Обществоvsviti.com.uaOct 3

Переведення годинників в Україні на зимовий час у 2021 році: коли, куди і навіщо

nk_hauz/uZuS17v7R.jpeg

Переведення годинників традиційно в Україні відбувається двічі – в останню неділю березня і в останню неділю жовтня. Навесні ми переходимо на літній час, восени – на зимовий. І це триває вже майже 40 років.

Коли ми будемо переводити годинник в жовтні 2021 і навіщо ми це робимо – читайте в нашому матеріалі.

Коли будемо переводити годинник

У 2021 році українці перейдуть на зимовий час в ніч на 31 жовтня о 4 годині ранку. Це дозволить поспати у вихідний на одну годину довше. Будьте уважні – техніка перейде на зимовий час, перевести вручну потрібно буде тільки механічні механізми.

Чому ми переводимо годинник двічі на рік

Переведення годинників на літній і зимовий час в Україні практикують з 1981 року. Основна причина-економія електроенергії. Восени ми переводимо годинник на годину назад, навесні – на годину вперед.

Чому переведення годинників особливого сенсу не має

Як показують дослідження, економія електроенергії при перекладі часу – мізерна, від 1 до 3%, а часом і того менше. Однак двічі на рік люди страждають від адаптації до нового графіку – переведення годинників впливає на самопочуття і психоемоційний стан. Знижується працездатність, з’являється сонливість і дратівливість. Як стверджують вчені, переведення годинників може викликати інфаркт, депресію і привести до медичних помилок.

Чому ж не скасовують переведення годинників

В Україні переведення годинників намагалися законодавчо скасувати вже кілька разів, але всі спроби виявилися невдалими. Остання спроба була навесні 2021 року. Верховна Рада прийняла законопроєкт № 4201 (“про відрахування часу в Україні”) в березні тільки в першому читанні. У даному законопроєктові пропонується встановити та закріпити по всій території України єдиний Київський час і відмовитися від подальшого сезонного переведення стрілок годинника. Затвердити у другому читанні депутати так і не змогли, і відправили закон на доопрацювання.

Подібні законопроєкти вже розглядали у 2011 році, але депутати загрузли в суперечках про те, на якому часі зупинитися – літньому або зимовому.

А що кажуть лікарі?

За результатами численних досліджень, можна прийти до висновку, що перехід на літній і зимовий час:

 • Підвищує ризик виникнення інфаркту міокарда, особливо у людей з проблемами серцево-судинної системи
 • Збільшує ризик розвитку діабету і серцево-судинних захворювань
 • Порушує тонус симпатичної нервової системи
 • Знижується працездатність, з’являється депресія, підвищена стомлюваність, порушується сон

Як знизити ризик впливу на здоров’я переведення годинників:

 • За кілька днів до переведення годин почніть зрушувати звичайний графік на 15-20 хвилин вранці та ввечері.
 • Обмежте алкоголь, чорний чай і міцну каву в раціоні
 • Зсувайте час вечері на пів години
 • Вранці намагайтеся відкрити штори відразу після пробудження, а ввечері затемняйте раніше, щоб організм готувався до сну
 • Якщо є необхідність – дозвольте собі денний сон на 30 хвилин.
 • Перед сном приймайте розслаблюючі ванни, вранці – контрастний душ
 • Постарайтеся вранці здійснити прогулянку під сонячними променями
 • Якщо ви схильні до стресів і депресій – обмежте поїздки, подразники, візьміть відгул, відіспіться, подивіться хороший фільм або почитайте книгу.
💬 Последние комментарии
Антиелена
Послушай маладая и умственно некрасивая ТП! Тебе уже сколько предлагали вариантов? Там тебя очень ждут! Повторяю: 1. на кулубнику у Поляндию; 2. Под гейропейский мост; 3. Модные клининговые компании; 4. Housekeeper. А больше, судя по твоим высерам, ты ни чего и не умеешь!
Не понял
Если реально сблизить власть с изберателем, то власть получит психическое расстройство. Если избератель получит власть с нужным ему качеством, то борьбу с властью можно будет прекратить. Если же власть хочет сохранить свое здоровье, то нужно прекратить игру во власть. И tertium, здесь, non datur.
Гость
Скорее всего Украина быстро проиграет в Гааге, по простой причине - беззаконие в Украине, будет много вопросов именно Украине, а не Россия.
Кот
Пусть покоится с миром,но,видимо собак он любил больше,чем людей!!!
е
..брехливая
Не понял
Очевидно, что власть тоже боится эффективных политических решений. Вот эта психическая особенность и может сблизить власть с изберателем.
Не понял
Украинцы не любят власть. Если действующую власть зарезать, то появится новая. Возможно, более сообразительная. Но это далеко не факт.
Авторские статьи