Обществоnashamama.comApr 8

Обійми та поцілунки родичів: чому не варто змушувати дитину

Родичі часто обіймають та цілують дітей, не питаючи у них дозволу. Варто розібратись як правильно діяти в таких ситуаціях.

nk_hauz/-mxhckrrva4s5ony6ews.jpg

Обирайте сторону дитини

Отже, до вас гості прйишли родичі, які жадають обіймів і поцілунків. І якщо ви ще здатні це витримати, то маленька дитина може люто ухилятися від проявів ніжності (особливо якщо вони надходять від людей, з якими вона рідко бачиться). Не робіть вигляд, що цього не відбувається, проговоріть чітко, що зараз малюк не налаштований обніматися, нічого страшного в цьому немає. Нехай дитина почує, що ви на його боці, що вас не лякають погрози бабусь і дідусів "більше не приїхати" або "образитися".

Навіщо це взагалі потрібно?

Це потрібно для того, щоб у дитини сформувалися чіткі тілесні кордони, завдяки яким в сумнівних для себе ситуаціях вона зможе спиратися на власні відчуття, а не на помилкові ієрархічні установки. Звичайно, може здатися, що зв'язок між безневинним поцілунком бабусі і розбещенням вельми ілюзорний, але насправді це не так.

Порушуючи зону фізичного комфорту дитини, дорослий наче говорить їй: "Нічого, ти просто потерпи". Це вселяє думку про те, що тілесна автономія в цьому випадку нічого не означає.

Найчастіше самі старші та просто далекі родичі дитини не бачать нічого поганого в поцілунках з примусу, але ви з дитиною повинні проговорити, що будь-які фізичні дії, навіть ті, які покликані продемонструвати ніжність, можуть бути тільки за взаємною згодою. Ніякої ніжності з примусу не буває. Не повинно бути так, щоб дитині внушалась думка про те, що за її рахунок можна задовольняти чиїсь потреби в ніжності.

Що б там не говорили родичі, дитина, що відмовляється від небажаного фізичного контакту з дорослим, зовсім не погано себе веде. Це не має ніякого відношення до пустощів, хуліганства.

Як пояснити це родичам?

Ніяких м'яких і завуальованих способів донести до них думку про те, що ваша дитина має право відмовитися від обіймів, не існує. Це саме та сфера, в якій особливо потрібна чіткість формулювань, послідовність і твердість.

💬 Последние комментарии
--99999
потомки СС ваши внуки немцами по крови не будут только по названию-может быть.
9999
БОльше арабов и негров они им наработают.Что наплодятся это факт.немок перетрахают это точно то есть чистоты арийской расы не будет.Хоть телегнозия а сработает.
е
И самое интересное, что твои украиноязычные через пару предложений спокойно переходят на русский и дальнейший разговор идёт на русском и это вне зависимости от области)))) так что можешь дальше плеваться ядом - захлебнешься)))
е
Так я и так в Украине, и пока такие как ты не стали насаждать мову, даже старался в разговоре с украиноязычными переходить на украинский ... И ты крымскотатарского не знаешь))) и в Крым я тоже ездил... Так что твой пук в лужу.....
е
Это же ТЫ тут вещаешь про тысячи российских военнослужащих, а не я)))... Следовательно, то у ТЕБЯ есть тот самый поименный список...давай приводи его, тогда и поговорим))))
З ПОКРАЩАННЯМ вАС, уКРАИНЦИ !!!
З ПОКРАЩАННЯМ вАС, уКРАИНЦИ !!!
---
державна мова Крыму -русский язык.Как бы такое как ты не пыжился а вякать вы можете только с разрешения бутусова.А в Крыму вякнуть побоитесь не на русском языке.ДЕЛОВЫЕ ВЫ ТОЛЬКО КОГДА С МЕРТВЫМИ ВОЮЕТЕ И СИДЯ НА ДИВАНЕ. Вот приезжай в Крым и проверь реакцию кулака об твой нос.
Авторские статьи
Авторские статьи4ч. назад
Эрдоган, Путин-Беннет и кризис Европы. Дмитрий Джангиров
Авторские статьи4ч. назад
Занимательная (ироничная) экономика = поучительная культурология и даже местами интересная антропология
Авторские статьи5ч. назад
Китайский ребус. Почему украинские власти боятся, что Америка их «бросает»
Авторские статьи7ч. назад
Уголь не из России ждать 10 месяцев. А холодно сейчас. Юрий Гаврилечко
Авторские статьи8ч. назад
«Вы все врете!». Литва «наехала» на Украину за упрек в покупке белорусского электричества
Авторские статьи8ч. назад
Европа готова украсть у Крыма скифское золото для Киева
Авторские статьи8ч. назад
«Идёт зондирование почвы»: почему на Украине заговорили о смене формы правления
Авторские статьи8ч. назад
Великий стратег начинает?
Авторские статьи9ч. назад
Невеселое празднование 30-летия патриаршества кир Варфоломея