Обществоwww.radiosvoboda.org17 окт.

Нацперелік нематеріальної культурної спадщини може поповнитися ще двома елементами

nk_hauz/-mjn1_glj81h2i4oy5yo.jpg

Яворівський пиріг та яворівська іграшка, як і український борщ, можуть невдовзі потрапити у Національний перелік нематеріальної культурної спадщини. Це питання буде на порядку денному найближчого засідання експертної ради, повідомили на запит Радіо Свобода у Міністерстві культури та інформаційної політики.

На запитання Радіо Свобода, чому експертна рада на попередньому засіданні не рекомендувала до нацпереліку яворівський пиріг та іграшку, МКІП заявило: «Звернення щодо внесення до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини Яворівського пирога та унікальної Яворівської іграшки надійшли до МКІП напередодні засідання експертної ради з питань нематеріальної культурної спадщини при МКІП. Дане питання буде винесено на наступне засідання експертної ради, після опрацювання наданих матеріалів».

6 жовтня експертна рада з питань нематеріальної культурної спадщини при МКІП рекомендувала внести до Національного переліку нематеріальної культурної спадщини п’ять елементів:

  • культуру приготування українського борщу»
  • технологію створення клембівської сорочки «з квіткою»
  • великоднє гуляння «Водити Володара» в селі Розкошівка Теплицького району Вінницької області
  • борщівська народна вишивка
  • карпатське ліжникарство.

«Ми надіслали звернення вчасно. Єдине, що фахівець, яка розробляла попередній документ перед засіданням експертної ради, допустила якісь технічні помилки. Ми це обговорили, провели нараду, поправили і все. Ми їх надіслали в МКІП і вони обіцяли, що їх розглянуть», – пояснила Радіо Свобода керівниця департаменту культури, нваціональностей та релігії Львівської обласної державної адміністрації Ірина Гаврилюк.

nk_hauz/-mjn1bllxzvzmxcn2_tf.jpg

Коли саме має відбутися засідання щодо внесення елементів до нематеріальної спадщини, міністерство не інформує.

Яворівський район на Львівщині славиться своєю дерев’яною іграшкою понад 400 років. Забавка характерна своєю формами і кольорами – жовтий колір, елементи фарбують червоним і зеленим, а ще роблять вкраплення білою фарбою. Ці дитячі іграшки – екологічні, цікаві для дітей і можуть бути елементом інтер’єру.

Яворівський пиріг теж отримав назву від місцевості на Львівщині. Основні складники – гречка і картопля, смажена цибуля, тісто дріжджове. Є 12 способів подачі пирога – з борщем білим на житній заквасці, грибною юшкою, сметаною, кислим молоком.

💬 Последние комментарии