Претендує на Книгу рекордів Гіннеса: на Буковелі презентували найдовшу трембіту у світі
Обществоversii.if.ua31 августа 2020

Претендує на Книгу рекордів Гіннеса: на Буковелі презентували найдовшу трембіту у світі

Змайстрував цю трембіту 81-річний Михайло Тафійчук, який створює музичні інструменти усе своє життя.

На Прикарпатті презентували трембіту завдовжки дев’ять метрів 22 сантиметри. Вона найдовша не лише в Україні, а й у світі, і претендує на Книгу рекордів Гіннеса, пишуть Версії з посиланням на ТСН.

Ідея зробити найдовший в світі інструмент належить ТСН та етнопарку “Гуцул Ленд”. Чи вийшло – перевіряли представники національного реєстру рекордів

“До цього часу трембіта, яка внесена до книги рекодів Гіннеса – 8,5 метрів. І сьогодні ми маємо претендента на світовий рекорд”, – каже керівниця національного реєстру рекордів Лана Вєтрова.

Щоб зіграти на такому інструменті потрібен не лише трембітар, а й двоє помічників. Юрій Тафійчук, який вже три десятиліття грає на трембіті, зізнається, що працювати з нею – важко, бо дути треба дужче.

“То як на трубі грати, такий же принцип, теж губний апарат. Коротша, вона йде трошки більш різка, а довга – поки дійде той звук”, – ділиться трембітар.

Зробив цю трембіту батько Юрія – Михайло Тафійчук. Він створює музичні інструменти усе своє життя. “Я сопілочку в 6 років зробив першу, а в 12 років скрипку. Цимбали в 24 роки перші зробив, ну і так, я чомусь мав таке бажання”, – розповідає народний майстер.

Над рекордною трембітою трудився кілька тижнів. Взяв карпатську смереку, яка вистоялася кілька років. “То важка робота, ручна. Не хочуть молоді братися за нею”, – додає пан Михайло.

Гуцульський стандарт 3 метри, а рекорд понад 9. На Прикарпатті презентували трембіту завдовжки 9 метрів 22 сантиметри. Ця трембіта не лише найдовша в Україні, а й у світі. І претендує на книгу рекордів Гіннеса.

Частини трембіти майстер з’єднує корою берези, яку варить, аби була еластична. Те, як інструмент звучатиме, залежить від мунштука. Аби зробити його майстер відміряє все до міліметра і стесує зайве.

За словами Михайла, раніше він гастролював світом, а трембіти майстрував, зокрема, для співачки Руслани. Нині йому 81 рік. Інструменти у руках майстра наче оживають. І навіть коровячий ріг з дірками звучить наче пісня.

Своїх синів Михайло теж навчив робити трембіти, але жаліється, що вони не перейняли від нього такої любові до музичних інструментів.

Аби зареєструвати світовий рекорд трембіти пана Михайла – в національному реєстрі рекордів збирають документи. А поки унікальний інструмент зберігатиметься в “Гуцул Ленді”.

1 комментарий

Написать комментарий
  • ГЫ
    31 августа 2020
    ДУДИТЕ В КИЕВ.
    Ответить
💬 Последние комментарии
мм
ого
мм
"новичек"?))
мм
пообещали поддержку?
Михель Гофман
Эта статья написана автоматом или у нее есть автор?
zpua
Браво, автор!
Весёлый Роджер
Да щож вин брэшэ як клятый москаль! Какой на хрен Европы – нЫ – лучшей командой Свита! А ыщо и усей Вселенной! Уже будэ у Куёву, зараз писли открытия Хыперлупы, откроется Перший щирый межХалактичный турнир с командой xoxлoпитеков с Кассиопеи, вже можно прикуповувати билеты. Они вже продаются на выставке ослов и баранов. Не упустите ваш шанс.
Весёлый Роджер
Чоловику без имени на ПРИМЕТКУ! Звиняй нЫшановний, но место профессио_анального обсеральщик уже тут занято и давно. Почти четыре года, тут обсерает всех Шмуля_Елен, это старый прапор трансвестит, у жиночий труселях до колен. Так он, также любит как ты – взять и обосрать с головы для ног, не приводя цитат, да и вообще ничего не приводя, а просто как ты взять и написать – «ПОСТОЯННО ПЕРЕВОДИШЬ СТРЕЛКИ, ХАМИШЬ БЕЗУДЕРЖНО,» - ну а шо, форум он всё стерпет. Мабуть кто и поверит в твою клевету. Ту-ту, а поезд швидкий вже тю-тю. Да и про интеллект, ты тут всё меня оскорблял, так вот, писать заглавными буквами – это вообще- то моветон, ну или это комплекс мании величия у дэбила. Принимая ввиду твой низкий интеллект, провожу дистанционный ликбез. Алле, увага, расслабься!!! Безкоштовний!!! Так вот, Слева (это то, что не справа!) на клавиатуре, выше клавиши Shift, есть клавиша Caps Lock. И если на неё ОДЫН раз нажать, то погаснет лампочка зэлэна справа и не будешь ты писать как идиот весь текст большими буквами. Ок? Чую шо на дэбила попал – поновляю – ОДЫН раз! Ну давай, Сало тильки не роняй, а шо ны зъыил – то сховай!