Обществоwww.ukrinform.ua21 нояб.

Протидію булінгу можуть включити у стратегію вищої освіти

nk_hauz/-mmbyt7qxvaipsqazswj.jpg

Питання протидії булінгу має бути включене у стратегію розвитку і вищої, і професійно-технічної освіти.

Про це на круглому столі в Укрінформі сказала урядова уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко.

Вона нагадала, що у січні 2019 року був підписаний Закон "Про внесення змін в деякі законодавчі акти України щодо протидії булінгу (цькуванню)", і Кодекс України про адміністративні правопорушення було доповнено відповідною статтею.

“Практика показує, що ця стаття застосовується виключно в ситуаціях булінгу, який виникає в школах, але, я так розумію, що це поширюється і на заклади вищої освіти.... Нам потрібно удосконалення і цієї статті, тому що освітній процес не обмежується лише школами, ліцеями. Дуже важливо, щоб ці питання (протидії булінгу закладах вищої освіти — ред.) були включені і в стратегію розвитку вищої освіти, професійно-технічної освіти, інші документи. Взагалі, гендерний аудит навчальних закладів, самого МОН — це важливі інструменти, які допоможуть визначити проблемні питання", - сказала Левченко.

За її словами, в Україні потрібні не лише законодавчі зміни, а й зміни в свідомості, у наявних підходах. Булінг є складовою дискримінації. В Україні в 2012 році прийнятий закон про засади державної політики з запобігання та протидії дискримінації, але водночас відповідальності за неї не передбачено, наголосила урядова уповноважена.

“У Верховній Раді є законопроєкт, який пропонує ввести адміністративну відповідальність за дискримінацію за будь-якою ознакою. І це буде практичним кроком, який дозволить нам розбудовувати інструменти судового захисту в ситуації порушення прав людини. Він був прийнятий в першому читанні ще попереднім складом Верховної Ради. Без внесення покарань за дискримінацію нам складно говорити про захист тих, хто постраждав”, - сказала Левченко.

Вона також підкреслила, що необхідна антидискримінаційна експертиза навчального контенту не тільки в закладах загальної середньої освіти, а й у вищих навчальних закладах.

💬 Последние комментарии
Флорин Курта
Думаю, что у тебя нет никаких доказательств. Людям, которые высказывают тезисы и не могут их доказать лучше не учавствовать в полемиках.
Флорин Курта
А что за наука такая? Наука совсем недавно утверждала, что щуки рождаются из водорослей.
---
это факт,доказательство которого может требовать или полный дурак или не очень хороший актер.Думаю что ты плохой актер.
Флорин Курта
Это не факт. Поэтому я и прошу аргументировать утверждение, то есть предъявить доказательства.
---
я вообще не называл людей. я называл национальности,причем научно признаными названиями.Тебе же нужно затаскать до блевоты тему .Я в этом участвовать не буду.
===
Это все равно как аргументировать что цифра 2 это цифра 2.Зачем нужно аргументировать известный факт??
---
честно говоря другого ответа не ожидал и даже не надеялся.А вопрос был не о русских прошлых и нынешних.И не о носителях языка.Вопрос был о украинцах-Кичится и гордится рэволюцией когда есть характерный пример французов ....я не знаю как это назвать корректно.Французы просто поняли ,что рэволюция привела к морю крови и появлению Наполеона как императора.И понадобилось усилия многих стран ,что бы его угомонить.Много усилий и опять море крови.Это история ...Поэтому прежде чем повторять лозунги нужно подумать и еще раз подумать.Но видимо это не о нас...Ты мне больше не интересен.
Авторские статьи