Обществоgreenpost.uaSep 30

Море як антистрес: чому перебування на узбережжі покращує настрій та психологічний тонус

nk_hauz/TMNQ2CNnR.jpeg

Океани і моря займають 2/3 всієї земної поверхні. 4/5 морської солі становить хлористий натрій (кухонна сіль), який визначає її солоний смак, 1/5 становлять різні мікроелементи і хімічні сполуки.

Вчені підрахували, що в морській воді міститься більше 130 мікроелементів та мінеральних сполук, які чудово впливають на опорно-руховий апарат. Тому відпочинок на морі часто рекомендують особам, які страждають захворюваннями суглобів та хребта. Хоча вплив кожного мінералу залежить від стану конкретного організму, тобто воно індивідуалізовано.

nk_hauz/j6YQ2jHnR.jpeg

Крім мінеральних солей і органічних речовин морська вода містить всі атмосферні гази (азот, кисень, вуглекислоту) і в незначних кількостях інертні гази.

Таким чином, морську воду можна вважати величезним природним мінеральним басейном. Тому купання в морі ще називають морськими ваннами.

Прийнято вважати, що чим солоніше море, тим воно корисніше. У даному контексті поза конкуренцією, звичайно, мертве море, де на літр води припадає від 260 до 310 г. солей.

Активізує обмінні процеси

Морська вода служить свого роду каталізатором метаболізму в організмі. Завдяки їй активізуються обмінні процеси в клітинах, поліпшується їх стан. Все це зміцнює серцево-судинну систему, покращує кровообіг, паралельно сприяючи зменшенню частоти серцевих скорочень і нормалізації артеріального тиску.

Не випадково санаторно-курортне лікування біля моря лікарі прописують пацієнтам, у яких діагностовано захворювання, пов’язані з ішемією (кисневим голодуванням) головного мозку – дисциркуляторною і судинної енцефалопатіями, вертебро-базилярною недостатністю та іншими. А поліпшення обмінних реакцій у поєднанні з плаванням є справжньою підмогою для повних людей – зайві кілограми почнуть танути на очах.

Підвищує захисні сили організму

Давно помічено, що після відпустки на морі людям краще працюється, вони практично не хворіють, та й у цілому продуктивність праці на висоті. Це пояснюється тим, що морська вода і повітря біля моря підвищують імунітет організму, людина стає стійкішою до дії різних недуг.

У морській воді міститься мікроелемент йод (причому, у великих кількостях), який сприятливо впливає на щитовидну залозу та її здатність до вироблення життєво важливих гормонів.

Завдяки йому поліпшуються реологічні властивості крові, в ній знижується рівень холестерину, що в свою чергу теж позитивно впливає на мозковий кровообіг, усуваючи ішемію його тканин і підвищуючи концентрацію уваги, пам’ять.

Покращує настрій та психологічний тонус

Постійна круговерть на роботі і вдома супроводжують людину повсюдно. Нерідко вони провокують виникнення так званого синдрому хронічної втоми. Відпочинок на морі може стати надійним заслоном перед подібним розвитком подій.

Досить тижня перебування на морському узбережжі, щоб просто покращити настрій, а стандартна путівка в 21 день і зовсім здатна робити чудеса: відпускник повертається додому зміцнілим, у гарному настрої, повним сил та енергії. Причому цьому сприяють не тільки купання, але і прості прогулянки по воді біля берега. Вони ж активують рефлекторні точки на ступнях (адже на дні є пісок і камінчики), не кажучи вже про тренування м’язів ніг, сідниць і навіть преса.

💬 Последние комментарии
Тоже
Очевидно, что есть конфликт интересов. А конфликт решается в борьбе. В борьбе, гнида.
Золотарь
О, пидарастенок, как задело! Смелый ты только в сети под анонимом. Мразь укропская, засунь себе кружевные труселя в жопу и дать подсрачника!
Антиелена
Вот именно, что все считается, только не все реальная экономика!!! Я тебе о чем говорю? О том кто реально первый с точки зрения реального сектора экономики. И это не амэрыка. Не, Ленка-булка, Марьяна Безумная (в девичестве Безуглая) наверное поэрудированней будет чем ты. Хотя две ТП - это сила!!!
Весёлый Роджер
Точно Шмуля Сруль ВСЁ от безнаказанности!!! Воруй скики хочешь! Грабь лохов - ТУПЫХ завистливых xoxлов! Вот пример: «Елена – 26 апреля 2021-….,а Украина захоьела ещё больше богатого иметь,в смысле благ,… и прикунула что с Западом будет богаче,чем с другой страной…» «09 НОЯБРЯ 2014 (УВАГА тут на дату!!!) - В понедельник может быть арестован министр энергетики Украины Юрий Продан. На него уже заведено уголовное дело - за растрату, и арест возможен сразу после допроса,…» Прошло СЕМЬ ЛЕТ!!! Ни дела, ни пригоВОРА ВОРУ НЕТ!!! Это и есть щирая демократия, вот за неё Украина и вышла из Союза, практически угробив его и не подписла договор с Россией – щоб можно было вот так безнаказанно пиСдить та 3.14здить!!! Сало Бандере, Сало Банде воров-керивников, Сало тупым ждунам - щирым завистливым xoxлам!
Весёлый Роджер
ЭЙ Дупеняр каменючий, спешал фо рэпер, спиваем дружно - на фуй нужно! Уси хлопцы гуртом спиваем та стрибаем: «Тучи над Куевом встали, В воздухе пахнет дерьмом, Так за що хлопцы скакали, Ты не питай нас о том. приспів: Далека ты е Эвропа, Пишли разом к ней скакать, Украина уже заграница, Тильки трохи нЫ можэ лiтать.(2Раза) Жаркою страстью пылаю. Я до Эвропи пийду. Шмат Сала дадут, то нЫ знаю, Но я раскатал уж губу. .(2Раза) приспів: Приходи к нам Байден милый. Привози грошей опять. Ми поднимем Бандеру з могилы, будешь крепко целовать. (2Раза) Ны кохает нас Европа Тай нЫ хочэ грошей дать, Так за що же мы Беркут сжигали- Скоро будем голодать! .(2Раза) приспів: Дэ Эуропа, появися, ПрЫвози Шенгэну нам, А не то мы прЫидим и зробЫм, ЭвропеЫйскый вам Майдан.(2Раза) Кляты москали смеются. Ветер нам дует в дупло. Ну Хдэ ты халявное счастье, Ну що же нам так ни свезло. приспів:: Вже болит у мэне попа, И устал я вже скакать. Дайте газу москали в халяву, Скоро будем замерзать! (2Раза) ©»
Ост
О нём-писать нечего. Марионетка.
Весёлый Роджер
Баба ера, ты там точек бильше ставь и не сочкуй - не получишь у дупу ..й!