Обществоsuspilne.media21 дек.

Національний заповідник "Хортиця" здобув всеукраїнську туристичну премію

nk_hauz/Ps7PFTTnR.jpeg

Національний заповідник "Хортиця" переміг у головній туристичній премії України Ukraine Tourism Awards 2021 в номінації "Безбар'єрний туризм".

Про це Суспільному розповіла завідувачка інформаційно-видавничого відділу заповідника Альони Петрикей.

Премію організовує Державне агентство розвитку туризму (ДАРТ) спільно з громадською спілкою “VISIT Ukraine” та Київською Туристичною Асоціацією. Переможців обирали у 14 номінаціях.

У фіналі НЗ "Хортиця" змагався у своїй номінації з "Музеєм становлення української нації" в Києві та авторськими івент-ексукурсіями "Київ на дотик". Церемонія відбувалася у форматі онлайн 17 грудня.

nk_hauz/tIxPFoo7R.jpeg

Козацьке коло на Хортиці

За словами Альони Петрикей, цьогоріч Хортиця зробила великий стрибок в напрямку інклюзивності та доступності:

"Ми зробили єдиний в Україні ландшафтний підйом на Пагорб Єдності, тобто тепер зможуть туди підійматися люди, як на візочках, так і на підборах. Всюди встановлена тактильна плитка і зараз встановлюється туристична навігація, якою зможуть користуватися люди з порушенням зору. Також біля Пагорба Єдності встановлений аудіогід. Це тільки перший етап, далі будемо намагатися в тому ж дусі продовжувати, щоб всім відвідувачам Хортиці було максимально зручно та комфортно", — каже вона.

Як раніше повідомляло Суспільне, на острові Хортиця тривають роботи з реконструкції туристичної інфраструктури. 14 серпня на острові Хортиця відкрили Козацьке коло, яке слугуватиме майданчиком для громадських заходів. До Дня прапора України 23 серпня відкрили оновлений Курган Єдності. Також тривають роботи з реставрації Музею історії запорозького козацтва. У ньому завершили зовнішні роботи, внутрішній ремонт триває.

nk_hauz/yDxEFTong.jpeg

Проєкт втілюється на умовах співфінансування: 77,3 мільйона з державного бюджету та понад 50 з обласного.

Авторские статьи