Обществоinfoindustria.com.uaJul 7

Полісся все більше страждає від пилових бурь, і може перетворитися на пустелю

nk_hauz/-mdz_5101xm__scowdm9.jpg

Полісся з усіх природно-економічних зон, яких у державі п’ять, найбільше страждає від змін клімату.

Науковці Інституту сільського господарства Полісся провели дослідження, метою яких стало виявлення особливості змін клімату шляхом співставлення  метеорологічних показників за період 1946–2020 рр. в Правобережному Поліссі, в центральній його частині (Житомирська область), а також вивчення їх впливу на сільське господарство.

За результатами аналізу основних агрокліматичних показників в умовах Житомирського Полісся у найближчий період найбільш ймовірно, що кількість посушливих років буде збільшуватися, а інтенсивність посух посилюватися. Це відбувається на фоні стійкого підвищення температури повітря не тільки в холодний період року, а й в інші сезони, особливо у червні та серпні. Ситуація ускладнюється ще й нерівномірністю випадання опадів упродовж вегетації сільськогосподарських культур.

«Коли у нас 20 років тому було 620-700 мм опадів у рік, то ми проводили меліорацію у вигляді осушення, відводячи надлишок води. Якщо сьогодні майже вдвічі менше опадів, то виникає питання, як затримати воду хоча б весняного паводку. Через зміни клімату до нас на Полісся прийшли непритаманні сільськогосподарські культури. Якщо раніше вирощували льон, хміль, картоплю, жито, просо, гречку, то зараз тут з’явилися кукурудза, соя, ріпак, соняшник», — акцентує директор наукової установи, академік НААН Сергій Рижук.

Серйозною проблемою для Полісся також є стан ґрунтів.

Інститут сільського господарства Полісся у рамках  програми  наукових досліджень проводить глибинне вивчення того, що відбувається з ґрунтами Полісся. Про це Сергій Рижук розповів у інтерв’ю Укрінформ.

«У нас не просто знищується орний шар, а вже йде опустелювання. Підтвердженням тому і є пилові бурі — від Новограда-Волинського до Олевська і Коростеня. Наш інститут поставив зараз в одну із програм наукових досліджень – глибинне вивчення того, що відбувається з ґрунтами Полісся, коли упродовж 4 років із 5 є посуха, коли прийшли південні культури, а з ними і бур’яни, хвороби, шкідники. Тобто Інститут має на 180 градусів змінити підходи. У нас для цього наразі немає достатнього ресурсу, а просто бажання, як у вчених», — додав Рижук.

💬 Последние комментарии
заголовок неправильный у статьи
Нищая Украина намерена купить у замерзающей британии все устаревшие ракеты - и отправить эти ракеты в школы и больницы для отапливания помещений - дети болеют, БАБУШКИ умирают от холода - куда смотрит Навальный?
е
Елена, так в Украине все недоумки ничего не понимающие или ты тупая продажная дура ???? весь ТВОЙ бред разбивается о ФАКТЫ, а ты тупая продажная дура!
е
ты расскажи что рабства в твоей америке не было, просто они так любили своих господ, что сами, по своей воле стали господскими холопами и счастья им было столько, что аж сейчас бунтуют негры в твоей америке и требуют компенсаций и извинений... или будешь утверждать что они все недоумки, ничего не понимающие и у них рай был??))))
Ост
Кот прав.
е
Родина, это та страна, что любят и развивают... а ты ей торгуешь, разницу понятное дело ТЫ не видишь, а она ЕСТЬ! понятно, дура продажная!
е
опять СВОЙ опыт всем приписываешь...
Елена
Ты скажи и крепостничества в царской России не было,просто они так любили своих господ ,что сами ,по своей воле стали господскими холопами и счастья им настало.