Немовлятам подобається, коли їх копіюють, — дослідження
Обществоwww.epochtimes.com.ua8 дней назад

Немовлятам подобається, коли їх копіюють, — дослідження

Коли мама сміється у відповідь на сміх дитини або коли немовля махає ручками і хтось повторює рухи слідом за ним — це схоже на гру і виходить абсолютно природно. Зазвичай батьки у такий спосіб «спілкуються» зі своїм немовлям, викликаючи його реакцію.

Вчені вирішили дізнатися, чи дійсно немовлята раді, коли з ними грають у таку гру імітації. Результати дослідження дивують: схоже, немовлятам дійсно подобається, коли їх імітують. Окрім того, вони, здається, розуміють, що дорослі копіюють їхні рухи.

Науковий співробітник з Лундського університету у Швеції провела деякий час із 6-місячними дітьми, копіюючи їх. Потім спостереження були систематизовані, і звіт про них було опубліковано в журналі PLOS One.

Дослідження проходили в будинках, де жили сім'ї з немовлятами. Під час вивчення імітації поведінки дитина сиділа на колінах у мами. Жінка-дослідник заходила до кімнати, посміхалася малюкові і називала його по імені, а потім спілкувалася з ним 4-ма різними способами. Вона копіювала його рухи дзеркально, копіювала їх як зворотне дзеркало, а також імітувала все, зберігаючи при цьому незворушний вираз обличчя, або ж відповідала на рухи дитини якоюсь іншою дією.

Спілкування відбувалося приблизно 2 хвилини і зупинялося, якщо дитина відволікалася більш ніж на 30 секунд. При цьому їй дозволялося встати, вийти з експерименту і навіть смикнути випробувача за волосся.

Цікаво те, що під час досліду діти часто «випробовували» співрозмовника. Наприклад: малюк вдаряє по столу, і за ним це повторює дорослий. Тоді дитина ще декілька разів ударяє по столу, уважно спостерігаючи за реакцією дорослого. Діти демонстрували подібну поведінку і тоді, коли дослідник повторював їхні рухи, зберігаючи при цьому незворушне обличчя.

Як припускає науковий співробітник Габріела-Аліна Саучук (Gabriela-Alina Sauciuc), немовлята усвідомлюють, що між їхніми діями і діями людини, яка копіює, є зв'язок, — інакше вони б не демонстрували таку перевірочну поведінку.

«Схоже, імітування маленьких дітей — це вдалий спосіб зацікавити їх і подружитися з ними. Матері були здивовані, коли бачили, як їхні малюки весело грають у імітацію з незнайомцем, і то до того ж вони були вражені тим, як діти себе поводили», — говорить Саучук.

Вчені вважають, що імітація відіграє значну роль у розвитку дитини. Імовірно, через наслідування діти вчаться взаємодіяти з оточуючими людьми, але для підтвердження цієї теорії потрібні додаткові дослідження.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Елена
Разве я что-то не так написала?Ты хочешь сказать что Тушки Дудаева не бомбили в Афганистане?Ты это хочешь сказать?Ты всегда был брехуном.Осборн может не в курсе,а я то знаю.
Елена
У тебя все ходы записаны, контора пишет,Роджер ты больной человек.где ладья?ха.А Украина идёт в Европу.Слава Украин!Тут не надо было быть провидицей чтобы не догадаться что козлоослик и Эру на меня повесит с Петром,что это всё один человек,ха.дурень ты козлоослик, дурень.
Весёлый Роджер
Шановний Оззи, ой ну шо вы? Прапор с продуктово-одёгового складу НИКОГДА НЕ ВРЁТ, он прости 3.14здтит как дышит! Он сам бачил те бомбардировки у биноклю со складу ЮГВ СА, ну когда обмывал, удачно украденные и реализованные два вагона тушенки со сгущенкой! Ось воно як!
Весёлый Роджер
ОЙ, так может вы пани «ера» про ЭТО! «По данным ПРООН (Программа развития ООН), за чертой бедности сейчас находятся 60% жителей Украины; в 2013 г., то есть до государственного переворота, их было В ТРИ РАЗА меньше. МВФ считает, что по итогам 2019 года Украина стала самым бедным государством Европы по уровню ВВП на душу населения и среднемесячной зарплате.» Ну так на это вам пропахандон Шмуля сейчас ответит, шо то було раньше, а сейчас подъём и покращення кожной день и один хрен вин каже – «Ударим голой *опой по Эуропе!» Вы там Сало часом не роняете? А у вас мигрени бывают?
Весёлый Роджер
Баба ера! Я вас уже спрашивал – вы точно не фейкуете, а только склеротите? Что вам простительно! Я ЭТУ тему «кол-ва бедных» ВААЩЕ не обсуждал ни с кем? В отличии от вас у мене «все ходы записаны», на мякине не поймаете! Ой как вы на Шмулю стали похожи? Ну просто двойник?! Очень хочу - ".если тебе интересно могу напомнить..."!!! Но ТИЛЬКИ МОИ фразы, а не их вольный щирый пересказ!
Гость
Знаем - засерание чата Петром - удел грешника и твои болезни у всех на виду
Гость
А для этого бывает укромное место... здесь же отзывы на публикацию.