Обществоexpres.ua2 янв.

Пробне ЗНО: порядок і дати реєстрації, оплати та участі

Реєстрацiя для участi у пробному тестуваннi ЗНО, яке проводитимуть у квiтнi, стартує 5 сiчня.

Триватиме реєстрацiя на пробне ЗНО цього разу менш як мiсяць - до 30 сiчня. Упродовж 25 днiв треба встигнути не тiльки заповнити онлайн вiдповiднi форми, а й оплатити заявку. --

Пробне зовнiшнє незалежне оцiнювання проводять на платнiй основi. Його вартiсть становитиме вже не 89 гривень, як попереднього разу, а 111, - розповiла газеті "Експрес" Лариса Середяк, директор регiонального центру оцiнювання якостi освiти. - Учасник цього ЗНО може скласти не бiльш як два пробнi тести - з української мови i лiтератури та з iншого предмета на вибiр: iсторiї України, математики, бiологiї, географiї, фiзики, хiмiї, англiйської, iспанської, нiмецької, росiйської та французької мов. Тобто, якщо вибере два предмети, то платитиме 222 гривнi.

-- У який спосiб слiд реєструватися на пробне тестування?

-- Реєстрацiя на пробне незалежне оцiнювання проходитиме, як i ранiше, - в онлайн-режимi на сайтi регiональних центрiв оцiнювання якостi освiти. З iнформацiйної сторiнки потрiбно роздрукувати квитанцiю для сплати вартостi послуг. На кожен вибраний учасником предмет квитанцiя роздруковується окремо. Пiсля цього треба оплатити заявку. Останнiй день прийому платежiв - 3 лютого. Квитанцiю слiд зберiгати, адже вона є пiдтвердженням факту реєстрацiї на пробне ЗНО. А факт зарахування коштiв можна перевiрити на своїй iнформацiйнiй сторiнцi. Неоплачена у встановлений термiн заявка анулюється.

Пiсля 12 березня на iнформацiйних сторiнках учасникiв, якi зареєструвалися та сплатили вартiсть послуги, розмiстять запрошення-перепустки, у яких буде вказано час i мiсце проведення пробного ЗНО. Це запрошення-перепустку слiд роздрукувати. З ним, а також iз квитанцiєю про сплату вартостi послуг за проведення пробного тестування й паспортом або свiдоцтвом про народження слiд приходити на пункти пробного тестування.

До слова, першi 100 оплачених заявок з української мови та лiтератури, першi 200 оплачених заявок з англiйської мови й першi 300 оплачених заявок з математики у нашому регiональному центрi оцiнювання якостi освiти (Волинська, Львiвська, Рiвненська область) винагороджуються бонусом. Вiдкриту частину робiт цих учасникiв, виконану на бланку Б, перевiрять екзаменатори. Логiни переможцiв акцiї буде розмiщено на сайтi.

-- Чи є серед учасникiв пробного ЗНО такi, хто може брати участь у ньому безплатно?

-- Дiти-сироти й дiти, позбавленi батькiвського пiклування, беруть участь у пробному тестуваннi з одного предмета на безоплатнiй основi. Щоб такi категорiї учасникiв не платили за пробне тестування, вiддiли освiти їх реєструють i надсилають вiдповiднi листи в регiональний центр оцiнювання якостi освiти.

-- Коли саме вiдбуватиметься пробне ЗНО?

-- 2 квiтня пробне ЗНО писатимуть з української мови i лiтератури, а 9 квiтня - з iсторiї України, математики, бiологiї, географiї, фiзики, хiмiї, англiйської, iспанської, нiмецької, росiйської та французької мов.

-- Якщо зареєстрований учасник пробного тестування не братиме участi в цьому ЗНО, то що тодi?

-- Сплаченi кошти в такому разi не повертаються. Проте такий учасник має право отримати примiрник зошита i правильнi вiдповiдi до завдань, звернувшись у триденний термiн за адресою, вказаною в запрошеннi-перепустцi. До речi, слiд розумiти, що реєстрацiя для проходження пробного ЗНО не передбачає автоматичної реєстрацiї для участi в основнiй сесiї зовнiшнього незалежного оцiнювання.

Богданна МАРТИНИК, газета "Експрес".