Обществоnastup.com.uaFeb 24

Переведення годинників в Україні: коли потрібно перевести стрілки

nk_hauz/-m0q8je-d0zeitw7uxhj.jpg

Коли відбудеться переведення годинників на літній час в Україні – в матеріалі Styler

Україна перейде на літній час в останню неділю березня й стрілки годинників потрібно перевести на одну годину вперед. Чому ми переводимо стрілки годинника два рази на рік і як знизити наслідки переведення годинників – у матеріалі Styler.

Переведення годинників в Україні проводиться двічі в рік і це практикується ще з 1981 року. У 1996 році було прийнято постанову Кабінету міністрів України “Про порядок обчислення часу”, де був регламентований порядок переведення часу – останню неділю березня та остання неділя жовтня. Відповідно, переводити стрілки годинника на одну годину вперед українці будуть в ніч з 28 на 29 березня 2020 року. За традицією це варто зробити в третій години ночі, але можна і рано вранці.

Важливо пам’ятати, що електронні гаджети переводять годинник самостійно, і вже 29 березня весь графік транспорту курсуватиме по літньому часу.

Чому в Україні переводять годинники

Головна причина переведення часу, яка називалася раніше – це економія електроенергії. Першими цю практику освоїли англійці, а потім переведення годинників стали практикувати та в інших країнах. Проте з часом економія стала абсолютно незначна – 1-3%, оскільки в сучасному світі кардинально змінився розвиток енергоресурсів.

Від переведення годинників відмовилися багато країн, такі як Бразилія, Китай, Японія, Ісландія, Росія, Білорусь, Вірменія, Казахстан, Азербайджан, деякі штати США і більшість країн Африки.

В Україні вже кілька разів намагалися відмовитися від переведення годинників і реєстрували різні законопроєкти, однак вони не одержали підтримку. На засіданні Європарламенту депутати проголосували за скасування практики переведення годинника, але тільки з 2021 року. Однак і це було не останнє голосування, а лише єдина позиція, яка стала основою дискусії в Європарламенті. Вважається, що адаптованим часом для жителів України є постійний зимовий час, а переведення годинників на літній – негативно позначається на здоров’я.

Переведення годинників на літній час і здоров’я

Під час переведення годинників у людини порушується сон і це тягне за собою масу інших незручностей і проявів – неможливість сконцентруватися, підвищена стомлюваність, стрес, депресивні настрої, збивається графік харчування, підвищується дратівливість. Як мінімум один тиждень українці скаржаться на головні болі, стрибки тиску, млявість і навіть загострення психологічного характеру. Навесні переведення часу відчувається більш важко, через те, що це період перебудови організму, зниження імунітету і браку вітамінів.

Як мінімізувати наслідки переведення годинників

Стандартні рекомендації лікарів на цей період – це вирівняти графік сну, і за тиждень до переведення годинників зрушувати час відходу до сну і пробудження на 15 хвилин в день.

💬 Последние комментарии
ЖРИТЕ И ОБЛЯПАЙТЕСЬ!
Жрите "хлеб" из опилок! Заслужили! Скоро и такая "пища" не по карману будет!!!
е
да мне по фиг шо ты там будешь, поняла дура! Я просто ВСЕМ тут буду демонстрировать ТВОИ тупые утверждения, показывать ТВОЮ продажность и ТВОЕ не умение отвечать за СВОИ слова...дошло безмозглая???
Елена
Послушай несчастный,я просто тебя видеть не буду,всего лишь.
е
Тупенькая как только НАУЧИШЬСЯ за СВОИ слова отвечать, тогда и посмотрим, а пока я тебя, тупую ДУРУ чмырить тут буду!... ибо нефиг было матом крыть прошмандовка... Дошло недоумок или надо с матами для большего уважения???..склеротичка, память у меня хорошая....
Елена
Отдохни Е , посмотри какое-то кино смешное,передачу,не стоит тебе сердце рвать, ничего этим всё равно не добьешься, понимаю ищешь общения, тяжело одному, одиноко.Послушай е ,я к Роджеру имею претензии, больше ни к кому, понимаешь ты это?
е
Елена, твоя аграрная сверхдержава почила в бозе???
е
Елена, это та самая америка пипиской которой ты тут вечно хвастаешься или есть еще какая-то???
Авторские статьи
Авторские статьи1ч. назад
Первое применение "Bayraktar" на Донбассе инсценировка от Квартал-​95
Авторские статьи9ч. назад
Эрдоган, Путин-Беннет и кризис Европы. Дмитрий Джангиров
Авторские статьи9ч. назад
Занимательная (ироничная) экономика = поучительная культурология и даже местами интересная антропология
Авторские статьи10ч. назад
Китайский ребус. Почему украинские власти боятся, что Америка их «бросает»
Авторские статьи12ч. назад
Уголь не из России ждать 10 месяцев. А холодно сейчас. Юрий Гаврилечко
Авторские статьи13ч. назад
«Вы все врете!». Литва «наехала» на Украину за упрек в покупке белорусского электричества 2
Авторские статьи13ч. назад
Европа готова украсть у Крыма скифское золото для Киева
Авторские статьи13ч. назад
«Идёт зондирование почвы»: почему на Украине заговорили о смене формы правления
Авторские статьи14ч. назад
Великий стратег начинает?