Обществоukr.media9 мая

Поради психолога: як правильно висловити свій гнів

Як негативні емоції обернути в позитивні.

nk_hauz/-m_emvrqyxvi-foetmgf.jpg

У релігійних заповідях говорять про сім головних людських пороків: гординя, жадібність, обжерливість, заздрість, блуд, зневіра і гнів. Останній, часто відносять до одного з найбільш мерзенних смертних гріхів: через негативний вплив і на оточуючих, і на себе самого. Але чи так це насправді? Як можна обернути негативні емоції в позитивне русло?

Причини гніву і способи боротьби

Гнів — різкий прояв негативних емоції, який викликаний невдоволенням до чогось. Схожими почуттями вважають: лють, злість, роздратування, інформує Ukr.Media.

Джерела і приводи прояву гніву:

1. Стрес. Сильне емоційне потрясіння або циклічні негативні почуття призводять до того, що людина починає переживати. Ці емоції досягають піку і виливаються в стресовий стан. Що відбувається? На "об'єкта" накричали на роботі, зробили догану — від засмучений і розлючений. По дорозі додому, людина може "вилити" свій негатив на незнайомця. Виходить, стрес утворив гнів.

2. Фізична незадоволеність. До цього списку можна віднести: голос, холод, недосип, погане самопочуття. Всі ці чинники посилюють ризик гніву без причин.

3. Боязнь або страх. Багато людей під час втрати безпеки починають злитися. Злість може дорости до крайнього ступеня.

4. Замах на особисті кордони. Не всі спокійно і адекватно реагують на близьку соціальну дистанцію або на питання про особисте життя. Розлютитися або розгніватися, в цій ситуації, нормально.

5. Конфлікт всередині самого себе. Коли людина робить, те, що не хоче або працює там, де її набридло — внутрішньоособистісні конфлікти починають її руйнувати.

Як уберегти свою психіку і не образити інших

По-перше, необхідно відстежувати свою злість і не давати переростати їй в гнів.

По-друге, потрібно навчитися не реагувати бурхливо на обставини: збільшувати час реакції, рахувати до 10, глибоко дихати. Швидше за все, людина заспокоїться і збереже собі нерви.

Якщо з першими двома пунктами покінчено, то можна абстрагуватися від гніву або направити його на щось інше:

  • Фізична активність: спорт, танці;
  • Висловити емоції голосом: сходити на атракціони або картинг;
  • Відволікти себе малюванням, ліпленням, книгою;
  • Висловити гнів на папері.

Вплив гніву на фізичне та емоційне здоров'я

У разі, коли людина гостро реагує на події, нервує і приймає все близько до серця — відвідування кардіолога неминуче.

Але, якщо навчитися гніватися правильно — можна не тільки зберегти здоров'я, але і поліпшити його.

Чому гнів буває корисним?

  • За статистикою, тривалість життя жінок більша, ніж чоловіків. А все тому, що "слабка половина" не гасить свій гнів, а вивертає його назовні. Мужній і стійкий чоловік все переживає всередині.
  • Дозвіл на прояв почуттів — головний аргумент. Поки людина відчуває — вона живе.

Не варто акцентувати увагу на негативі. Важливо: бути живими, емоційними, але не забувати про самоконтроль.

💬 Последние комментарии
Гость
Опять еврей.
Елена
Вы их лучше разместите на лини разграничения с ДНР и ЛНР, посмотрим как им там понравится.
А.Кашпировский
Лена, сходи к доктору. Тебе уже писали - ты застряла в 90-х и пишешь о том чего давно уже нет. Ты просто тупая, а умственное развитие у тебя остановилось лет в 16-17, потому ты тут вечно ноешь про "младую и красивую". Проснись уже, дура, это было лет 40 назад, а ты пишешь одну и ту же чепуху по пять раз в месяц, а то и в неделю. Раз есть время на херню - просто полазь в интернете и посмотри, там кроме нефти много чего нового. Тебя что-то на Ельцине и Чубайсе заклинило, очнись уже - Ельцин давно умер. Ты пишешь чушь и постоянно выставляет себя тупой маразматичкой. Давай уже к доктору, давно пора
Весёлый Роджер
Уже желающие страны выстроились в очередь по росту - пыдти воювати за своих щирых холуёв!!! Особливо им понравилась идея, що не xoxлота трусливая буде впереди биться з москалями, а сами паны! Як же цэ по щироxoxляче!!! Як там, про москальский танк ы хероя Опанаса, що всрался не з переляку, бо вид лютой ненависти до москалей! С.Семенченко - бежавшему сракой уперёд на москалей - Сала херою!
Весёлый Роджер
«Елена – 4 ноября 2020 - … И дупой и пыхвой тоже работают …опыта наберутся,знаний и будет в Украине современные и обученные кадры…,»
Весёлый Роджер
Ну как ТВАРЬ брехливая, шлюха ты орально-анальная и сраколиз вечный Шмуля Сруля, поведуй нам, таки сколько Союз поставлял машин, станков и др. высокотехнологичного оборудования??? Только не надо тут пиСдить про страны СЭВ и Африки и др. третьего Мира. Давай тварь, начинай... Шо там, дэ гивнястый твой язык, вже у сраке, як у поханой продажной собаки?
Весёлый Роджер
Луночка!!! вот она разгадка, чаму у "еры" буквы так скакали, это её так на кровати ласкали! :-)))