Обществоoukr.infoJul 31

Невідомий Чорнобиль: на що варто звернути увагу під час екскурсій

nk_hauz/-mfwqwl1falaitercqru.jpg

Якщо у вас є бажання спробувати себе в ролі сталкера, зайнятися індустріальним туризмом або просто отримати нові яскраві враження – ласкаво просимо до Чорнобиля. Запевняємо, відпочинок буде незабутнім.

А щоб ви в цьому впевнилися “Оперативна Україна інфо” підготувала місця, які точно вас зацікавлять.

Парк атракціонів – одна з найпопулярніших визначних пам’яток, що знаходиться у Прип’яті. Його відкриття було заплановано на 1 травня 1986 року, але через аварію на ЧАЕС цього так і не сталося. Родзинкою парку є величезне колесо огляду. Також тут можна побачити напівзруйновані гойдалки і занедбані алеї, які підкреслюють контраст між минулим і сьогоденням.

nk_hauz/-mfwr-thdxbyxpu8sbb5.jpg

Міст “смерті”. Насправді це звичайний пішохідний міст, який з’єднував місто Прип’ять з ЧАЕС. Під час аварії на атомній станції його накрила хмара радіонуклідів. Радіаційний фон на мосту досягав 600 рентген на годину. Вважали, що людина, яка по ньому пройде, неодмінно помре. Звідси й походить така назва. Зараз міст не несе ніякої загрози.

nk_hauz/-mfwr-vunxb_kixcbqu_.jpg

Прип’ятська лікарня. Саме в цей заклад надходили перші постраждалі від аварії на ЧАЕС працівники станції і рятувальники.  У підвалі лікарні досі лежать речі вогнеборців, які брали участь в гасінні пожежі на даху 4-го енергоблоку. Тут збереглися шприци, ліки, медичні крісла, ліжка, матраци, ампули та інше.

nk_hauz/-mfwr-qxyjr0_xdmmq6f.jpg

Рудий або “іржавий” ліс – ділянка соснового лісу в безпосередній близькості від Чорнобильської АЕС. Дерева, які знаходяться на цій території є помаранчевого кольору. У будь-яку пору року їх забарвлення залишається незмінним. Це пов’язано з великою кількістю радіації, яку увібрали у себе сосни.

nk_hauz/-mfwr-taq-mdroqovibv.jpg

Кладовище барж і кораблів. Це місце знаходиться у Чорнобильському затоні. Відразу після аварії на атомній електростанції сюди вирушили в останню путь судна, що перевозили радіоактивні вантажі. Величезна їх кількість досі стоїть на останньому причалі.

nk_hauz/-mfwr-t6qc2fgtuksseo.jpg

Градирні – це гігантські охолоджувальні вежі, які використовувалися на атомних і теплоелектростанціях. Ці величезні споруди (понад 90 м) повинні були охолоджувати п’ятий і шостий блоки ЧАЕС. Зараз можна зайти всередину недобудованої градирні, подивитися на колись прокладені інженерні комунікації і оцінити сучасні графіті на стінах.

nk_hauz/-mfwr-ocjr7efbcypysl.jpg

Оглядовий майданчик Чорнобильської АЕС. Цей майданчик славиться пам’ятником ліквідаторам наслідків аварії на атомній електростанції. Звідси відкривається неймовірний вид на саркофаг, який накриває будівлю четвертого енергоблоку.

nk_hauz/-mfwr-o13irqf953lsdt.jpg

Секретна радіолокаційна станція “Дуга”. Це відома пам’ятка Чорнобильської зони. Станція призначалася для відстеження запуску ракет з території США в період холодної війни. Зарас це одна з найпопулярніших фотозон для туристів.

nk_hauz/-mfwr-tw9dtxne-wbwng.jpg

Дитячий садок в Копачах. У селі Копачі знаходиться уціліла будівля дитячого садку. Тут залишилося багато дитячих іграшок, книжок та меблів. Біля будівлі стоїть знак “радіація” і забуті протигази, які вражають не менше, аніж занедбаний парк атракціонів.

nk_hauz/-mfwr-uqxotdd6sp277d.jpg

Покинутий вантажний порт – знаходиться на березі Янівського затону Прип’яті. На ньому можна побачити похилені іржаві портові крани. Цей об’єкт мав забезпечити будівництво 3 черги (5 і 6 енергоблоків) ЧАЕС .

nk_hauz/-mfwr-wmcema3rqriwd9.jpg

У Чорнобилі є ще багато місць з незвичайними локаціями та таємничими історіями. Тому не вагайтесь і збирайте валізи. Безпека перебування в зоні ЧАЕС підтверджена кваліфікованими фахівцями. Головне – дотримуватися елементарних рекомендацій.

Довідка: Чорнобильська зона відчуження – територія, заборонена для вільного доступу. Тому екскурсії здійснюються за спеціальними перепустками, які видає Державне агентство України з управління зоною відчуження.

💬 Последние комментарии
Елена
Ваше дело,куда хотите туда и направляйтесь,чтобы только желание, здоровье и возможности позволяли,у нас свободная страна, можно куда угодно уехать, хоть в Перадор.
Елена
Склероз не лечится.
Луна-2
А вот и ошиблась я мечтаю о ...России- моей любимой Родине - с ее чистыми,и глубокими озерами -ее широкими и необъятными лесами.Есть такой край -Красноярский... там необычной красоты цветы- называются -жарки ..Впрочем, все это лирика.. и тЕБЕ НЕ ПОНЯТЬ..Да и не любишь ты Россию - не умеешь вслушиваться в ее звонкую тишину .В ее невзрачную красоту.А для того, чтобы ее понять надо просто любить эти края....
Елена
А что там угадывать,в Кабо-Верде вы хотите,куда Наталью Поклонскую направили служить,там хоть и Африка,но ничего,жить можно,жуй кокосы,ешь бананы,хе.
Новый мировой порядок
А кем и зачем углубляется?
Серж
Ну не парьтесь, Гретый Тумблер вам в подарок.
Серж
Даааа, ребята, вы приехали!