Обществоwww.ukrinform.uaAug 18

На Вінниччині відкриють центр для дітей, які постраждали чи стали свідками злочинів

У Вінницькій області запрацює перший центр по роботі з дітьми, які постраждали чи стали свідками злочинів (модель Барнахус).

nk_hauz/-mdpSpn7g.jpeg

Як повідомила на своїй сторінці у Фейсбуці генпрокурор Ірина Венедіктова, передає Укрінформ.

Відповідний Меморандум підписали у вівторок, 17 серпня представники української влади і дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ).

“Приміщення там обладнане, а міждисциплінарна команда пройшла спеціалізоване навчання.

nk_hauz/2T7pIp7nR.jpeg

Наше завдання забезпечити баланс інтересів правосуддя та найкращих інтересів дитини і дійсно допомогти скривдженим дітям, не травмуючи їх повторно під час проведення слідчих дій та надавши їм можливість пройти фахову реабілітацію”, - написала Венедіктова.

nk_hauz/awnpSpnnR.jpeg

За її словами, влада має намір розвивати мережу таких спеціалізованих центрів. Зокрема, наразі опрацьовується ініціатива запуску аналогічних закладів у Тернопільській, Миколаївській та Одеській областях.

nk_hauz/1k4pStn7g.jpeg

Генпрокурор поінформувала, що у центрах Барнахус, як правило, є чотири кімнати: для слідчих дій із дітьми, співпраці та захисту, здійснення медогляду для цілей судової медицини, а також терапевтичних психологічних послуг спеціалістів.

nk_hauz/ckVtStn7g.jpeg

Допит із дитиною проводиться один раз в окремому приміщенні навченим інтерв’юєром-психологом із урахуванням віку дитини. А щоб дитина не мусила повторювати травмуючу історію, за допитом в кімнаті для прослуховування спостерігають суддя, слідчий, прокурор, адвокати обвинуваченого і дитини. Він записується на відео та використовується на слуханнях, і дитині не треба з'являтися в суді, пояснила Венедіктова.

nk_hauz/XRVtSpn7R.jpeg

15 грудня 2020 року був підписаний Меморандум між Представництвом Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, Вінницькою обласною державною адміністрацією та Міжнародним благодійним фондом «Українська фундація громадського здоров’я» про взаєморозуміння щодо створення центру захисту для дітей, які постраждали та/або стали свідками насильства, кримінального правопорушення» (модель Барнахус).

nk_hauz/MqntSp7nR.jpeg
nk_hauz/ihntIpnng.jpeg

Відповідно до ст. 14 Закону України "Про безоплатну правову допомогу" кожна дитина та її законні інтереси, права і свободи є пріоритетом для захисту.

💬 Последние комментарии
ера
лица ...умные...думаю ...все будет хорошо...
Антиелена
Еще и дура!
---
судя по твоим работодателям Задорнов был прав на все 100%
Елена
Михаил Задорнов был юморист, скоморох, развлекал шутками публику,это понимать надо
Гость
Петро хватит мусорить. Весь НК загадил
гость
Это верно. Но есть ещё вопрос: почему в России 150 организаций – иностранных агентов, получающих финансирование из-за рубежа, занимаются бузой и оболваниванием граждан России, преимущественно молодёжи? Кто должен их выгнать? Барин всё рассудит?
кипчак
В нормальном государстве можно было бы посчитать это кощунством - сожрать свою страну в прямом и переносном смысле, но в Украине почти все рекорды как-то связаны с едой (в США на скорость поглощают пончики и т.п. и тоже гордятся такими дступными для народа достижениями). В том, что в Украине культ жратвы наблюдаем на улицах и прочих общественных местах, где все больше перекормленных граждан еле ногами передвигают под тяжестью собственного веса или таща мешки с запасами на зиму.