Нова версія Червоної книги вийде із запізненням
Обществоgreenpost.ua8 дней назад

Нова версія Червоної книги вийде із запізненням

Чергове (четверте) видання Червоної книги України мало бути надруковано ще у 2019 році, проте, це так і не відбулося. Тому новостворене Міністерство активно готує Червону та Зелену книги до видання. Про це повідомив сьогодні, 10 вересня, заступник міністра захисту довкілля та природних ресурсів Олександр Краснолуцький під час наради з членами Комісії з Червоної книги та громадськістю.

«Міндовкілля відновлене тільки нещодавно, і буквально місяць як ми починаємо працювати повнцінно», - сказав Олександр Краснолуцький.

Наразі коштів на видання ЧКУ немає, але міністерство шукає можливості профінансувати роботи з підготовки та видання книги. Присутні на нараді вчені пропонували замінити паперову версію на електронну, маючі на увазі не просто PDF-файл, а широкий електронний ресурс з якісними ілюстраціями та використанням усіх сучасних можливостей електронних технологій. Пан Краснолуцький схвально відгукнувся про ідею електронної книги, але зауважив, що проігнорувати паперове видання, наразі, неможливо, оскільки його друк передбачено законом.

Також вчені наголошували на необхідності фінансування дослідницьких робіт, які лягають в основу статей Червоної книги по кожному з видів. Йшлося й про технічну, здавалося би, деталь,  - строки оголошення тендерів на видання Червоної книги. Якщо тендери оголошуються в кінці року, то це фактично означає зрив замовлення, бо у короткі строки виконати завдання неможливо. А якщо не використати кошти до нового року, то держава вимагає їх повернення до Державного бюджету.

На нараді також гаряче дискутували щодо винесення низки видів рослин з Червоної книги.

Вчені Інституту ботаніки наполягають на виведенні двох десятків видів. На їхню думку цим видам на сьогодні вже нічого не загрожує. А поширення охоронних вимог на такі види дискредитує ідею Червоної книги. У той же час директор Інституту ботаніки Сергій Мосякін у своєму виступі визнав, що благополучні в цілому види можуть бути рідкісними у певних регіонах України. Для охорони таких видів науковець пропонує створювати регіональні Червоні списки і переходити до локальної та регіональної системи охорони таких рослин. Також ботанік вважає за необхідне внести низку змін до Закону про Червону книгу щоб зробити систему охорони видів гнучкішою.

З цією пропозицією погодилися усі присутні, але голова ЕкоПраво-Київ кандидат юридичних наук Галина Левіна зазначила, щоб спочатку треба внести такі зміни, а вже потім обговорювати винесення видів з ЧКУ.

«На сьогодні законодавство не передбачає створення локальних чи регіональних (обласних, міжобласних тощо) Червоних списків. Хоча обласні ради більшості областей України такі списки затвердили. Проте ні заходів охорони видів з таких списків, ні моніторингу їх стану, ні відповідальності за знищення таких видів не існує», - сказала пані Левіна.

Наразі Міндовкілля планує ретельно підійти до питання змін у списках червонокнижних видів.

«Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України наголошує на передчасності виключення з Червоної книги України окремих видів судинних рослин, які деякі експерти та громадські організації пропонують скоротити з переліку. Вважаємо за необхідне провести додаткові наукові дослідження стану популяцій та динаміки ареалів таких видів. У зв’язку з чим, Міндовкілля звернулось з відповідним листом до Національної комісії з питань Червоної книги України та Національної академії наук України», - сказав учасникам наради Олександр Краснолуцький, цитуючи офіційну позицію Міндовкілля.

Він також нагадав, що Національна Академія Наук України подала свої пропозиції щодо включення/виключення з Червоної книги деяких видів флори та фауни. Міндовкілля не приймало рішень щодо позбавлення охоронного статусу жодного виду тварин чи рослин.

«Як вже зазначив міністр, будь-які питання щодо виключення видів тваринного чи рослинного світу з Червоної книги України будуть колективно обговорюватися разом із НАН України та експертною спільнотою з урахування вимог статті 16 Закону України «Про Червону книгу», - резюмував позицію міністерства Олександр Краснолуцький.

Довідково: «Стаття 16. Виключення видів тваринного і рослинного світу з Червоної книги України

Види тваринного і рослинного світу, занесені до Червоної книги України, які внаслідок вжитих природоохоронних заходів на підставі результатів наукових досліджень визнані такими, що знаходяться поза загрозою зникнення, підлягають виключенню з Червоної книги України. Пропозиції про їх виключення з Червоної книги України розглядаються в тому ж порядку, що і при занесенні видів тваринного і рослинного світу до Червоної книги України».

Закон про Червону книгу передбачає, що «Кабінет Міністрів України забезпечує офіційне видання та розповсюдження Червоної книги України не рідше одного разу на 10 років». Попереднє видання ЧКУ побачило світ у 2009 році.

Нагадаємо також, що охорона довкілля в Україні фактично на рік була поставлена на паузу через необдумане рішення уряду Олексія Гончарука. У серпні-вересні 2019 з благословіння Офісу президента Зеленського Мінприроди та Міненерго було об’єднані у одне відомство – Мінекоенерго. Його очолив енергетик Олексій Оржель. Питання захисту довкілля не отримували у цьому відомстві належної уваги, у тому числі й питання ведення та видання Червоної книги України. Тільки після тривалих протестів громадськості у травні 2020 року Мінекоенерго знову розділили на два міністерства.

Як ми вже повідомляли, активісти вимагають від чиновників не скорочувати список рідкісних рослин, які фігурують у Червоній книзі України. Ідеться про долю ковили волосистої, водяного горіха плаваючого, плавуна річного, черемші, сальвінії плаваючої та інших

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
мм
ого
КЛЕПТОКРАТИЯ - ВЛАСТЬ ВОРОВ
Клептократия (от др.-греч. «воровать» + «господство, власть»; буквально «власть воров») — правительство, контролируемое мошенниками, использующими преимущества власти для увеличения личного богатства и политического влияния, с помощью расхищения государственных средств, иногда даже без попыток имитации собственно честной службы народу. Для клептократии характерна вертикально интегрированная коррупция.
КНИГА
Василий Тертый. Криминальная элита Украины.
урок в князья
то есть 325 утырков в будущем жить тут не будут
инструкции кролика усвоены
народное благосостояние. рост социальных стандартов. переквалификация в результате роботизации... " наверно будут грабить"
гость
школьная задачка - дано 3 олигарха, у каждого по 10 шахт. Назовите, в каких случаях возникает классовая борьба? - 1. бастует одна шахта у одного олигарха, остальные 9 у этого-же буржуя на забастовку клали болт, бо кушать очень хочется; 2. бастует 10 шахт у одного олигарха, остальные 2 буржуя радостно потирают руки, т.к. убрали с рынка "национального" конкурента, и заключают контракты (из пенсильвании) на поставки угля этим же лохам на их "шахтёрскую" тэс; 3. бастует 10 у одного, и 5 у другого олигарха, шахтёры 5ти остальных делают самостийную республику и очень хотят поменять второго олигарха на третьего, бо у того шахтёрские дотации кошернее; 4. бастует 20 шахт у 2ух олигархов, третий становится суперолигархом, который играет на бирже на повышение цен и понижении акций конкурентов, скупает по дешёвке уголь у бастующих шахтёров и организует транснациональную угольную монополию, шахтёрский профсоюз разгоняется за ненадобностью "эффективному частному предпринимателю"; 5. бастует 30 шахт, 3 олигарха развязывают войнушку за передел контрактов, поставки полностью обвалены, цена угля на биржах взлетела в стратосферу, контракты покрываются контрабасом с копанок и прямым ограблением угольных колоний, буржуйские пропагандисты пишут лозунги "вся власть императору/фюреру/хорошему хлопцю/настоящему мужику", шахтёры пишут "долой буржуя, пролетарии всех стран соединяйтесь, вся власть советам", красный батька (махно, трёцкий, ... захар) подгоняет к проходной шахтоуправления броневичок; 6. никто не бастует, т.к. рынок и контракты уже давно поделены и олигархат между собой договорился за "национальную" цену угля и среднюю зряплату шахтёрам, гоняя эшелоны угля направо и налево, парочку профсоюзных "смутьянов" обвиняют в терроризме-сепаратизме и по тихому прикапывая в лесопосадке, остальных "фигурантов" угольного деребана взрывают прямо в кабинетах, или в придорожных кафешках. (подсказка: - классовая борьба идёт постоянно за классовые интересы и не зависит от количества забастовщиков и хотелок олигарха, хотя и упрощает дело мировой пролетарской революции).
Кот Матроскин
Удивительно, что на 10 лет, а не на кол.