Пропонують змінити підходи до вступу на державну службу, її проходження та припинення
Обществоwww.golos.com.ua26 сентября 2020

Пропонують змінити підходи до вступу на державну службу, її проходження та припинення

Про це йдеться в урядовому проекті закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення проходження державної служби» (№ 3748).

Його уже передано на розгляд профільного Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

За словами голови Національного агентства України з питань державної служби (НАДС) Наталії Алюшиної, законопроект було підготовлено агентством у співпраці з зацікавленими особами, соціальними та міжнародними партнерами та на виконання доручення Прем’єр-міністра. «Наявні проблеми чинної редакції закону про державну службу демонструють необхідність внесення змін, зокрема, щодо відбору на посади державної служби, в питаннях системи оплати праці держслужбовців, належного використання фондів оплати праці, кар’єрного просування та невмотивованих звільнень», — зауважила вона.

Основними проблемами чинного закону, зазначила вона, є значна дискреція (вирішення посадовою особою або державним органом будь-якого питання на власний розсуд) при визначенні результатів конкурсу на посади державної служби.

Відсутність класифікації посад державної служби, а також брак мобільності та кар’єрного зростання, нестабільність та можливість звільнень.

Власне, проект закону передбачає зміни, спрямовані на політичну неупередженість та політичну нейтральність Комісії з питань вищого корпусу державної служби. Також передбачається реалізація права визначеного переможця конкурсу на державну службу і обов’язкове призначення на відповідну посаду.

Водночас проблему удосконалення системи оплати праці пропонується вирішити через підвищення ролі та розміру посадового окладу (фіксованої частини) у структурі заробітної плати шляхом перенесення до нього надбавки за ранг, зменшення граничного розміру надбавки за вислугу років, запровадження окремої класифікації посад державної служби. А також оптимізації штатної чисельності державних органів за рахунок скорочення вакантних посад та прозорості структури заробітної плати: посадовий оклад + вислуга + премія (у разі встановлення).

Документом передбачено також запровадження кандидатського та кадрового резерву, що формуються з кандидатів на посади державної служби, які успішно пройшли конкурсний відбір, але не визначені переможцями конкурсу, та кандидатів, які мають відкладне право на призначення на посади державної служби.

Посилюється проектом і дисциплінарна відповідальність державних службовців за повторне вчинення дисциплінарних проступків. До них застосовуватиметься більш суворе стягнення: догана — неповна службова відповідність — звільнення.

Підставою для звільнення зможе слугувати також і недостатня професійна компетентність.

На думку голови підкомітету з питань організації державної влади, державної служби, служби в органах місцевого самоврядування, державних символів та нагород Олександра Корнієнка, хоча законопроект дійсно важливий і погоджений із міжнародними партнерами, він містить низку недоліків.

Зокрема, Головне науково-експертне управління (ГНЕУ), виклавши зауваження на 13 сторінках, наголосило, що документ потребує суттєвого доопрацювання. Крім того, його потрібно узгодити з іншими законопроектами, зокрема, з пропозиціями Президента до Закону «Про внесення змін до Закону України «Про державну службу» щодо кандидатського резерву» (№ 3491), який може буде повторно винесено на розгляд Верховної Ради вже наступного пленарного тижня (документ 3 вересня було направлено на доопрацювання в комітет).

Зважаючи на це, зауважив О. Корнієнко, на підкомітеті було ухвалено рішення не скорочувати термін підготовки документа, йти за повною процедурою. Крім того, народний депутат вважає за потрібне звернутися до інших комітетів, яких також стосується цей законопроект, щоб ті надали до проекту свою експертизу. Наразі Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, розглянувши урядовий проект, рекомендуватиме підтримати його у першому читанні.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Не Елена
Ищенко таки дурачина и Шария почему-то тюкает постоянно. Для дураков уже объясняли: Партия Шария не лезла во все дыры - они сосредоточились только на тех местах где имели шансы пройти и где были проверенные люди. Так что первый блин у них не комом.
е
Т.е. твои супер развитые и продвинутые американцы своей летающей, способной год продержаться в космосе и благополучно вернуться на землю ракеты просто не имеют.. А советская ракета как минимум 30 летней давности на это способна)). Вот и все что требовалось знать о самой "продвинутой" Америке...
Елена
А были еще и хорваты и венгры и румыны и итальянцы,и всякие разные другие французы ,фины и власовцы, Роджера идейные соратники и другие коллобаранты,например белые казаки и офицеры царской армии воевавшие на стороне гитлеровцев,это роджеровцы в чистом виде.ха.А Украина идёт в Европу.Слава Украине!
Елена
В советскую ракету Великая страна Америка посадит Веселого Роджера,снабдит его на долгое время воздухом,едой и водой и направит на год в безвоздушное пространство полетать вокруг Земли,а потом вернет на Землю,пусть поскучает там один на орбите, может поумнее станет.ха.А Украина идёт в Европу.Слава Украине!
е
Как там говорила пресловутая Елена..самая развитая Америка закупает оружие которому более 30 лет)))
СЧЁТЫ СЛОМАЛИСЬ
БОльшая часть страны не проголосовала! И это меньшинство три дня не могут подсчитать! На счётах считают?
И ШО ОНИ ТАМ ВЫБРАЛИ
ТРИ ДНЯ ПРОШЛО А РЕЗУЛЬТАТОВ НЕТ!
Авторские статьи
Геополитика2 часа назад
Киев готовится к войне и этническим чисткам на Донбассе? 2
Общество3 часа назад
Приколист Вова, или Разговор с народом о «правильной вакцине» 1
Политика3 часа назад
День выборов: заметки на полях 2
Политика4 часа назад
Размышления у парадного подъезда: глядя на новый политический ландшафт
Видео4 часа назад
Дмитрий Джангиров. Путин, Валдай, Армения и Азербайджан | Турецкое сегодня и Белорусское завтра
Политика4 часа назад
«Драма покруче „Фауста‟ Гёте». Монтян высмеяла Ляшко, проигравшего выборы трём собственным техническим кандидатам
Политика6 часов назад
Декларации оставили, ответственность сняли. Что означает решение Конституционного суда по НАПК
Технологии6 часов назад
Перспективные наземные боевые дроны
Геополитика7 часов назад
Два исторических мифа Речи Посполитой. В чём польский национализм врёт сам себе