Народні прикмети на 18 квітня - Федора Вітрогона, Федулів день
Обществоnaberejna.com.ua18 апреля 2018

Народні прикмети на 18 квітня - Федора Вітрогона, Федулів день

Зазвичай на Федула відкривали вікна навстіж і вимовляли спеціальні замовляння для того, щоб у будинку не залишалися гнильні вітри, переполохи, біси. Старалися 18 квітня повністю провітрити житло, влаштовуючи протяги і дозволяючи теплим вітрам проникнути внутрь. Переполохом називали недуга, який був отриманий внаслідок впливу злого вітру, що лю. Вірили дина може підхопити цю хворобу уві сні. Зображували Переполох у вигляді живої істоти. Знахарі займалися лікуванням цього захворювання. Наприклад, 18 квітня могли запалювати сірники, брати лучину і опускати її в ємність водою. Після цього йшли туди, де стався переляк, вимовляли змови. Далі воду давали випити хворій людині. Також могли відводити хворого до річки і читати над ним змову, а потім вмивали його проточною водою. Зазвичай день Федула пов'язували з приходом стійких теплих днів. Казали: «Прийшов Федул - теплий вітер подув, вікна відчинив, хату без дров натопив». Свято 18 квітня в старовину називали по-різному: Федул-вітрогон, Федора, Федора-анемона, Федул-вітрогон і т.д. Вважалося, що, якщо раніше морози могли ще траплятися, то 18 квітня зима остаточно тікала геть. Сам день може бути дощовим або теплим. Спостерігали за природними явищами і прикметами, намагалися передбачити погоду на найближчий час. Відзначали, що 18 квітня з'являлися метелики-кропивниці, сонечка оживали. Починаються весняні, теплі вітри, прилітають цвіркуни і розселяються по городах. Старалися в цей період аналізувати природні явища і намагатися передбачити, якою буде погода в найближчі дні і місяці. Народні прикмети на 18 квітня Якщо на околиці все чітко чується - незабаром чекай негоди і вітряної погоди День теплий 18 квітня і безвітряний, а вночі стає прохолодно - чекай стійкої гарної погоди Глухарі токують - швидше за все, за прикметами, найближчим часом погода покращиться. Якщо ж ці птахи мовчать - чекай негоди Вважається, що саме 18 квітня встановлюються теплі дні, які, тим не менш, можуть перемежовуватися з негодою і дощами Сніг 18 квітня залишився в яру розміром з корову - пора виходити на ріллю і братися за роботу.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
гость
Ну что ж, пасьянс складывается, логично.
кипчак
Все тверже убеждаюсь, что большинство ныне живущих не способны понимать элементарные вещи (может и раньше так было, только тогда это не имело большого значения, а в эпоху цифровизации и компьютеризации представляет угрозу для человечества). То что общество превращается в стадо баранов или крыс, следующих как по легенде, за Гамельнским крысоловом, подтверждают и события в РФ. Когда журналисты задавали вопрос участникам уличных гуляний о Навальном, то они соглашались и с тем, что протестуют, против того, что его сняли с должности губернатор и замминистра, т.е. демонстрировали полное незнание предмета. Этой публике можно вешать на уши любую бредятину и они ее глотают ни в чем не сомневаясь и не задумываясь. Очень выгодная публика для манипуляций. Личное общение с 30-40-летними (т.е. людьми уже с каким-то казалось бы опытом) свидетельствует о том, что у них уровень развития 5-летних детей - сложных и умных мыслей они не воспринимают и не понимают. Типичное клиповое мышление. Вот теперь сиди и учи новые слова, все умнее будешь.
Кот Матроскин
Ну цэ бля вааще!
-----------
G7 руководит один и тот же хозяин почему общность в требовывании .Колония по полной.
--------
хозяин один и тот же . А то по сценарию разыграли ,обманули на выборах.
123
Уже была семибанкирщина, а теперь семипосольщина.
Гость
США давно перестали быть страной интересной для эмиграции. Да и перспективы ее теперь уже весьма туманны (самой страны).