ПІДШТОВХНУВ КАРАНТИН: ПІДПРИЄМЕЦЬ РОЗПОЧАВ ПРОЄКТ БУДІВНИЦТВА ЕКОПОСЕЛЕННЯ МАЙБУТНЬОГО В ОДЕСЬКІЙ ОБЛАСТІ
Обществоtsn.ua10 дней назад

ПІДШТОВХНУВ КАРАНТИН: ПІДПРИЄМЕЦЬ РОЗПОЧАВ ПРОЄКТ БУДІВНИЦТВА ЕКОПОСЕЛЕННЯ МАЙБУТНЬОГО В ОДЕСЬКІЙ ОБЛАСТІ

Хоче реанімувати село та повернути туди людей, заселивши їх у розумні будинки.

У селі Семисотки в Одеській області місцевий підприємець Олександр Паларієв з однодумцями розпочав амбітний проєкт будівництва екопоселення майбутнього. За основу взяли прибалтійський досвід.

А окупатися проєкт має за допомоги зеленого туризму та відновлюваної енергетики. Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Ще тридцять років тому у цьому селі вирувало життя. Нині на два десятки стареньких хат залишилось лише шестеро мешканців.

"Коли село було більше, коли нас було багато. Скільки тут дітей було, стільки голосів, сміху, радості, а тепер тільки одна школярка залишилася", - каже мешканка Ганна Ілєвіч.

Підприємець, який вирішив відбудувати село, сам родом з цих місць. До масштабного проєкту, зізнається, його підштовхнув саме карантин.

"Багато робочої сили, люди байдикували. Ми буквально за два дні, ось як коронавірус оголосили, і ми вирішили будувати", - поділився Олександр Паларієв.

Гуртом прибрали сміття, знесли напівзруйновані хати, зі старовинних предметів побуту побудували незвичні паркани. Старі хати реанімують за сучасними технологіями, а на порожніх ділянках зведуть екологічні смарт-будинки.

"Основна концепція - це що б люди повернулися жити. Це туристичний фонд. Перша віддача грошей і затребуваність - це буде через сільський зелений туризм", - пояснив автор проєкту.

У Семисотці для вчених зроблять науково-експериментальні ділянки. На них вирощуватимуть цінні сорти плодових дерев та чагарників. Вже висадили 70 яблунь, 120 кущів троянд та сотню китайських чагарників з їстівними ягодами.

Щоб село було безпечним, тут встановили попереджувальні знаки. Більш того, в центрі села згодом з'явиться світлофор.

Одна біда - від траси Одеса-Рені до села - погана дорога. І це змушує людей їхати працювати в Ізмаїл чи обласний центр, кажуть будівельники.

Вже скоро в село протягнуть водопровід та волоконно-оптичний кабель для інтернету. Так автоматизують сільське господарство. Планують розгорнути і автоматичне крапельне зрошення, яке значно знизить витрати аграріїв.

Написать комментарий