Обществоhealthy.24tv.uaJun 28

Немовлята бачать те, чого не бачать дорослі

nk_hauz/-mdgsnoqc78wy1zc7nfq.jpg

Нове дослідження показує, що немовлята до 7 місяців можуть бачити предмети, які не бачать старші немовлята та дорослі. Мова йде про так зване "візуальне зворотне маскування".

Зазвичай ми можемо розпізнати об'єкт, навіть якщо він показується нам на дуже короткий проміжок часу. Однак, якщо інший об'єкт з'являється відразу після першого об'єкта, сприйняття першого об'єкта погіршується, тож ми не помічаємо його існування.

Цей феномен сприйняття називається "візуальним зворотним маскуванням". Він використовується в науці для вивчення того, як в мозку обробляється візуальне сприйняття. Цікаво, що це явище відбувається навіть якщо другий об'єкт не перекриває в просторі перший об'єкт, а є, до прикладу, контуром або чотирма крапками, які оточують об'єкт.

Передбачається, що виникнення цього явища пов'язано з порушенням "обробки зворотного зв'язку". Коли ми щось бачимо, візуальна інформація послідовно обробляється від нижніх до верхніх візуальних областей мозку. Однак обробка зворотного зв'язку зверху вниз, при якій візуальні сигнали відправляються у зворотному напрямку, також відіграє важливу роль у візуальному сприйнятті. Вважається, що візуальне зворотне маскування виникає через втручання в обробку зворотного зв'язку.

Дослідження на немовлятах:

Вчені застосували зворотне маскування до немовлят у віці 3 – 8 місяців, щоб вивчити розвиток обробки зворотного зв'язку.

Щоб перевірити, чи відбувається зворотне маскування у немовлят, дослідники показали їм зображення людей на екрані комп'ютера і виміряли тривалість часу спостереження. Це досить простий етап, оскільки немовлята, як правило, значно довше дивляться на обличчя.

Обличчя людей на зображеннях були представлені двома способами: в одному випадку за людиною слідувало зображення маски, а в іншому випадку після зображення людини не з'являлося нічого.

Результати здивували вчених

Дослідники виявили, що діти у віці 7 – 8 місяців не могли бачити обличчя, за якими слідувала маска. Це вказує на те вони, як і дорослі, відчули на собі ефект дорослого маскування.

А ось діти у віці 3 – 6 місяців могли сприймати обличчя навіть тоді, коли зображення з людиною супроводжувалося маскою. Тобто маскування не відбувалося й немовлята могли бачити обличчя, які не могли бачити немовлята старшого віку.

Ці результати говорять про те, що обробка зворотного зв'язку є незрілою у дитини молодше 7 місяців. Результати дослідження показали, що механізми візуального сприйняття різко змінюються в другій половині першого року життя.

Результати також показали, що предмети, які можна сприймати в ранньому дитинстві, стають непомітними в процесі розвитку. Немовлята, чия зворотний зв'язок незрілий, можуть неоднозначно сприймати зовнішній світ.

Для всіх батьків важливо піклуватись про своїх дітей. З вологим туалетним папером Smile це стає ще легше! Гіпоалергенні компоненти, які не викликають подразнень у малюка, та доступна ціна – здається, це ідеальне поєднання.

💬 Последние комментарии
гость
Ну вот. А нам все рассказывали, что зто инфузория "туфелька" вдруг решила изменяться в разных видах, чтобы стать то деревом, то динозавром, то обезьяной. )))
Сэдий Пэдро
Скиньте локацию в Туреччини
е
именно... про это в Газпроме и говорят, хотя политику никто конечно не исключает...
ха
вот только дололнительно миого не прокачаешь. трубы старые
е
сколько раз не говори "халва" сладко не станет... ТЫ разваливаешь и распродаешь ВСЕ, что создано не тобой..и ТЕБЕ насрать на страну, тебе главное подпахивать морячкам под мостом за 10 копеек...
е
а вот выгодное оно или нет, только не тебе продажной дуре решать...
е
ПИСАЛА склеротичка, ПИСАЛА. и про то что газ НИКОМУ не нужен и его можно не покупать ПИСАЛА тупая... сейчас усиленно избегаешь ответов на эти вопросы... здесь склероз только у ТЕБЯ и тебе этим в рыло РЕГУЛЯРНО тычут, но до тебя недоумка же не доходит и это ТВОИ проблемы дура тупая...