Обществоnashamama.com28 мар.

Поради батькам, як не впасти в депресію з малою дитиною

Депресія є одним із поширених психічний розладів. І найчастіше від неї страждають саме молоді батьки, які намагаються якомога швидше пізнати всі аспекти догляду за дитиною, забуваючи робити навіть маленькі паузи для себе.

nk_hauz/-mwrwi6mwqh1y-fra_wu.jpg

Депресія у батьків може проявлятись у таких симптомах:

- пригнічення та неможливість отримати задоволення навіть від улюблених речей - занижена самооцінка - песимізм - втома або ж відсутність енергії - агресивність, крик через дрібниці - поганий сон або ж розлади в харчуванні - порушення концентрації уваги - суїцидальні настрої тощо.

Часто депресія виникає на фоні прагнення бути ідеальними. Психологи стверджують, що бездоганні сімейні фото, які наповнюють мережу, можуть спровокувати сумніви, чи все новоспечені батьки роблять правильно, або ж почуття провини, що вони чогось не можуть дати дитині. Це спричиняє цикл самокритики, яка може призвести до депресії.

Водночас, за даними видання, найчастіше у батьків виявляють дистимію. Це форма хронічної депресії, яка має менш виражені симптоми, однак вони можуть тривати аж до 10 років. Тому варто звернути увагу на симптоми, адже більшість людей можуть і не підозрювати, що саме є причиною їхньої втоми.

Насправді все, що потрібно батькам, це стежити за своїм психологічним станом. Не варто ігнорувати симптоми, які переростають у хронічну депресію, а запобігати їм. Як це зробити, в цьому допоможуть 5 порад.

- Робіть паузи упродовж дня та глибоко дихайте. У ритмі нашого буденного життя потрібно вміти перепочити хоча б кілька хвилин і заспокоїти нервову систему. Зосередьтесь в цей час на собі. - Коли на вас переповнюють негативні емоції, або ж ви почуваєтесь знесиленою чи ображеною, подумайте, що саме може повернути вас у стан рівноваги. Запашний чай, солодощі, йога чи танці – знайдіть свій спосіб релаксації та емоційної розрядки. Якщо ж з дитиною складно викроїти на себе час, відкладіть це до часу, коли за малюком може хтось подбати, або ж коли він засне. Ванна або косметична процедура – оберіть те, що принесе вам щастя. - Зверніть увагу, чи є період дня, коли вам складно. Подумайте, як делегувати частину ваших обов'язків, або ж розділити їх з вашим партнером. - Будьте батьками і для себе. Подбайте про себе, заохочуйте до самовдосконалення чи хатніх обов'язків і забудьте про те, щоб себе докоряти через те, що не встигли чи забули зробити. Ніхто не може бути ідеальним, але й акцентувати увагу на цьому не варто. Ви більше дасте дитині, якщо віддасте їй свою любов та будете з нею вчитись долати певні труднощі. - Не забувайте про насолоду батьківства. Забудьте про буденні клопоти і просто порегочіть зі своїм малюком, або зіграйте в якусь гру. Якщо ж у вас немовля, насолоджуйтесь запахом його волосся, коли дитя притуляється до вас. Це безцінні миті, які роблять батьків щасливими, і саме це викорінює будь-яку депресію.

💬 Последние комментарии
Елена
Ио не я писала
Елена
Американская военная мощь,плюс экономика Запада , её научно-технический , финансовый, людские потенциалы.
Елена
Там измором американцев выжили, хотелось им остаться жить в средневековье,пусть живут.
гость
Техас был немецкой колонией в той ещё индейской Америке.
Гость
Половину армии пригнали ? Это диверсия ! Их там всех разом и накроют ….
Весёлый Роджер
Серж вы постоянно недоговариваете вашу фразу... Там же сразу писли - "Етить-молотить!!!" идэ "Эб.ть копать!!!" - що будэ скоро весьма актуально для xoxлoвермахта.
Весёлый Роджер
Не пиСди МРАЗЬ Шмуля продажная! Ты был за пиндосные прививки от Джонсона & Джонсона. Таки, а ведь ых як и бананив, вид панов пиндосов - НЫМА!!! ЭЙ ТВАРЬ - НЫМА!!! Як у тоби и ума!!! Пердун ты проклятый, шизик лысыватый! «Елена -27 июня 2020 - Много, очень много масок, самолёт целый,большой доставил, …нужные медицинские препараты и средства всякие приборы,там инвентарь ,всякое такое . всё доставили и ИВЛ Америка людям посылает,кому надо…» «Елена -29 июня 2020- Болезнь.ха.А Украина все равно идёт в Европу…» Хоть и мает нищебродную *опу! Да Шмуля, а ты переходи по этим ссылкам, там про тебя усё!