Обществоfakty.com.uaFeb 22

Міжнародний день підтримки жертв злочинів – куди звертатися в Україні

nk_hauz/-m0g0uk1hsxheg0brvpn.png

Міжнародний день підтримки жертв злочинів почали відзначати після публікації Хартії жертв злочинів в Англії 22 лютого 1990 року.

Саме з того часу почали звертати більше уваги на проблеми, пов’язані із підтримкою жертв злочинів та їх реабілітацією.

Наразі у світі діють близько 200 різноманітних програм, які направлені на допомогу потерпілим від злочинів. Факти ICTV розповідають про статистику злочинів в Україні, і яких заходів вживають в нашій країні для підтримки жертв.

Статистика злочинів

Згідно зі статистикою ООН, яку оприлюднив генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш, кожна третя жінка у світі ставала жертвою насильства. У середньому за день від проявів насилля у сім’ї гинуть приблизно 137 жінок.

В Україні про насильство в сім’ї у 2018 році до поліції повідомили близько 115 тис. разів.

Згідно зі звітом уряду, за 2019 рік в Україні зафіксували приблизно 142,5 тис. випадків тяжких та особливо тяжких злочинів.

Часто жертвами злочинів стають і діти. Лише з початку 2020 року в Україні зареєстрували 259 кримінальних проваджень за фактом насильства над дітьми, яке призвело до їх смерті.

Для жертв злочинів вони не проходять безслідно. Вони можуть психічно і фізично травмувати людину, а також призвести до інших негативних довготривалих проблем.

Так, у журналі Journal of American Heart Association опублікували дослідження, яке свідчить про те, що у жінок, які пережили домашнє насильство, на 44% збільшується ризик смерті.

Як змінилася статистика за рік

Протягом 2019 року в Україні спостерігалося зниження кількості тяжких та особливо тяжких злочинів. У порівнянні з 2018 роком, їх стало на 17% менше.

Зокрема знизилася кількість злочинів, пов’язаних з викраденням транспортних засобів (на 17%), проти власності та проти безпеки руху та експлуатації транспорту (15%).

Крім того, минулого року правоохоронці 7,3 млн разів виїжджали за місцями скоєння злочинів.

Що роблять в Україні для підтримки жертв злочинів

Звичайно, жертвам злочину допомагають на місцях співробітники правоохоронних органів, психологи та лікарі.

Наразі у Києві діє міський телефон довіри та протидії насильства 15-00. Зазначена гаряча лінія також доступна за телефоном 044-272-15-00.

Також у тестовому режимі у 2020 році почала працювати гаряча лінія з попередження домашнього насильства. До неї можна зателефонувати за номером 1547.

Заступниця голови КМДА Марина Хонда заявляла, що у 2020 році київська влада планує відкрити так звану кризову кімнату, в якій жертви насильства зможуть знаходитися до 10 днів.

– Це кімната на випадок, коли поліція задокументувала факт насильства, але жертві потрібен час, щоб знайти всі документи та зорієнтуватися, що робити далі, – розповіла Хонда.

Крім того, у такій кімнаті надаватимуть психологічну та медичну допомогу постраждалим.

💬 Последние комментарии
Игбун Хохлов
Хохлопедрила, а ну прохрюкай, кто кому вооружение поставляет? И кто кого бомбит? И кто мирные соглашения нарушает?
Нина
В море свои законы. Там суровая недружелюбная среда. Если моряки не будут поддерживать и помогать друг другу, там просто не выжить.
999
наличия газа в россии одна с весомых причин войны с нею ,за её ресурсы.Однако россия под внешним управлением, что и над ЕС в которого цели другие уменьшение населения и самому выжить.Для ЕС будет вижить за счеёт РОССИИ а для руководителей выжить за счёт России , ЕС и вообще всего мира.Млжет нада разобратся вначале с руководителями хитро сделаными.
Юрий
Идиот, залазь на смереку и не мучай клаву
---
на самом деле не все так просто -теперь Украина не сможет обвинять ЛДНР при применении ими ударных бпла...А РФ сможет обвинить Турцию в эскалации на Донбассе....Так то это только первый ход в партии....
Каменяр
Мова йде про перші ТИСЯЧІ одиниць зброї, поставлені Росією ще в травні - червні 2014 рокую Почитай https://eot.su/node/17392 або послухай та подивись https://youtu.be/UOvWNTOKX2c
Игбун Хохлов
Хохлопидар, они нарушили государственную границу. Пограничники приказали им сдаться, а они убегать начали. Абсолютно законные и правильные действия по задержанию. Так с нарушителями поступают во всем мире. Чего тебе, быдло, не понятно?
Авторские статьи
Авторские статьи18м. назад
Эрдоган, Путин-Беннет и кризис Европы. Дмитрий Джангиров
Авторские статьи31м. назад
Занимательная (ироничная) экономика = поучительная культурология и даже местами интересная антропология
Авторские статьи1ч. назад
Китайский ребус. Почему украинские власти боятся, что Америка их «бросает»
Авторские статьи3ч. назад
Уголь не из России ждать 10 месяцев. А холодно сейчас. Юрий Гаврилечко
Авторские статьи4ч. назад
«Вы все врете!». Литва «наехала» на Украину за упрек в покупке белорусского электричества
Авторские статьи4ч. назад
Европа готова украсть у Крыма скифское золото для Киева
Авторские статьи4ч. назад
«Идёт зондирование почвы»: почему на Украине заговорили о смене формы правления
Авторские статьи4ч. назад
Великий стратег начинает?
Авторские статьи5ч. назад
Невеселое празднование 30-летия патриаршества кир Варфоломея