Обществоwww.5.ua7 авг.

МОЯ ДИТИНА – ЖЕРТВА БУЛІНГУ: ЩО РОБИТИ БАТЬКАМ – ПРАКТИЧНІ ПОРАДИ ВІД ПСИХОЛОГА

Якщо дитину ображають, або ж, навпаки, вона стала кривдником, є ознаки, які вкажуть батькам на це

ЯК СЕБЕ ПОВОДИТЬ ДИТИНА: "Дітей, які схильні до жорстокого поводження, стає все більше через соціальні мережі, що дозволяють бути більш сміливішими. Ці діти проявляють вдома чіткий непослух щодо правил, які встановлюють батьки, ніби як нічого і нікого не бояться. Вони можуть бути не лише безстрашними, але й жорстокими", – запевнила психолог.

Віра Романова розповіла: "Якщо не брати до уваги психічні розлади, які трапляються у дітей дошкільного і шкільного віку, то причиною жорстокої поведінки може бути неспроможність контролювати власні емоції, проявляти їх і розуміти як регулювати свій емоційний стан". За словами фахівця, часто дорослі, які говорять дитині, як правильно вести себе у таких ситуаціях, забувають виконувати ці правила у власному ж житті: Серед дорослих також спостерігається боулінг. Діти вчаться у дорослих і бачать, що погрожувати, обзиватися, кричати, штовхатися і тому подібне – це нормальне явище. Тому діти можуть перейняти таку поведінку у стосунки зі своїми ровесниками.

ЩО РОБИТИ БАТЬКАМ: Психолог запевнила, що батькам, діти яких стали нападниками, варто пояснити наслідки жорстокої поведінки.Тобто до якого моменту це може бути невинна гра, а де вже вимагання грошей, штовхання, погрози, обзивання чи навіть побиття несуть серйозну відповідальність для кривдника.

Батькам, в обох випадках, потрібно звертатися до психолога. Або ж є варіант звернутися до соціальних служб, які допоможуть впоратися з конкретною проблемою, чи то в школі, чи в сім'ї. "Зараз соціальні працівники вже настільки підготовлені до таких випадків, що справді можуть допомогти не одній родині", – запевнила Віра Романова.Нещодавно в Одесі жорстоко побили 13-річну дівчину її ж ровесники. Прес-служба Нацполіції в Одеській області повідомила 5.ua, що наразі дівчина перебуває вдома і вона направлена на судмедекспертизу. Решту дівчат, які були причетні до бійки, поліція опитує. На даний момент ведеться слідство. Втім в Україні, на жаль, це не єдиний випадок дитячого булінгу. Таке явище зустрічається все дедалі більше. Щодня, особливо серед підліткового віку, зустрічають кривдники та їх жертви. Міністерство юстиції через це розпочало інформаційну кампанію "#СтопБулінг", орієнтовану на дітей та їх батьків. Детальніше можна прочитати тут. Та все ж, як зрозуміти, що ваша дитина стала жертвою психологічного чи фізичного насилля, або як, навпаки, попередити її про наслідки жорстокого поводження над іншими людьми. Про це в ексклюзивному коментарі 5.ua розповіла психолог Віра Романова. ЯКЩО ВАША ДИТИНА СТАЛА ЖЕРТВОЮ ЦЬКУВАННЯ ЯК СЕБЕ ПОВОДИТЬ ДИТИНА: Вона може не хотіти йти до школи, ставати замкненою, мати низьку самооцінку, майже весь час сама, зазвичай, не має друзів. За словами Віри Романової, діти, які піддаються насильству, відчувають, що їх залякують. Тому вони можуть (особливо якщо в родині кілька дітей) брехати або ж обмовляти сестру-брата, аби побачити реакцію батьків і уникнути покарання. Вони також можуть забуватися у віртуальній реальності чи губитися в комп'ютерних іграх, або ж в просторах Інтернету.

ЩО РОБИТИ БАТЬКАМ: "Батькам жертви булінгу потрібно постійно говорити про особисті кордони. Як правило, жертвами боулінгу стають ті діти, які не вміють будувати власні кордони. Тобто діти можуть не розуміти, що їм потрібно робити, коли на них починають кричати, і як на це реагувати. Потрібно бути сміливим, аби ці кордони озвучувати, наприклад: "Не кричи на мене! Мені це не приємно", "Не чіпай мене!", "Я не дозволяю мене торкатися!" і тому подібне. Дитина повинна розуміти кордони свого тіла і своїх емоцій, за які не можна переступати іншим" – розповіла психолог.

За словами фахівця, батькам потрібно показати своїй дитині, як словами можна домовитися з кривдником і знайти у нього слабкі сторони, аби у подальшому такі випадки не повторювалися. У такому разі нападники, не бачачи у відповідь агресивної поведінки від дорослих, розуміють, що це не цікаво і не має сенсу. Віра Романова також впевнена, що батькам важливо не втручатися у стосунки чужих дітей і не робити їм зауваження: Ви можете повідомити про проблему батькам цієї дитини і вони вже мають розбиратися із ситуацією. Тобто дитина має розуміти, що зауваження йому мають робити його власні батьки. Якщо дорослий, а, отже, фізично сильніший, робить вказує дитині на його неправильну поведінку, це може спровокувати зворотній ефект. ЯКЩО ВАША ДИТИНА СТАЛА НАПАДНИКОМ І ОБРАЖАЄ ІНШИХ

💬 Последние комментарии
Не Елена
Слышь, старая ТП, по твоим высерам видно как ты хочешь "... человеческого доброго отношения между людьми...", ха. Ты хоть бы не позорилась тут своей тупостью. У тебя всё-таки с головой проблемы - писать всякий бред, обсирать, обязываться, а потом говорить про справедливость и добрые отношения. Лечиться надо, в Кащенко тебя не долечили.
Гiсть
Дайте пожалуйста адрес Центра по анализу, вышлю туда свой кал для анализа, "поскольку гибридные угрозы становятся более острыми" и это напрягает.
Елена
Цитаты опять
Елена
Он делает плохое, разве не видно?
Елена
Шмуля сало не ест, нельзя,а я не Шмуля,сало ем, чуть чуть
Весёлый Роджер
«Елена - 15 мая 2020 - Вжился в роль понимаешь?ха.Что сделаешь,талант актёра или кого там( прим. моё- ПОДДОНКА!!!) ,не пропьёшь,ха.Так и живу ,Еленой,ха.Уже свыкся,ха.» А Украина идёт в }|{oпу, а не у Европу. Сала Уронили – тюю, так хероям бандитам вже мало! ---- «Елена -26- апреля – 2020 - Ты Луночка не особо то и пугай,.... и найти тебя времени надо пять минут, поэтому пугать меня не стоит,все под Богом ходим,ха.» ------ «Елена -21 августа 2020- Ебало закрыл сука,а то ещё пиздеть будет, уёбок.смотри у меня,жить то ге бессмертная у тебя,подонок.А Украина идёт в Европу!» Сало уронили – хероям убийцам мало!
Луна -2
Тогда пусть едет в свою благословленную Америку, и пусть поживет там, в богатой Америке.Только пусть потом не жалуется, что В Украине и России жить было лучше и сытнее, чем в богоизбранной Америке.Добрый вечер Роджер. .