Обществоukr.mediaSep 14

Ось що потрібно зробити, щоб знайти фінансову безпеку — шлях починається з думок

Кілька способів змінити своє мислення в позитивну сторону.

nk_hauz/emX3kLS7R.webp

Ми живемо в світі, де всі хизуються своїм багатством. Ми порівнюємо свої доходи і своє матеріальне становище з оточуючими і усвідомлюємо, що в програші. Насправді ця стратегія є деструктивною. Вона руйнує нашу психіку, інформує Ukr.Media.

Формула відчаю

Відкрив "Instagram" — і побачив, як люди викладають фотографії з фешенебельних курортів. Подивився світську хроніку — і побачив, скільки заробляють і витрачають знаменитості. І навіть якщо порівняти себе з деякими друзями і знайомими, створюється враження, ніби я є повним лузером. І хочеться зарити голову в подушку і гірко заплакати від усвідомлення своєї нікчемності і безпорадності. Це та формула відчаю, за якою живе сучасне суспільство. Навіть для багатих людей є недосяжне багатство — і вони теж відчувають себе якоюсь мірою лузерами.

Але є люди, які вміють задовольнятися тим, що у них є. І при цьому вони відчувають себе щасливими. А все через мислення. Вони усвідомлюють, що фінансова безпека повинна ґрунтуватися на реальності, а не чужих ідеях або обставинах.

Ось кілька способів змінити своє мислення в позитивну сторону.

Розставте пріоритети

Ви повинні розуміти, що є пріоритетним особисто для вас. Похвалитися покупкою нового авто, але при цьому обмежувати себе в їжі? Чи не хизуватися багатством, не купувати предмети розкоші, а інвестувати в бізнес або в освіту дитини?

Варіантів може бути багато — і жоден з них не є негативним. Все залежить від ваших індивідуальних переваг. Витрачайте і інвестуйте фінанси в те, що змусить вас відчути себе краще. А для цього розставте пріоритети.

Визначте свою міру

Скільки для вас "достатньо"? 10 тисяч гривень? 100 тисяч гривень? Може, мільйон, два або п'ять мільйонів гривень? Скільки грошей вам необхідно для того, щоб ви могли забезпечити собі комфортні умови існування? Орієнтуйтеся на цю суму. Накопичте стільки, скільки забезпечить вам душевний спокій.

Контролюйте витрати

Вам необхідно розуміти ваше поточне фінансове становище. Саме поточне, а не міркування на зразок "зараз у мене є 10 тисяч, але завтра мені вдасться заробити 100 тисяч". На жаль, іноді люди живуть ілюзіями, ділять шкуру невбитого ведмедя, коли угода ще не відбулася, а потім відчувають гірке розчарування.

Випишіть джерела ваших доходів. Скільки ви отримуєте в місяць стабільно і скільки і куди ви витрачаєте. Зверніть увагу на другий пункт. Контроль витрат, особливо обмеження в спонтанних покупках, значно поліпшить ваше фінансове становище.

Запам'ятайте, чого не можна робити

Не можна розраховувати на легкий заробіток і говорити собі "а я завтра виграю", азартні ігри — це той шлях, який веде до бідності і злиднів. І помилково його сприймати як спосіб заробітку і збагачення.

Проявіть терпіння

Стіна не зводиться цілісною плитою: її будують по цеглинці. Також і ви будете накопичувати свої заощадження. Може, це буде не так швидко, як би вам хотілося, тому відразу запасіться терпінням. Зате в міру зростання накопичень ви знайдете стабільність, впевненість в майбутньому. Фінансова подушка безпеки — це обов'язковий пункт, який гарантує кожному з нас душевний спокій.

Проаналізуйте дитячі проблеми

Іноді наші негативні фінансові звички родом з дитинства. Наприклад, в дитинстві вас не балували іграшками або солодощами і тепер ви прагнете компенсувати те, чого вам недодали. Звідси і нескінченні витрати на безглузді речі. Опрацюйте свої дитячі проблеми, щоб позбутися від токсичних фінансових звичок.

💬 Последние комментарии
Весёлый Роджер
«МЕДВЕДЧУК ДОМОВИВСЯ З РОСІЄЮ ПРО ЦІНУ НА ГАЗ В 175 ДОЛАРІВ, А ЗЕЛЕНСЬКИЙ КУПУВАТИМЕ В ЄВРОПІ ПО 900» Да по фую хлопцы, уси скачим та щенывмырло спиваем! Эуропа вже близко… стрибачем выше – побачим сортиры Варшавы та Парижу! Бандера, Шухевич, херои Украины! Панду Гэть! Смерть творогам! Рагульему роду - нима переводу! Экономика - это всё херня, главное это стрибачить више... Амэрыка з вами, з мудаками!
Весёлый Роджер
Мабутно ны так! А так: Еру дуру не узнал? А ты колготы ей стирал? Вона же була у разведки, та порвала труселя об ветки! Так що ..здуй да хаты, жидобандер пархатый! Хрю-Хрю та у стоило, у щирое гивно!
Весёлый Роджер
Шановний «е» ну прекрати! Ну ты разве забыл, шо наш Шмуля дэбил, шо во всём Роджер з Эльциным виноват, а писатель Солженицин - ихний ридний брат! То Роджер усё на Украине развалил, тому що у 1985 вин голодал и много водки с горя выпивал, да дивчин много …., ну скажем мягко … ласкал. Вот цэ он и уси предприятия позакрывал, а xoxлы тут ни при чём – их-то за що? Вони же у Эуропу тильки скакали, да пиндосов чекали! Да Бандеру звали – вот он до них и пришёл и порядок во всём и навёл! Сало не роняем, на холодную зиму тщательно ховаем!
анархистист
Ну вот и разорвите, может и поговорить кто захочет...
ЕленаЕсли
Еру дурень не узнал,лох, Роджер закусывай.хе.
анархистист
Кукарекайте петушары дальше )) правда я не злой
Весёлый Роджер
Категорично з вами шановний не согласен!!! Тяф цэ гарно, а вот для Шмули - цэ Хрю-Хрю та у стоило, у щирое гивно! Ему там привычнее, этому русофобному обсерателю, пиндосострадателю!