Обществоkyiv.mediaApr 28

НА КИЇВЩИНІ ЖИВЕ НАЙСТАРІША КАЧКА УКРАЇНИ: У ЛЮДСЬКИХ РОКАХ ЇЙ УМОВНО ВЖЕ 125 РОКІВ

nk_hauz/-mzmlrpi4dhvn3lacvxl.jpg

Птаха з'явилася в господарів у 1996 році.

На Київщині живе Глаша – найстаріша качка України, якій нещодавно виповнилося 25 років. Птаху навіть зареєстрували в Національному реєстрі рекордів України, адже один качиний рік – це приблизно 5 людських, тож Глаші умовно вже 125 років, інформує ТСН.

Цікаво, що цей вид пернатих за дбайливого догляду може жити до 20 років, але, як правило, їх вирощують для м’яса, тому навіть 10 років – рідкість.

Порода Глаші – українська сіра чубата. Власники качки розповіли, що качка з’явилася в них ще в 1996 році. Ба більше, Глашу не купували, а виміняли на сепаратор.

«Заїхав до своєї тітки Ніни, а в неї, дивлюся, на подвір’ї бігають качки. Тьотя Ніна тримала ще корову, однак в неї не було сепаратора. Мені ж він дістався у спадок, тож і зробив такий бартер», – пригадав Ігор Іщенко, господар Глаші.

Наразі качка вже поважна й неспішна. Глаші вже не хочеться виходити з теплого кубельця на холодне подвір’я качка не хоче, тож її доводиться виносити на руках. Господарі кажуть, що вік таки дається взнаки – птаха має поганий зір і їй дедалі важче бігати по подвір’ю.

Цікаво, що вік качки підтвердив професійний орнітолог Геннадій Тищенко.

«Їй 25 років, і її стан здоров’я, зовнішній вигляд про це говорять», – запевнив експерт.

Власники Глаші стверджують, що секрет довголіття качки – щира турбота й любов довколишніх. Жодну зі своїх тварин вони не забивають на м’ясо, а лише продають іншим людям на подальший виводок. Якщо хтось і помирає в господарстві Іщенків, то тільки своєю смертю.

💬 Последние комментарии
Контртеза
Звідки автор може знати історію України чи ще щось? Праці, радше статейки, Степана Бандери є порожнім базіканням про національно-визвольну революцію, сутність якої у винищенні чи вигнаннв не-українців. А ОУН самі себе називали фашистами, хоча справжє значення цього слова оунівці навряд усвідомлювали.
ПОЗОР ЛЖЕСАМОПИСЦАМ!
А "энциклопедию" ты сам написал? В камне небось изваял?
ОНИ ТУПЫЕ ИДИОТЫ!!!
"История дэржавы без дат" - без конкретных дат такая бездоказательная писанина считается фантастическим рассказом - это измышления на исторические темы психически больным идиотом!!!
Каменяр
Як я бачу, "русскоязычные " російською мовою також не володіють, порозумітися з ними тяжко. А що таке рускоязычная мова я в енциплопедії не знайшов.
Каменяр
Що ти жуєш і шамкаєш, нічого не зрозуміло.
Каменяр
Якщо путін, як ініціатор війни не бажає її завершення - то звичайно війна не скоро закінчиться. І тому путіну ніякі відкриті домовленості, ніякі зустрічі не потрібні.
УЧИТЕСЬ ГРАМОТНОМУ ПРАВОПИСАНИЮ!!!
Пара Киченок и Костюк сыграют против четверых сеяных... За что это им?