

На думку Потарки, додатки для знайомств та онлайн-простір загалом дозволяють знайомитися людям, які за звичних, офлайнових умов могли б ніколи не зустрітися — чи то через відмінність у соціальному статусі, чи то через географічну відстань.

«І оскільки додатки для знайомств стали ще більш популярні протягом цьогорічних локдаунів і соціального дистанціювання, можливість спростувати тривожні побоювання щодо довготривалого їх впливу на відносини вселяє впевненість», — висновує швейцарська дослідниця.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
999
Оснований - выше крыши. Но и ежу ясно,что в случае новых выборов вся зелень во главе с Разумковым не только увянет,но и сгниет,засохнет и развеется. Поэтому Разумков с широко закрытыми глазами в оснований к роспуску в упор не видит.
999
"Чим би дитя не тішилось,- аби не плакало". (укр.фольклор). Вместо того,чтобы работать,кабминовские дармоеды развлекаются. На работу не хватает ни сил,ни способностей.
Кот
Пошла гулять губерния!!!Все веселее атмосфера,того гляди в присядкувсе пойдут!!! Толи ещё будет ой-ей-ей!!!
Миледи блин
И платье с плечь ползёт само, а на пи.де горит клеймо!
Весёлый Роджер
Мудак Шмуля опять прокололся!!! "Ера кстати всё хорошо понимал" - так вонО же жинка була, в смысле бабка Ера и так ты лоханулся старый склеротик, ну пердун и всё туда же, в пропахандоны хунты! Предатель херов - фашисткий холуй!
гость
Ну что ж, пасьянс складывается, логично.
кипчак
Все тверже убеждаюсь, что большинство ныне живущих не способны понимать элементарные вещи (может и раньше так было, только тогда это не имело большого значения, а в эпоху цифровизации и компьютеризации представляет угрозу для человечества). То что общество превращается в стадо баранов или крыс, следующих как по легенде, за Гамельнским крысоловом, подтверждают и события в РФ. Когда журналисты задавали вопрос участникам уличных гуляний о Навальном, то они соглашались и с тем, что протестуют, против того, что его сняли с должности губернатор и замминистра, т.е. демонстрировали полное незнание предмета. Этой публике можно вешать на уши любую бредятину и они ее глотают ни в чем не сомневаясь и не задумываясь. Очень выгодная публика для манипуляций. Личное общение с 30-40-летними (т.е. людьми уже с каким-то казалось бы опытом) свидетельствует о том, что у них уровень развития 5-летних детей - сложных и умных мыслей они не воспринимают и не понимают. Типичное клиповое мышление. Вот теперь сиди и учи новые слова, все умнее будешь.