Обществоlux.fmJun 24

Науковці розповіли, що є запорукою щасливих стосунків

nk_hauz/-maxvjbz6pe2dus0uwze.jpg

Кажуть, що протилежності притягуються, але нідерландські вчені категорично не згодні з такою думкою. Вони провели ціле дослідження, щоб довести – схожість партнерів сильно впливає на їхню задоволеність своїми стосунками.

Команда спеціалістів з Амстердамського університету провела аналіз серед тисяч американських подружніх пар, щоб знайти взаємозв'язок між рівнем щастя у відносинах та індивідуальними психологічними особливостями партнерів.

З’ясувалося, що чим більше в закоханих збігаються інтереси, цінності та загальні погляди на життя, тим гармонічнішими є їхні відносини. Звичайно, мова йде про позитивні збіги в характерах та світогляді людей.

Науковці дійшли висновку, що саме взаємна доброзичливість найкраще впливає на стосунки закоханих. А от довіра та вміння співчувати є запорукою щасливих стосунків.

Крім того, партнери будуть відчувати себе більш комфортно, якщо матимуть однаковий рівень відкритості. Погодься, важко бути з людиною, яка не хоче ділитися з тобою своїми думками та секретиками.

nk_hauz/-maxvpsx6inh3zeku52c.jpg

Також більш щасливими виявилися пари з однаковим режимом. Тобто, якщо ти жайворонок, то тобі буде краще з людиною, яка теж більш активна вдень.

Однак, ідеальний збіг психологічних рис характеру не є таким вже й корисним для пар. Якщо ти надто енергійна людина, то тобі буде краще з тим, хто більш спокійний та врівноважений. Це створює енергетичний баланс.