Обществоsuspilne.media21 дек.

На Житомирщині в приміщенні ставки Гіммлера створили експозицію артефактів І та ІІ світових воєн

nk_hauz/wObqKTong.jpeg

Поблизу Житомира в приміщенні, де в часи Другої світової війни розміщувалася ставка рейхсфюрера СС Генріха Гімлера "Геґевальд", військові 109 розвідувального навчального центру Сухопутних військ створили експозицію артефактів І та ІІ світових воєн.

Про це Суспільному розповіла психологиня 109 розвідувального навчального центру Олена Сек. За її словами, ідея створити експозицію історичних знахідок у неї та її колег виникла рік тому.

"Зараз частина цього бункеру грає роль як фотозони, так і такого місця, де можна дійсно поговорити і поміркувати про військову історію", – сказала Олена Сек.

nk_hauz/IEjqFoTng.jpeg

Серед експонатів виставки предмети побуту, елементи одягу та аксесуари військових, які знайшли на території цієї військової частини, решта речей – це артефакти, які зберігалися у військових та місцевих жителів.

"Тут неподалік ми знайшли таку унікальну річ (перстень – ред.) часів Першої світової війни. Це окопна творчість 1914-1917 років", – розповіла психологиня.

nk_hauz/Juj3KoTnR.jpeg
nk_hauz/fwjqKoT7R.jpeg

На території бункера облаштували оборонні споруди, які використовували військові в часи Другої світової війни

Експозицію облаштували у частині приміщення, де за часів Другої світової війни знаходилася ставка рейхсфюрера СС Генріха Гімлера "Геґевальд". Сама споруда була призначена для того, щоб прокачувати кисень у підземні приміщення.

"Наприкінці 1941 року був побудований цей бункер, коли і будувалася ця ставка, – каже Олена Сек. – Цей бункер перебував під маскуванням, тут зберігся автентичний фундамент, який був частиною маскувальної стіни. Ми на її місці зробили бруствер, щоб не відтворювати повністю, але й дати розуміння, які оборонні споруди застосовували військові в ті часи".

nk_hauz/eXj3FoT7g.jpeg

Історик Іван Нагіленко розповів кореспондентам Суспільного, що такі ставки нацисти після окупації території України будували у Житомирській та Вінницькій області.

"Ці бункери будували з урахуванням всіх запитів, на довгі роки, оскільки у нацистів було уявлення, що буде існувати Третій Райх та ще й тисячолітній. У нацистській Німеччині тоді панувала ідеологія нацизму, яка була певною мірою релігійною і пов’язаною з язичницькими традиціями. Тому, коли вибирали місце для побудови ставок, цікавилися чи були там раніше язичницькі капища", – сказав Іван Нагіленко.

Експозицію артефактів часів Першої та Другої світових воєн, яку зібрали військові, планують поповнюватимуть і надалі.

💬 Последние комментарии
Елена
Будем смотреть,не хочется войны,решаем не мы.будь что будет.
Народная мудрость
Три дебила - это сила.
Луна -2
Да, мы терпеливые .Россия медленно запрягает, но Быстро едет. Путин заявили о том ,что нас прижали к стенке- это он потому и заявил что не хочет Войны. а Вы думали что терпеть до бесконечности вас будут. а вы еще на головы сядет России ?Нет этому никогда не бывать Путин рассчитывал на мирное существование- но вы же его вынудили ... и ты знаешь лучше включить благоразумие и ум, чем жалеть потом о том, что потеряли ...
Елена
Старое высказывание,с бородой,а в Лос Анжелесе тепло.
Антиелена
Ты что ли щука? ))))))))))))))))) Ты таракан безмозглый желто-синий! И прятаться тебе по щелям до конца твоих никчемных майданушных дней!
Елена
Про огромное расслоение общества в доходах сказать ничего не хочешь?
Елена
Терпила всегда находит себе оправдание, Суворов такую херню не нес,Сталин такую херню не нес, даже Хрущев решился на размещение ракет на Кубе, только Путин и роджеры уже прижатые к стенке,это их слова, призывают к благорзумию,хе.Америка потому и великая,потому что она Америка,а не терпила и чмо, которое только о деньгах только и думает.