МКМС пропонує змінити закон про бібліотеки
Обществоwww.ukrinform.ua18 февраля 2020

МКМС пропонує змінити закон про бібліотеки

Міністерство культури, молоді та спорту вже напрацьовує зміни до закону про бібліотеки та бібліотечну справу.

Про це заступник міністра культури, молоді та спорту Ірина Подоляк сказала на брифінгу у вівторок, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми розпочали працювати над змінами до Закону «Про бібліотеки та бібліотечну справу». Мусимо розуміти, що відповідальність за наповненість фондів, за те, в якому стані є публічна бібліотека, де б вона не була, у першу чергу лежить на органах місцевого самоврядування. Великі громади повинні впливати на тих, кого вони обирають собою управляти», - наголосила Подоляк.

На її переконання, публічні бібліотеки мають об'єднувалися та гуртувати навколо себе громади. Бібліотеки мають бути місцем, де люди зможуть збиратися та отримувати культурні послуги різного виду, а не лише книжки.

За даними Подоляк, мережа бібліотек в Україні складається з близько 33 тисяч шкільних, наукових, відомчих та публічних книгозбірень, публічних серед них 15 тисяч.

Нині, додала заступник міністра, децентралізація передбачає багато різноманітних ініціатив, пов'язаних із реорганізацією бібліотечних систем. «Міністерство культури, молоді та спорту ... не зацікавлене у припиненні діяльності хоч однієї бібліотеки. МКМС не має на меті закрити хоч одну бібліотеку. Публічні бібліотеки, які реорганізовують, зливаються, об'єднуються чи переносять свою діяльність у якесь інше місце, - їх існування на 99,9% залежить від органів місцевого самоврядування», - підкреслила вона.

Подоляк наголосила, що мета МКМС зробити так, щоб бібліотеки перестали асоціюватися із чимось архаїчним. У багатьох розвинених країнах світу книгозбірні є модерними місцями розвитку громад. «І ми хочемо цей принцип перенести на діяльність усіх наших бібліотек», - заявила посадовець.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
труселей нормальных нет
Браво, Хохлов! твою хохму/или твоё предсказание будущего/ уже вна Вконтакте и в Однокласниках перепосты делают ... Ты скоро станешь 3наменитым и Путен тебя спасьот!
гог
А откуда "модель Супрун"...?((
uju
(((
uju
(((
Весёлый Роджер
Какая тебе ещё нужна тема, посмотри вверх статьи свинорылый мудак ты Шмуля, о чём она? Ко мне и моим родственникам это имеет какое-то отношение и российским гаишникам? Лучше написал бы как ТВОИ пробандеровские твари выкинули старика из автобуса – цэ ПЕРЕМОГА! Старик був ахентом Кремля? Какая тебе ещё нужна тема, кроме той, что у вас там сейчас начнётся МАССОВЫЙ мор или голод? Или и то и то вместе! А где твоя гонящая завистливых щирюков до Эуропы влада? ГДЕ? В 3.14хве! Где твоя грёбанная боХатая Амэрика, шо по твоим словам, уже Шостый рок идэ до вас со вспоможеньем и грошами! Шож она тварина даже 100 масок своим холопам не прислала! А ты всё - орал ми неё союзники! ХОЛУИ вы пропиндосные, а не союзники! Срать на вас ВЕСЬ СВИТ хотел, вместе с вашими нациками и Бандерой!
Весёлый Роджер
Всё! Знаю! Как раз хотел заняться, на 3Д принтере напечатать! Спасибо!
Игбун Хохлов
Я тут не при чем.