ПРИЄМНА НОВИНА: В УКРАЇНІ РІВЕНЬ ЧИТАННЯ ЗРІС ДО 72% - ДОСЛІДЖЕННЯ
Обществоintvua.com25 апреля 2020

ПРИЄМНА НОВИНА: В УКРАЇНІ РІВЕНЬ ЧИТАННЯ ЗРІС ДО 72% - ДОСЛІДЖЕННЯ

За останні три місяці 72% українців прочитали щонайменше одну книжку. Про це свідчать дані опитування, проведеного дослідницькою агенцією Info Sapiens, повідомляє Читомо.

Компанія порівнювала отримані дані із показниками 2014 року - тоді тих, хто читають книжки, був лише 51%.

Якщо розглядати динаміку читання за типами книжок, то частка читачів друкованих видань за цей період зросла із 48% до 65%, частка читачів електронних книжок - з 11% до 54%, у порівнянні з 2014-им. Загалом серед усіх прочитаних книжок друковані тепер склали 53%, електронні - 47%.

Водночас середня кількість прочитаних книжок за останні три місяці зменшилася: від 5,6 у 2014-му до 4,7 у 2020-му.

Частка покупців книжок за останні 3 місяці збільшилася аж удвічі: з 31% до 62%. Зокрема, частка покупців друкованих книжок зросла з 30% до 59%, частка покупців електронних - з 3% до 51% (!).

Загалом серед усіх куплених книжок друковані склали 53%, електронні - 47%. Цей розподіл збігається з розподілом прочитаних книжок.

Щодо середньої кількості куплених книжок, вона зменшилася зовсім трохи: 5,1 проти 5 у 2020 році. Як бачимо, середня кількість куплених книжок більша, ніж прочитаних.

Із 2014 року частка тих, хто надає перевагу читанню російською мовою, зменшилася майже вдвічі - з 44% до 24%. Загалом у 2020 році 36% українців віддають перевагу читанню українською мовою (проти 24% у 2014 році), 24% - російською, 18% - мовою, якою написана книжка, і 15% - однаково, якою мовою читати.

Мовні преференції у читанні значною мірою залежать від часу вивчення української мови: так серед тих, хто знає українську з народження, 57% віддають перевагу читанню українською, а 7% - російською; серед тих, хто вивчив її в ранньому дитинстві - 32% та 16%, відповідно; а серед тих, хто вивчив українську мову в школі або пізніше - 2% проти 56%.

Зросла і впізнаваність українських письменників. Якщо у 2014 році 52% назвали хоча б одного сучасного українського письменника, то тепер таких уже 61%. Зокрема, зросла впізнаваність Ліни Костенко (з 42% до 49% опитаних), Сергія Жадана (з 5% до 17%), Оксани Забужко (з 7% до 13%), Юрія Андруховича (з 7% до 11%). Також серед лідерів за популярністю є Василь Шкляр (15%) і Марія Матіос (10%), але їхня впізнаваність змінилася лише трохи.

Водночас зростання впізнаваності не призвело до зростання читання більшої кількості сучасних письменників: якщо у 2014-му 32% читали хоча б одного сучасного українського письменника, то у 2020-му таких 34%). Лідером за читанням, як і за впізнаваністю, залишається Ліна Костенко (22% читали її твори, зміна у порівнянні з 2014 статистично незначуща), на другому місці Василь Шкляр та Сергій Жадан (по 5%; при цьому частка читачів Жадана збільшилась з 2% у 2014-му), на третьому - Ірена Карпа та Оксана Забужко (по 4%; при цьому частка читачів Забужко збільшилась з 2% в 2014-му), на четвертому - Юрій Андрухович та Марія Матіос (по 3%).

Дослідження 2020 року було проведене на базі Омнібусу Іnfo Sapiens. Під час дослідження було опитано 1000 осіб, віком від 16 років, але, для співставності даних із 2014 роком, була виділена підвибірка у 751 респондент у віці 16-59 років. Вибірка репрезентативна за статтю та віком, враховує міське та сільське населення й розмір населеного пункту. З дослідження вилучена Автономна Республіка Крим, а у Донецькій та Луганській області опитування проводилися тільки на територіях, що контролюються Україною. Статистичне відхилення для підвибірки респондентів 16-59 років не перевищує 3,6%. Польовий етап проводився 5-22 березня.

Дослідження 2014-го було проведене GfK Ukraine на замовлення «Київстар». Під час дослідження було опитано 1000 осіб 15-59 років. Вибірка була репрезентативною за статтю та віком, враховувала міське та сільське населення й розмір населеного пункту. З дослідження була вилучена Автономна Республіка Крим, а у Донецькій та Луганській області опитування проводилися тільки на територіях, що контролювалися Україною. Статистичне відхилення не перевищувало 3,1%. Польовий етап проводився в липні 2014 року.

Незважаючи на такі показники, українські видавці заявляють, що середня сума їхніх прямих збитків, зазнаних ними упродовж дії карантину за період з 12 березня до 20 квітня, сягає майже 1 млн грн на кожне велике видавництво.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
ПОБЕДУ НЕГРАМ АМЕРИКИ
ПОБЕДУ НЕГРАМ АМЕРИКИ!
--------
Виноваты предки белых ,что хотели дешевой рабочей силы и навезли негров.Негры цивилизовались относительно у ни развилось расовое самоосознания организованночть ,черный расизм.Ни пряником ни кнутом ничего не выйдет- они хотят быть хозяевами страны а белые чтобы на них рабствовали. Единственой метод это как то их убрать с страны Может даже с куском територии -лучшее потерять часть чем все.
Игбун Хохлов
Ебаньки, что в этом списке российский Крым делает?
------------
дешевая рабочая сила , толерантность в вопросе межрассовых отношений это опасная игра растянута во времени и на всегда.Есть белый расизм но есть и черный рассизм, как и желтый...Даже если белые будут и каятся в своих грехах перед неграми -это черными расистами будет воспринято как слабость,как сигнал нападать, подчинять. Уважают силу .Белая расса себе на голову задействует другие рассы в человеческоу прогрессе ,даже в качестве чернорабочих их цивилизирует в вопросах науки организации призводства,общества,труда тобто выравнивает их с собой делясь своими достижениями.Кроме того берет к себе в государства где используя социальные институты льготы начинают массово размножатся относительно коренного населения и уже благодаря своей только чистенности будут продвигать своих представителей в власть , сколько ище других методов типа американских погромов но может быть и массовое физическое насилие уничтожение белового населения коренных народов.Тем более что эти пришедшие или завезенные не интегрируются не ассимилируются они живут автономной жизнью используя потенцал белого общества.Они ждут момента ,слабость чтоб установить свою гегеммонию,даже как компессацию по ихнему за унижения-даже надуманые а если повод убийство одного с них/как в сша,, хотя сами убивают друг друга и такой шум ,выступления не поднимаются\.В сша негры в выступлениях проявили организованной черной рассизм хотя по событиям как будто праведной но как он проводится с погромами насилием смертями-то это паказывают пробуют свою силу,запугивают белых, конечно кто то хочет убрать трампа под шумок и все это финнсирует обучает черных рассистов но завтра они придут и за ним.Америку ждут плохие времена только межрасовых пртиворечий достаточно.Эта проблема рождается и в странах европы с каждым "беженцем" и рожденым его ребенкомтем белее что кроме межрассового есть противоречие религиозное ,цивилизационное.В украине языкового вопроса достаточно так как особых отличий нет меду населением ни по религии ни по расе,да и национальности исторически очень близкие почти одно и то же и результат гражданская война поддерживаемая раздуваемая извне.
мм
давно...
мм
упс...
Игбун Хохлов
Это не смешно.( Как не странно, между Испанией и укрАиной есть связь. "Мадрид" - это "магриб". Арабский путешественник Абу Хамид Мухаммад аль-Гарнати в 12 веке писал, что в Куйаве проживают тысячи магрибинцев. Магриб - это страны северо-западной Африки. Хохлоту - это недоафриканцы.