Обществоwww.depo.uaJun 13

Подорожі Україною: ТОП-10 вражаючих озер

В Україні понад 20 тисяч озер, і деякі з них однозначно варто побачити вживу

nk_hauz/-m9d5hzbz996b9mxa69o.jpg

Іноземні туристи залюбки включають природні чудеса України в свої маршрути. Озера створюють цілі казкові світи з дивовижним поєднанням барв, унікальною флорою та фауною. Тож на берегах мальовничих водойм доволі легко бодай на кілька днів відірватися від реальності. І хоча карантин ще не закінчився, завжди приємно помріяти і скласти план майбутньої подорожі. 

Depo.ua представляє підбірку найкрасивіших озер України.

1. Синевир

Легендарне карпатське озеро значиться в списку must see для всіх, хто вирушив у тур чи прогулянку українськими Карпатами. Синевир знаходитсья на висоті 1000 метрів над рівнем моря, і в оточенні крутих схилів з розлогими ялинами, виглядає справжньою перлиною гірського краю.

nk_hauz/-m9d5mt0usizispn7dqt.jpg
nk_hauz/-m9d5mpd-tkzvpi_zs8q.jpg

2. Свитязь

Озеро входить у групу Шацьких озер і числиться у списку "7 чудес України". Свитязь - одне з найбільших озер країни. При цьому вода в озері чиста і прозора, тож взявши човна і запливши на середину водойми, можна помилуватися розмаїтим підводним світом.

nk_hauz/-m9d5mew0bzcqk7gnq2g.jpg
nk_hauz/-m9d5mydw7tvwflrly6f.jpg

3. Біле озеро

Озеро розташоване в басейні річки Стир на Рівненщині. Вода в озері чиста, прозора і тепла, а місцеві жителі вірять в її чудодійні властивості і навіть називають водойму Ванною молодості. За легендою, у минулому панночкам носили воду з озера відрами - таким чином аристократки намагалися зберегти свою красу.

nk_hauz/-m9d5mxecs0z4gl8wkus.jpg

4. Озерце Окнище

У селі Оконськ Маневицького району Волинської області знаходиться вельми оригінальна природна пам'ятка - невеличке озерце з двома фонтанами посередині. Через підземні води Окнище сполучається з Шацькими озерами.

Вода у озерці багата на мінеральні солі, хоча її властивості повністю не вивчені і для лікувальних цілей вона не використовується.

Купаються в озері хіба що екстремали - температура води тут ледь досягає позначки у 9° С.

nk_hauz/-m9d5mv1w4xacx1quxmm.jpg

5. Ялпух

Озеро у місті Болград на Одещині розливається на 149 квадратних кілометрів і вважається другим за величиною озером Європи. У водоймі водиться 40 видів риби та чимало різновидів раків, а місцеві мешканці та гості залюбки відпочивають на піщаних пляжах.

nk_hauz/-m9d5mxxfevv65u5om7y.jpg

6. Сиваш

Сиваш називають українським Мертвим Морем, адже вода в озері надзвичайно багата на мінерали і вважається цілющою. Рожевуватий колір озера надає йому фантастичного вигляду і приваблює мисливців на природні цікавинки.

Втім, прямо по ньому пролягає кордон між материковою Україною і окупованим Кримом. Тож аби отримати вільний доступ у найкрасивіші місця, краще їхати на Сиваш у складі туристичної групи.

nk_hauz/-m9d5mtalzoeux9bqov0.jpg
nk_hauz/-m9d5mvfz37f-ekhuhvl.jpg

7. Озеро Несамовите

Озеро розташоване у Карпатах, на висоті 1750 метрів над рівнем моря. З одного боку його оточують вражаючі валуни, а з іншого його прикрашають зелені луки. За легендою, якщо в озері вирішить покупатися людина зі злим серцем, у всьому краї вируватиме негода, натомість добрих людей озеро любить. Місцеві мешканці вірять: якщо самотній чоловік чи жінка вмиється водою з озера, неодмінно зустріне другу половину до кінця року.

nk_hauz/-m9d5muxozxopiukrtbg.jpg
nk_hauz/-m9d5n3242bvrwl10kg0.png

8. Шелехівське

Озеро розташоване біля села Межиріч на Сумщині виникло ще в льодовиковий період. Наразі вражає зеленими берегами з надзвичайно багатим рослинним світом.

nk_hauz/-m9d5mcvtdfz_blavjfz.jpg
nk_hauz/-m9d5me17iotezzlwexr.jpg

9. Берестувате

Озеро на Кировоградщині, яке також називають Чорним болотом, можна вважати однією з найбільш таємничих водойм в Україні. Цікаво хоча б те, що вчені і досі не можуть визначити його глибину. За деякими версіями, Берестувати має подвійне дно: так, ілюзію дна створює опале листя і гілки. Озеро вкрите лататтям, туристів дивують екзотичні болотяні рослини. Ще одна фішка Берестуватого - вкриті зеленню "острівки", які постійно мігрують поверхнею озера.

nk_hauz/-m9d5m6gfqzh-p4azry0.jpg
nk_hauz/-m9d5mrqeo5ra45njzjs.jpg
nk_hauz/-m9d5mjal_msfda1vj_6.jpg

10. Озеро Кагул

Озеро в низині Дунаю вважають найбільш південною точкою України після Криму. Недаремно саме Кагул обирають перелітні птахи для зимівлі. На берегах водойми красиво, тепло і майже немає вітру, а скелі та квітуча рослинність створюють унікальну картинку.

nk_hauz/-m9d5luipfzyjxt_ua0b.jpg
nk_hauz/-m9d5mtxjfyi9e9gz1yk.jpg
nk_hauz/-m9d5m4yhuxkvpttppa8.jpg