Обществоzaxid.net23 окт.

На Львівщині працює єдиний в Україні пункт підготовки гірських рятувальників

nk_hauz/FZqShyOng.jpeg

У жовтні на Львівщині стартували навчання гірських рятувальників. Навчання кожного курсу триває чотири місяці. Зараз їх проходять 17 фахівців ДСНС України. Єдиний в Україні пункт підготовки таких фахівців працює на базі 2-го cпеціального центру швидкого реагування ДСНС України, що у Дрогобичі.

Навчають гірських рятувальників як теорії, так і практики. Навики та вправність курсанти відпрацьовують на реальних локаціях: гірських вершинах та ріках. Цього разу свій навчальний табір розкинули на Сколівщині.

Майбутні гірські рятувальники відпрацьовують роботи з порятунку на скелях. За легендою, вони допомагають спуститися мандрівнику, який заблукав на верхівці гори. В ролі потерпілого також рятувальник.

«Боявся спускатися, не знав, як обійти гору. Викликав рятувальників і спустили. Мені одягли рятувальну косинку, рятувальну систему, каску», – розповідає сержант 2 спеціального центру швидкого реагування ДСНС України Станіслав Мельников.

Відпрацьовують і спуск мотузкою – дюльфером.

«Ситуації в горах виникають різні і деколи треба добратися до потерпілих, до спортсменів. І зробити це можна тільки таким способом, коли опора є лінійна, шнурочок. Зараз дуже популярні гори, молоді люди не зовсім, скажемо так, знайомі з усіма небезпеками в горах», – пояснює інструктор 2 спеціального центру швидкого реагування ДСНС України Ярослав Рояк.

Навчають рятувальників також евакуйовувати травмованих і надавати першу домедичну допомогу.

«Як тільки підійшли до потерпілого, одразу перевірили стан: дихає, не дихає, тоді робимо серцево-легеневу реанімацію. Але оскільки в нас навчання, то треба, щоб всі бачили, як це відбувається, тому огляд робитимемо разом», – навчає викладач Михайло Яворівський.

Гірські ріки – це ще одне небезпечне місце, де часто травмуються чи топляться туристи. Тож рятувальники мають бути вправними та швидкими й там.

«Бувають випадки на ріці, коли катамаран перевернеться. Нам потрібно вміти поставити назад. Тож це і будемо відпрацьовувати», – розповідає інструктор Навчального пункту підготовки гірських рятувальників Андрій Казмірук.

Проходять навчання як рятувальники з досвідом, так і новобранці. Денис Федюк лише нещодавно почав працювати водієм у Вижницькому районному секторі ДСНС.

«27 вересня я прийшов на роботу, 4 жовтня мене відправили вже на навчання. Якщо я ніколи не працював, не мав досвіду в цій справі, то мені поки що все дуже тяжко вдається, бо дуже великі навантаження. Але нічого, звикаємо», – ділиться враженнями Денис Федюк.

Окрім практики, викладають гірським рятувальникам і теорію. Підготовка проходить на базі 2-го спеціального центру швидкого реагування ДСНС у Дрогобичі.

«Тут проходять курс з надання домедичної допомоги. Ми маємо матеріальну базу за міжнародними стандартами, де вони саме і займаються. В іншому класі відпрацьовують теоретично такі модулі, як топографічна підготовка та одяг і спорядження. І в тому ж приміщенні проживають наші студенти. В нас кімнати на двох людей», – розповідає начальник навчального пункту Богдан Городиський.

Навчальний пункт підготовки гірських рятувальників працює в Дрогобичі вже майже два роки. Він єдиний такий в Україні. У жовтні стартував новий курс, зараз його проходять 17 чоловіків.

«До 2018 року в Україні, на жаль, такі професії, як гірський рятувальник, не було. Ми все починали робити з нуля. Програми збирали по крупинці. Формували спеціальне спорядження: аварійно-рятувальне і альпіністсько-туристичне. Навчання можуть проходити люди як з системи ДСНС, так і можуть до нас приватно звертатися люди, які хочуть володіти цієї робітничою професією», – каже заступник начальника Центру з оперативного реагування у Дрогобичі Ігор Чуваков.

Після закінчення навчань курсанти мають успішно скласти іспити і лиш тоді зможуть працювати гірськими рятувальниками.

💬 Последние комментарии
Гость
Да уж.
кипчак
Польша любит только слабых соседей и ненавидит сильных - все еще страдает манией величия. В своих глазах можно (не от большого ума) себя так видеть, но по факту поляков сделали куклами в руках еще большего маньяка -США, которому точно не нужна сильная Россия и Германия в Европе. Тут и пригождаются "гоноровые" поляки, страдающие манией величия, клюнувшие теперь на подачки из-за океана и пока еще из Европы. Приходится, правда, юлить. Как верно заметил политолог С.Михеев , были бы у поляков принципы, то им нечего было бы делать в Европе с ее всепоглощающей толерантностью. Пока не могут выбрть , кто они - католики или члены европейского гей-клуба. Приходится днем быть католиками, а ночью геями или наоборот.
3020
Главное, что за такие фокусы кто-то сядет, как кончиться срок ЗеНаполеона.
---
тут нечего коментировать вообще-еще при порошенко главное было платить кому угодно лишь бы не России(теперь и Белоруси) хоть даже конченым скакунам понятно что деньги идут в Россию или Белорусь,при чем по ценам которые установили они а не Украина.И не важно что при этом наживаются кто угодно и платит за это народ Украины-главное слава героям.....
кипчак
Верно подмечено российскими экспертами, Китай чихать хотел,на подобную Литве, политическую мелюзгу, делает с ними, что считает нужным Не отличается особым почитанием и в отношении их Карабаса-Бпрабаса (хозяина). А Россия в подобных ситуациях начинает оправдываться, замалчивать или иными способами демонстрировать свою толерантность, высокую политическую культуру, делть вид, что выше недостойных манер и поведения Запада. Хаму нужно давать по рогам, когда он еще только намеревается покуражиться. На примере некоторых "братских" государств видно, к чему приводит снисходительность к слабым и сирым.
е
Елена, про комментирует?))) это тебе не Россию грязью поливать и требовать ответа за события 20-100 давности... Ну?
Ядрачистыйизумруд
Да не забулы ,не забулы мы про множество военных баз и био-лабораторий американских по миру,да и про "миролюбивое" НАТО тоже помним.