Новий законопроєкт щодо захисту історичної архітектури міст
Обществоbudport.com.ua13 ноября 2020

Новий законопроєкт щодо захисту історичної архітектури міст

Мінкульт направив до Державної регуляторної служби законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження традиційного характеру середовища та протидії хаотичній забудові».

Він передбачає врегулювання забудови історичного ареалу міст, посилення охорони архітектурних пам’яток та підвищення штрафів за пошкодження, нанесені об’єктам культурної спадщини.

Основне нововведення – запровадження єдиної інформаційно-телекомунікаційної системи, за допомогою якої забезпечуватиметься відкритий доступ до інформації у сфері культурної спадщини, зокрема, можливість сплачувати штрафи та отримувати результати деяких адміністративних послуг. Впровадження цієї системи важливе з огляду на те, що сьогодні 90% інформації про пам’ятки культури зберігається на паперових носіях і не можуть бути використані у містобудівних чи земельних кадастрах.

Які ще зміни відбудуться у містобудівній сфері завдяки прийняттю цього законопроєкту?

  • Буде створений центральний орган виконавчої влади, який буде здійснювати оцінку проєктів реставрації та будівництва на об’єктах культурної спадщини.
  • Така оцінка буде включена у перелік обов’язкових документів, які необхідні заявнику для проведення будівельних робіт в межах охоронних зон пам’яток.
  • Введення кримінальної відповідальності за самочинне будівництво в історичному ареалі, яке карається штрафом 60-70 тисяч неоподатковуваних мінімумів громадян (1 – 1,1 мільйона гривень).
  • Впроваджуватимуться чіткі нормативи до встановлення меж територій пам’ятки, історичного ареалу та охоронних зон, які обов’язково мають враховуватись у земельному та містобудівному кадастрах.
Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Не Елена
Презик-пи...бол, давно уже понятно.
Луна-2
4О миллионов хохло-овец вот где -настоящие рабы -Милай, а чего ты обеспокоен Россией? Пиши уж лучше об Украине..
Луна-2
Я .друзья не верю обещаньям. Обещанья надо выполнять. лучше уж пишите завещание на хера вам печеньки давать...
Луна-2
а что не так? Что не стояил на Майданчике? Не было Викуси с её печеньками. Что хотели -то и получили...тЕПЕРЬ ПОЗДНО ПИТЬ "БОРЖОМИ". с чего деньги давать -если их нет - буквально нет .Это еще цветочки -ягодки появятся после Нового Года.Промышленность не работа ет ,казна пустая,МВФ не дает ... напечатать не могут потому что инфляция- превратится в гиперинфляцию и деньги обесценятся... Вот получается замкнутый круг - а ВООБЩЕ - НАДО ПОТРЯСТИ всех этих ПОРОШЕНКО Коломойского АХметова . может и найдутся у них лишние денюжки....э
Игбун Хохлов
40 млн хохлоту - это вообще порода скота.
Луна-2
зНАЕШЬ МИЛАЙ,ХОЧУ СКАЗАТЬ, ЧТО НАМ ГЛУБОКО ПО ФИГ, КТО ТАМ ВЫИГРАЛ И КТО ПРОИГРАЛ.Это дело самих американцев. и таких, как ты,озабоченных .лизущих зады у америки ...Это только волнует таких как ты.. идиотов .
лУНА-2
Видимо ей, они очень дороги)))воспоминание об Америке...где никогда не бывала.