Приховані способи, якими нами маніпулюють кожен день
Обществоukr.media20 мая 2021

Приховані способи, якими нами маніпулюють кожен день

Види маніпуляцій.

Кожен день навколишні люди маніпулюють нами. Багато хто вміє маніпулювати приховано, практично непомітно. Саме про такі види маніпуляцій і піде мова далі, інформує Ukr.Media.

Маніпуляція образою

Багато хто бере на себе роль жертви. Такі люди можуть жити в образі жертви роками, а іноді і все життя. Вони звикли отримувати своє, говорячи про свої проблеми і натякаючи на необхідність допомоги. Пам'ятайте про те, що ваша думка і бажання теж мають свою вагу. Ви гідні того, щоб ваші бажання виконувалися. Так буде простіше злізти з гачка маніпулятора.

Ігнорування

Батьки робили це з багатьма демонстративно в дитинстві, але є люди, які ігнорують приховано. Наприклад, хтось може не відповідати на ваші повідомлення в соціальних мережах. Якщо ви помічаєте, що людина своїм мовчанням вас дратує, намагайтеся боротися з цими емоціями, адже, швидше за все, вона саме цього і домагається.

Спотворення реальності

Людина-маніпулятор іноді може говорити нам, що з нами щось не так. Це називається "газлайтинг". Такі люди кажуть щось на кшталт "Ти в своєму розумі?", "тобі потрібно лікуватися" і так далі. Своїми словами маніпулятор намагається змусити нас повірити, що з нами щось не так. Мета — зниження вашої впевненості. "Газлайтер" завжди акцентує увагу на ваших невдачах, але ніколи не говорить компліментів і не хвалить за досягнення.

Маніпуляція страхом

У дитинстві нас лякали: "не з'їж кашу — не виростеш". У дорослому житті багато людей чомусь піддаються на подібні провокації і маніпулятивні фрази. Багато хто лякає друзів і знайомих просто так — для сміху, а хтось може робити це заради вигоди.

Марнославні маніпуляції

Кожна людина хоче здаватися кращою, ніж вона є. Якщо ви любите добре виглядати в чужих очах і постійно потребуєте підтвердження своєї переваги, вами можуть почати маніпулювати. Наприклад, вам можуть зробити втішний комплімент, а потім відразу попросити допомогти в чомусь.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии