Обществоrisu.uaAug 15

На Львівщині запустили онлайн-тур пам'ятками ЮНЕСКО

nk_hauz/DwaUM4nnR.png

З нагоди 30-річчя Незалежності України створили 3D-тур для огляду кількох пам’яток Львівщини, що входять до спадщини ЮНЕСКО.

Про це повідомляє Львівський портал.

До створеного туру включили декілька пам’яток, серед яких:

церква Святого Юра у Львові

церква Святого Юра У Дрогобичі,

церква Пресвятої Трійці у Жовкві,

церква Пресвятої Богородиці у селі Матків,

церква святого Духа у селі Потелич.

Помандрувати цими місцями можна тут.

Більшість робіт виконали із допомогою дронів, після чого усі зображення обробили у відповідних програмах.

Також кожну будівлю можна оглянути зсередини, а не лише з висоти пташиного польоту.

Церква Святого Юра у Львові — спорудили у 1762 році, вважався головною святинею українських греко-католиків, до побудови Патріаршого собору Воскресіння Христового в Києві. Кажуть, у кінці ХІІІ століття король Лев заклав у цьому місці дерев’яний храм, присвячений святому Юрієві. На цій території також була і є печера, де колись жили ченці.

На Львівщині запустили онлайн-тур пам'ятками ЮНЕСКО - фото 77254

Церква святого Юри в Дрогобичі — пам’ятка галицької дерев’яної архітектури кінця XV — початку XVI століть, одна з найкраще збережених і належить до числа найкращих пам’яток давньої української сакральної архітектури.

Церква Пресвятої Трійці у Жовкві — дерев’яну церкву спорудили у 1720 році. Видатна пам’ятка архітектури та монументального мистецтва галицької школи.

Церква Собору Пресвятої Богородиці у с. Матків — дерев’яна церква, яку спорудили у 1838 року. Видатна пам’ятка бойківської архітектури та монументального мистецтва.

Церква Святого Духа — дерев’яна церква, яку спорудили у 1502 році. Найстаріша дерев’яна церква Львівщини. Видатна пам’ятка архітектури та монументального мистецтва галицької школи.

До спадщини ЮНЕСКО в Україні серед іншого входять букові праліси Карпат, дерев’яні церкви, дуга Струве, Софійський Собор, Київо-Печерська Лавра тощо.

ЮНЕСКО (Організація Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури) – міжнародна організація, спеціалізована установа ООН, яка сприяє ліквідації неписьменності, підготовці національних кадрів, розвитку національної культури, охороні пам’яток культури тощо.

Нагадаємо, 5 грудня 1998 року Львів був внесений до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Місто внесли у цей список згідно з двома критеріями. По-перше, на порівняно невеликій території збереглася архітектура різних стилів, яка між собою поєднана, по-друге, на цій же території збереглася спадщина різних національностей, що населяли Львів в часи Середньовіччя і протягом всього існування міста.

💬 Последние комментарии
ОТВЕТ "еЛЕНЕ" !
Ты про собственников "укрозализныци" расскажи! Не стесняйся! Или "Мотор Сичи"!
Весёлый Роджер
Он презерватив Шмуля, это то что я знаю точно, остальное меня мало волнует, он ни слова плохого, не один раз за семьи: Кравчука, Кучмы, Порошенко, Коломойского, Зе и Ахметки, ни сказал плохо, вырвалось, наверное до сих пор жалеет, что лишнее ляпнул, - «Елена - 23 апреля 2019 - Зелинский умный, а Коломойский гениальный, а Пётр Алексеевич целеустремленный, а Игбун Хохлов это знает и завидует.»
Весёлый Роджер
Бля Шмуля ты опять тяпнул буряковки - у тебя глюки пошли! Там в твоём этом видении не хватает ыщо Порошенко у кепке, с протянутой рукой, на крейсере Украины, мчащийся по степям!!! Шалом xoxлам!!! Ты чаго тварь зубы заговариваешь гадина брехливая!? Я думуваешь не понимаю! Пошёл на фуй гандон, продажный пропа_Хандон!
Елена
Сала много не бывает.
Елена
По российскому радио,Вести ФМ не скажешь что это Эхо Москвы или Дождь.
Весёлый Роджер
То ны - у Шмули сразу язык у щирую сраку ускакал! Он дристун и пиСдун! Ему платють тильки за русофобные высеры! ЭЙ Шмуля - Ну так напиши брехун про прогрессивный украинский бизнес!!! Ну давай, начинай! Шо язык сразу у сраке!
Весёлый Роджер
То есть ты тут Шмуля слухи от бабок с рынка озвучиваешь!? Ну ты не МУДАК??????? ЕЩЁ раз свинорыл дристун - ГОД когда ты был в РОССИИ!!! Или ты был до 1991 года? Ну пиши тварь????