Обществоfaqukr.ru22 янв.

Натовп: правила поведінки в натовпі. Правила безпечної поведінки в натовпі

Масові гучні заходи напевно приваблюють багатьох людей. До них відносяться святкові концерти та ярмарки, футбольні матчі і т. Д. На цих заходах завжди присутня багато народу. Перед початком концерту чи іншого свята всі поводяться спокійно. В цей час люди миролюбні, ввічливі, пропускають один одного на вході. У передчутті захоплюючої видовища вони спокійні і неквапливі. Однак по закінченні заходу все змінюється.

Всі відразу ж залишають свої місця і спрямовуються у напрямку до виходу. Це сприяє утворенню великого напливу народу і незмінною пробки. Буває й так, що рух людей з упорядкованого переходить в стихійне, і утворюється натовп. Правила поведінки в натовпі потрібно знати кожному. Вони являють собою комплекс заходів, які допоможуть зберегти безпеку в тих місцях, де спостерігається велике скупчення людей.

Факти з історії

Людство знає випадки того, коли в багатолюдних стихійних тисняві гинуло велика кількість людей. Яскравий приклад подібної трагедії - коронація царя Миколи II. Тиснява сталася на Ходинському полі. Тут тисячний натовп кинулася до місця, де лунало частування. В результаті загинула і постраждала не одна тисяча людей. Жахливі тисняви відбулися і в дні похорону Сталіна. Тоді на Трубній площі загинуло не тільки велика кількість людей. Натовп задавила і знаходяться там коней, на яких сиділи стежили за порядком міліціонери.

Причини появи натовпу

Коли ж велика кількість людей стає небезпечним? Натовп утворюється при виникненні паніки чи загальної агресії. Причому дві ці причини тісно пов'язані між собою. Психологія поведінки натовпу відрізняється своїми особливостями. Їй притаманні несвідомість, імпульсивність і інстинктивність. Логіка у натовпу відсутня. Люди, що знаходяться в ній, живуть в цей момент тільки почуттями. У дію вступає так званий стадний інстинкт, що не піддається ніякому управління. Це особливо яскраво проявляється в тому випадку, коли в натовпі відсутня лідер, і ніхто не подає жодних стримуючих команд. Десятки, сотні, тисячі людей втрачають свою індивідуальність. Вони буквально перетворюються на страшного многоголового звіра, що змітає і знищує все, що трапляється на його шляху. У цьому й полягають основні особливості поведінки натовпу.

З якої ж причини людська маса набуває «вибухонебезпечність»? Для цього їй потрібен певний психологічний детонатор. Їм нерідко є загальна істерія, виникнення якої провокують масові протести або, навпаки, демонстрація вірнопідданського настрою. Причиною утворення натовпу може стати страх, викликаний, наприклад, пожежею або будь-яким іншим лихом. Змітає все на своєму шляху людська маса нерідко виникає після надто емоційного футбольного матчу або непрофесійно проведеного рок-концерту.

Поведінка людини в натовпі

Список причин, які перетворюють скупчення людей в некеровану масу, на жаль, дуже великий. Часто ті, хто опинився в ній, пізніше і самі в подиві від власної поведінки. Пояснення в такому випадку слід шукати в далекому минулому, звернувшись до первісних інстинктам людини. Саме ними і пояснюється поява масового психозу. Така поведінка допомагало людям вижити в далекі і суворі часи. Стадний інстинкт, як і будь-який інший атавізм, на сьогоднішній день небезпечний для людського колективу. Єдине, що може йому протистояти, це розум. Будь-який з нас, опинившись в агресивно налаштованої натовпу, повинен постаратися не піддатися її загального негативного почуттю. Проте варто мати на увазі, що ця некерована маса не терпить «відступників», і може жорстоко розправитися з тим, хто не піддався психозу. Зберегти свою індивідуальність у натовпі зовсім непросто. Адже даний людське море несе просто в нікуди. Проте вибору не існує. Чи не зберігши власну індивідуальність, можна втратити не тільки вигляд людини, але і своє життя. Нещадність натовпу проявляється не тільки по відношенню до незгодним, але і до її рядовим членам.

Некерований потік в замкнутому приміщенні

Під час будь-якого концерту або масового заходу може утворитися натовп. Правила поведінки в натовпі в замкнутому приміщенні важливо знати кожному, адже загальна зміна настрою може виникнути, наприклад, при чиємусь несамовитий крик: «Пожежа!». У людей, що прийшли для того, щоб із задоволенням провести свій час, настрій з позитивного різко змінюється на негативне. Виникає сильний стрес. Всі люди, що знаходяться в замкнутому приміщенні, одночасно починають шукати вихід, щоб вибратися в безпечне місце. Звичайно, все, що відбувається, відрізняється хаотичністю. На жаль, так буває в більшості випадків.

Найбільшу активність проявляють люди, які знаходяться найдалі від виходу. Вони починають напирати на тих, хто попереду. Результат при цьому вельми сумний. Більша кількість тих, хто знаходиться попереду, виявляються притиснутими до стін. При цьому виникає тиснява, яка може забрати людські життя. Опинившись на масовому заході, варто звернути увагу, де знаходиться запасний вихід. Це рекомендується зробити на всяк випадок ще до початку вистави. Ну а що робити, якщо виникла паніка і утворилася некерований натовп? Правила поведінки в натовпі в такому випадку вимагають тверезої оцінки ситуації. Тому, хто не встиг опинитися в числі перших тікають, фахівці радять почекати до тих пір, поки не спаде основний потік людей. Правда, для цього будуть потрібні холоднокровність і чимала витримка. Бігти по вузьких проходах разом зі всім натовпом допустимо тільки в тому випадку, коли полум'я пожежі поширюється буквально на очах. Адже при цьому може утворитися справжня душогубка в результаті згоряння пластикових покриттів і матеріалів у залі.

Запобіжні заходи

Отже, ви кинулися туди, де знаходиться основна юрба. Правила поведінки в натовпі диктують в обов'язковому порядку спустошити свої кишені. В одязі не повинно лежати нічого, що має яку-небудь жорсткість і здатне завдати серйозні травми і вам, і оточуючим людям. Викинути потрібно ручки і олівці, калькулятори та записні книжки. Виняток можна зробити тільки для паперових грошей, та й то тільки в тому випадку, якщо вони не згорнуті в трубочку.

Правила безпечної поведінки в натовпі вимагають позбавлення від надто вільною, довгою або прикрашеної металевими деталями одягу. Рекомендується скинути з себе все те, що може здавити шию. До цього переліку входить медальйон на шнурку, краватка, ланцюжок, шнурівка куртки і т.д. Скинути на підлогу необхідно всю біжутерію і будь-які коштовності, незважаючи на те, що втрачати їх дуже шкода. Виняток не робиться навіть для окулярів. У такій ситуації їх не повинно бути на обличчі.

Правила безпечної поведінки в натовпі вимагають вжити заходів для того, щоб під час руху уникнути падіння через розв'язану шнурків. Поки є час, їх треба затягнути мертвим вузлом. Це дуже важливо, адже піднятися під час руху некерованих людських мас вдається нікому. Безпечна поведінка в натовпі передбачає положення рук зігнутими в ліктях, кулаки при це спрямовуються вгору. Це захистить від тиску грудну клітку. Можна зробити і трохи інакше. Для того щоб не втратити можливість дихати під час напору людської маси, руки бажано зчепити перед грудьми в замок. Такі запобіжні заходи повинні бути прийняті заздалегідь, поки натовп ще рідкісна. Ущільнення великої маси людей станеться неодмінно, адже при виході через вузькі двері спрацює «ефект воронки».

Найбільш небезпечні місця

Людині, яка рухається до виходу разом з величезною масою людей, необхідно намагатися уникати будь-яких місць звуження приміщення, виступів і тупиків. Тут неминуче максимальний тиск, який чинить натовп. Правила поведінки в натовпі говорять про те, що слід прагнути уникати знаходження біля самої стіни. Це найбільш небезпечне місце. Що знаходиться там людина може отримати серйозну травму не тільки від не до кінця забитого цвяха, а й від непримітної електророзетки. Для того щоб цього не сталося, існує спеціальна пам'ятка. Поведінка у натовпі вимагає докласти всіх зусиль, щоб потрапити в основне русло (хоча і там небезпечно) - повернутися назад, де свободнее- спробувати лягти на людський потік зверху.

Останній варіант викликає деякі складнощі, проте краще випробувати на собі невдоволення натовпу, ніж бути нею розтоптаним або придавленим до стіни. Звернути увагу на останній прийом особливо важливо в тих випадках, коли мова йде про дітей. Дитину при можливості посадіть на плечі.

Натовп на вулиці

Багато хто вважає, що такий потік людей на відкритому просторі менш небезпечний, ніж в замкнутому приміщенні. Проте поведінка особистості в натовпі, на жаль, непередбачувано. І в тому і в іншому випадку в людини пробуджуються низинні інстинкти, що не піддаються управлінню.

Безпечна поведінка в натовпі врятує і на вулиці, адже розтоптати своїх учасників людський потік також здатний. В цілому правила практично не відрізняються від тих, які описані вище. Проте поведінка людини в натовпі на вулиці має свої особливості. Щоб не загубитися в людській масі, рекомендується ретируватися в бічні провулки, вулиці, піти прохідними дворами. При неможливості в якості укриттів можуть бути використані під'їзди житлових будинків, через які легко піднятися на даху.

Що робити тому, хто опинився в рухомій натовпі?

Перш за все слід триматися подалі від будь-яких виступів і стін. Найбільшу небезпеку в таких випадках представляють різні металеві решітки. На шиї не повинно бути ланцюжків, краваток і шнурків. Всі ці предмети легко перетворяться на зашморг. У кишенях одягу не повинно бути нічого жорсткого, що могло б послужити причиною травмування. Поведінка людини в натовпі має бути стриманим. Не слід прагнути потрапити в саму гущу подій. Найкраще дотримуватися краю людського потоку.

Правила виживання

Які ж особливості поведінки людини в натовпі? Як подбати про власну безпеку? Майте на увазі, що не слід чинити опір стихійному руху некерованого потоку. Для цього не вистачить сил навіть у самого фізично міцного людини. Не слід чіплятися за ліхтарні стовпи або за стіни. Це не допоможе.

Особливості поведінки індивіда в натовпі, коли людський потік став досить щільним, вимагають від кожного, хто реально усвідомлює загрозу для власного життя, триматися подалі від стін. Адже розбита скляна вітрина спрацює не гірше ножа гільйотини. Уже видали потрібно помічати наближаються кіоски, афішні тумби, ліхтарні стовпи і парапети, і прагнути розминутися з ними. Особливості поведінки індивіда в натовпі такі, що людина, яка піклується про свою безпеку, не повинен вживати жодних спроб зупинитися і підняти із землі який-небудь предмет (нехай це навіть буде валізу з доларами). Скористатися цими цінностями йому вже навряд чи вдасться. Причиною зупинки не повинна бути і отримана травма. Розглядати рани потрібно буде в безпечному місці.

Порада для тих, хто зберіг самовладання

Той, хто опинився в натовпі, і при цьому не втратив голову, повинен спробувати захистити жінок і дітей. Це можна зробити, тільки вибравшись з людської маси. Необхідно вишикуватися клином, помістивши всередину дітей і жінок, і, розсовуючи оточуючих, повільно дрейфувати в бік. Причому робити спробу слід тільки по ходу руху натовпу.

💬 Последние комментарии
Елена
Я чуть моложе Анжелики Варум,это мой настоящий возраст, правда.все что несёт Роджер что мне семьдесят лет бред сумасшедшего.
Луна-2
Знакешь, какая ты в моем представлении - Думаю меня многие поддержут -Итак насчет младой - ты нашего возраста - за 50, под 60(может даже под 70), дальше насчет красоты . - мне кажется, что ты довольно таки =уродлива есть какой-то недостаток - иначе бы не подчеркивала о своей красоте -и молодости .в ТАКОМ ВОЗРАСТЕ СОХРАНИТЬ МОЛОДОСТЬ ЛИЦА НЕЛЬЗЯ ТОЛЬКО ЧЕРЕЗ ПЛАСТИКУ -ты ее не делала-а ТЕПЕРЬ ГЛАВНОЕ - ТЫ МУЖЧИНА -прикрывающийся женским именем .Могу сказать почему - потому что, женщина, когда ее спрашивают, а с какими средствами ты пользуешься для масок - обязательно ответит, хотя бы. потому чтобы проучить свою неопытную подругу .Ответа не было.
Луна -2
И всех косит ковид -там уже наверно -в разы умерло больше чем во всем мире.
Антиелена
И глазками так хлоп-хлоп с наивной улыбкой на желто-синем еб...ле. Ты даже не прочитала, что тебе писали? Ты по прежнему в прошлом веке живешь с связи с реальностью никакой от слова совсем!
Луна -2
и Елена -еще если ты так хвалишь Америку- то почему ты здесь? чемодан -вокзал -самолет -прощай нищая страна -Да здравствует великая Америка и лиловый негр подающий манто
Елена
Ахаха,я маладая и красивая Леночка.а не корова.
Весёлый Роджер
Это у Шмули самый частый ответ - что поделаешь - ЭБНУТЫЙ ШИЗОФРЕНИК!!! Знаний НОЛЬ - но жидярская хуцпа его не пущает, вот он и высерает!