Обществоukr.mediaSep 29

Ось що вам в собі заважає міцно встати на ноги

Психологічні причини нестабільного фінансового становища.

nk_hauz/KQuFVXHnR.webp

Коли в черговий раз трапляється локальний фінансовий колапс в житті, аж руки опускаються. Особливо в цей непростий рік, коли на очах руйнуються бізнеси і зникають робочі місця, але водночас виростають нові компанії, інформує Ukr.Media.

Думаєте: Ну чому у одних все, а у мене вічні грошові гойдалки? Чому у нас тільки урізують зарплати, а в сусідній сфері платять премії?

Фахівці визначили чисто психологічні причини, і кожна стає основою для фінансової нестійкості. Ось що вам в собі заважає міцно встати на ноги.

Неповага до себе

Виявляється ігноруванням потреб, коли власні інтереси ставляться на останнє місце. Спочатку витрачаються сили на роботу, на задоволення потреб батьків, чоловіка, дітей, друзів, сусідів, а на себе вже не залишається часу і сил. А ще безжалісністю — тобто коли людина сама собі найжорстокіший критик, багато чого від себе вимагає, тягнеться до якогось недосяжного ідеалу, в порівнянні з яким вона завжди програє.

Хронічне відчуття жадібності

Це коли в душі ніби живе такий жадібний куркуль, весь час нашіптує фрази на кшталт: "на це витрачати не можна", а "це дорого", а "без цього ти можеш обійтися", а "на ось це ти ще не заробляєш", а "навіщо тобі друга сумка, ти цю ще не зносила", "треба збирати" і так далі. Він ставить заборону на радість і, по суті, на компенсацію своєї праці. Він змушує тільки напружено стежити за циферками на рахунку, наповнює тривогою, а щоб зважитися на якусь покупку, потрібно провести з цим внутрішнім куркулем якісь складні болісні переговори.

Виконання роботи, яка не подобається і згода на завідомо невигідні умови

Це часто наслідок тунельного мислення. Людина ніби не бачить інші можливості, а бачить лише невигідні, де їй доводиться працювати багато, а отримувати мало. Але так вона "купує" почуття важливості, право на образу і скарги, адже в цьому випадку вони легітимізуються.

Перевага кількості грошей все інше, що може запропонувати життя

Це розхожа установка на суму. Мовляв, поки не зароблю стільки-то, не почну жити. Поняття "жити" може бути в будь-якому контексті — не стану купувати дорогий одяг, заводити дітей, не зроблю щось радісне для себе і т. д.

Звичка витрачати більше, ніж заробляєте

Тринькання і невміння загальмувати імпульсивність, це логічно призводить до фінансового апокаліпсиса у окремо взятої людини.

Невдоволення перебігом життя в цілому

Прагнення прискорити події життя, бажання отримати все й одразу, і одночасно.

Відсутність почуття відповідальності за своє життя

Здається, ніби не ви самі керуєте життям і визначаєте його перебіг, а постійно від когось або від чогось залежите. Очікування когось, хто прийде і все вирішить.

Перекладання провини за те, що відбувається на когось іншого

Завжди у всьому поганому винен хтось інший, позиція жертви, надмірні очікування від інших. Ось хтось інший повинен прийти і зробити те, що потрібно, дати те, що потрібно, і ви ж винні, якщо все йде не так, як потрібно.

Звичка вимірювати успіх і цінність життя в порівнянні з іншими

Надмірний орієнтир на інших людей, а не опора на свої заслуги.

Ізоляція від інших людей, неприйняття підтримки від близьких, самовпевненість в поєднанні з глибокою невпевненістю в собі

Відчуження виключає людину з процесу товарно-грошового обміну, адже це теж відносини.

Чому важливо знати ці правила? Достатньо правильно визначити "хворе" місце і перемістити туди фокус уваги. Можна за допомогою психолога або самостійно — просто почніть думати, звідки з'явилися установки, де коріння цього.

І навіть від найперших і боязких спроб виправити щось в собі фінансовий стан поступово почне стабілізуватися. Гроші лише відображають щось важливе про нас самих. Допомагають побачити слабке місце, визнати його. Важливо не звинувачувати себе, руйнуючись, а з любов'ю і дбайливо поставитися до тієї частини, яка вибрала таку стратегію для виживання. Тому що це всього лише захисна стратегія. Колись так склалися обставини, що психіка вибрала її. А тепер по зрілому роздуму можна прийняти нове рішення. І це вже все поміняє.

💬 Последние комментарии
А НЕ ТЫ ЛИ УБИВАЛ. "кАМЕНЯР"?
Ты так подробно описываешь это событие, как будто сам при этом присутствовал! Такие подробности описать мог только очевидец преступления (а было ли оно?)! Наверняка это преступление совершили украинские фашисты батальона "Айдар", возможно, ты и убивал мальчишку!!!
Весёлый Роджер
«На Украине призвали готовиться к вторжению России.» Гроши у щирюка нЫ пахнуть! Тому що, як писал Шмуля, хлавное правильно при_сосаться! «Шел 7-й год "войны". ЗАЗ начал выпуск Lada Largus, Vesta, XRay от клятого агрессора! Седан Lada Vesta украинской сборки в базовой комплектации с 1,6 л бензиновым двигателем мощностью 106 л.с. и с 5-ступенчатой механической коробкой передач стоит от 281 820 грн. Модели зовут: Заз Агрессор, Заз Ватник и Заз Сепар.» «Батько наш - Бандера, ну а Псаки - мати, Ми за олигархив пидем воювати! | (2) ©»
----
Принял!
Весёлый Роджер
У РФ на октябрь 2021г -«Хлеб Дарницкий ржаной ХЛЕБОЗАВОД №22, 700г – 29.89 руб - 9.93 грн, у щирых - 19.80 грн - в ДВА раза!!! АЛЛЕ пыдарас ШМУЛЯ, отвечай тут падла!!! Паляница Украинская «Хлебозавод №22», 700 г – 46.99 руб - 15.61 грн» у щирюков - 21.89 грн - в 1.5 раза, тоже до хера! Эй Каменюки гивнюки та Шмули Срули, ну и дэ та ваша житница Союза? А был ли мальчик? Даже и это проЭбали, эбаные пиндосные холуи, тильки что и можете - то сосать панськие фуи!
Луна -2
вес -одинаков -700 граммовый.
Луна -2
А разве не выручала ?Выручала..И ты это хорошо знаешь..Насчет Крыма -кто перекрыл Днепровскую плотину,чтобы вода не шла в КРЫМ ? только не надо говорить что Россия , потому что плотина находится на Украине.
Весёлый Роджер
ОЙ, то горе для пропа_Хандона! Купили Шмули коныка, та коник без ногЫ, якое горе, гы -гы!