Поради батькам, як не впасти в депресію з малою дитиною
Обществоnashamama.com28 марта 2021

Поради батькам, як не впасти в депресію з малою дитиною

Депресія є одним із поширених психічний розладів. І найчастіше від неї страждають саме молоді батьки, які намагаються якомога швидше пізнати всі аспекти догляду за дитиною, забуваючи робити навіть маленькі паузи для себе.

Депресія у батьків може проявлятись у таких симптомах:

- пригнічення та неможливість отримати задоволення навіть від улюблених речей - занижена самооцінка - песимізм - втома або ж відсутність енергії - агресивність, крик через дрібниці - поганий сон або ж розлади в харчуванні - порушення концентрації уваги - суїцидальні настрої тощо.

Часто депресія виникає на фоні прагнення бути ідеальними. Психологи стверджують, що бездоганні сімейні фото, які наповнюють мережу, можуть спровокувати сумніви, чи все новоспечені батьки роблять правильно, або ж почуття провини, що вони чогось не можуть дати дитині. Це спричиняє цикл самокритики, яка може призвести до депресії.

Водночас, за даними видання, найчастіше у батьків виявляють дистимію. Це форма хронічної депресії, яка має менш виражені симптоми, однак вони можуть тривати аж до 10 років. Тому варто звернути увагу на симптоми, адже більшість людей можуть і не підозрювати, що саме є причиною їхньої втоми.

Насправді все, що потрібно батькам, це стежити за своїм психологічним станом. Не варто ігнорувати симптоми, які переростають у хронічну депресію, а запобігати їм. Як це зробити, в цьому допоможуть 5 порад.

- Робіть паузи упродовж дня та глибоко дихайте. У ритмі нашого буденного життя потрібно вміти перепочити хоча б кілька хвилин і заспокоїти нервову систему. Зосередьтесь в цей час на собі. - Коли на вас переповнюють негативні емоції, або ж ви почуваєтесь знесиленою чи ображеною, подумайте, що саме може повернути вас у стан рівноваги. Запашний чай, солодощі, йога чи танці – знайдіть свій спосіб релаксації та емоційної розрядки. Якщо ж з дитиною складно викроїти на себе час, відкладіть це до часу, коли за малюком може хтось подбати, або ж коли він засне. Ванна або косметична процедура – оберіть те, що принесе вам щастя. - Зверніть увагу, чи є період дня, коли вам складно. Подумайте, як делегувати частину ваших обов'язків, або ж розділити їх з вашим партнером. - Будьте батьками і для себе. Подбайте про себе, заохочуйте до самовдосконалення чи хатніх обов'язків і забудьте про те, щоб себе докоряти через те, що не встигли чи забули зробити. Ніхто не може бути ідеальним, але й акцентувати увагу на цьому не варто. Ви більше дасте дитині, якщо віддасте їй свою любов та будете з нею вчитись долати певні труднощі. - Не забувайте про насолоду батьківства. Забудьте про буденні клопоти і просто порегочіть зі своїм малюком, або зіграйте в якусь гру. Якщо ж у вас немовля, насолоджуйтесь запахом його волосся, коли дитя притуляється до вас. Це безцінні миті, які роблять батьків щасливими, і саме це викорінює будь-яку депресію.

Написать комментарий