Обществоwww.ukrinform.ua18 сент.

На Харківщині встановили новий національний культурний рекорд

nk_hauz/sOMh9qI7R.jpeg

У м. Валки на Харківщині встановили новий національний рекорд: 375 дорослих і дітей одночасно свистіли на традиційній глиняній забавці – валківському свищику, який внесено до реєстру нематеріального надбання України.

Про це розповіла кореспонденту Укрінформу організаторка рекорду, директорка Валківської районної дитячої школи мистецтв Ольга Тимошенко.

За її словами, масовий пересвист улаштували 16 вересня – до 375-річчя міста Валки. Спеціально до свята викладачі та випускники школи мистецтв виготовили відповідну кількість свищиків.

nk_hauz/rkth93I7g.jpeg

«У рекорді взяли участь усі охочі, від наймолодших учасників, від 3 років, до валків чан поважного віку. Це був пересвист, доволі гучний. Для нас важливо було показати єдність містян. Цей елемент культури – свищик – є нашим корінням, в кожному з нас є зерня гончара, гончарами Валківщина славилася. Важливим є не тільки вшанування наших традицій, а ще й відтворення і подальний розвиток», - зазначила Тимошенко.

Керівниця Національного реєстру рекордів України Лана Вєтрова зазначила, що особливо цінно, що рекордом стало саме звучання традиційної глиняної забавки.

«В нас уже був рекорд зі свищиком на Чернігівщині, коли майстер виготовив найбільшу іграшку. На Валківщині ж підкреслили саме цінність мистецького культурного надбання, представили на рекорд «живого» свищика, звук цієї народної іграшки», - сказала Вєтрова.

Валківський свищик – глиняна звукова забавка, що має два основні та один або два (рідше три) додаткові отвори для видобування звуків. Виліплюють свищики лише руками, без застосування гончарного кола чи моделюючих форм, тому кожний виріб має унікальний вигляд і звучання. Забавка робиться у вигляді баранця, півника, кабанця, кози чи коника.

Як повідомлялося, у серпні 2020 року мистецтво виготовлення глиняної звукової іграшки «Валківський свищик» включили до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини.

💬 Последние комментарии
Луна -2
Пока не сделала .Через неделю ...Если только не веерное включат ....Привет ,Ро...
Луна -2
В отношении лиЦА -КАКОГО ?уКРАИНСКОГО ЧТО -ЛИ:в России -то в случае войны (если на нее нападут , что не дай Бог,соберутся с силами , и дадут отпор,И ты меня прости все эти лица - государственные чиновники - ТОТ ЖЕ Миллер ,Сечин,Шаманов,Они работают на государство -А что на Украине - кто у нас заинтересован в работе не на свой карман , а именно на государство - ну ка назови?Таких нет- есть только те кто работает на свой карман . тот же Порошенко ,тот же Ахметов,тот же Коломойский..
Луна -2
Вопрос - как действовала Украина - она что отстаивала свои права - или отошла в сторону -О российском Крыме не беспокойся -Путин его амерам не отдаст - Одно дело Крым времен Януковича ,КОТОРЫЙ БЫЛ ЛОЯЛЕН к России, а совсем другое дело - Украина недружественная в лапах америуканцев - То как ты думаешь сам......Думаю, Путин его не отдаст .
Луна -2
Внимательно читай газеты, и ресурсы на интернете - может и проскользнет что -либо в твоей дурной головушке .Об этом даже украинские ресурсы писали ,Так что мил друг смирись ...В результате всенародного Рефрендума - в Крыму проголосовало - до 90% ЖИТЕЛЕЙ КРЫМА.
е
Елена, вот он твой мировой лидер...по мусору..
Весёлый Роджер
На Мальте нельзя, а на дешёвой АЗС можно! Так Шмуля Сруля! МРАЗЬ пархато-щирая! Расскажи як ты там працюешь дупой на травке, лобстером у канавки? «Елена - 29 июля 2020 - … дупу давала,сдавала на прокат, билеты на свою дупу продавала,час пользования, десять литров 92 го,два часа 15 литров ,три часа 20 литров ,всю ночь 25 литров ,ха и пачку сигарет с зажигалкой,но то для тебя,я не курю и не пью…, а вот гроши я люблю.» Расскажи нам, як щирая колония xoxлатых мартышек, вже ВОСЕМЬ РОКИВ, скачет у Эуропу та продаёт там на шляхах и у сортирах свою нищебродную *опу! Яки покращення? Ну дафай брехло пархатое начинай....
е
А по имени уже ссышь назвать сама знаешь кого?))) чуешь, что там в случае чего точно спросят: и за бред в сторону России и за сдачу америкосам национальных интересов...