Обществоlemonade.style23 февр.

Психолог пояснила, як правильно видавати кишенькові гроші своїй дитині

Виховання дітей — справа не з простих, особливо у сучасному інформаційно завантаженому світі. Проте, саме сім’я закладає фундамент для становлення особистості та її здатності пристосуватися до умов сьогодення.

nk_hauz/-mud873-tz8epre8dokx.jpg

Економічна грамотність та соціалізація є неодмінною складовою розвитку дитини. Кишенькові гроші, як мініатюра фінансового світу дорослих, навчить дитину важливим речам, які стануть у пригоді на все життя!

Психолог Ніна Доценко дала прості рекомендації для читачок LeMonade, які допоможуть батькам навчити дитину ефективно розпоряджатися грошима.

Вважається, що оптимальний вік для отримання кишенькових грошей 6-7 років, проте, знайомити дитину з деякими поняттями можна починаючи з 4-5 років шляхом залучення. Наприклад: 

  1. Дайте можливість дитині сплатити у кафе чи магазині. Коли це відбудеться, малеча побачить, що грошей не стало і це стимулюватиме цікавість дослідити процес і цінність грошей.
  2. Якщо ви маєте обговорити тему пов’язану з грішми з кимось, можливо зміну тарифного плану, купівлю дечого, тощо., залучайте до своєї розмови дитину. Це дасть можливість почути деякі фінансові терміни, пофантазувати на тему економічних процесів. 

Важливо розуміти, що кишенькові гроші — це не ті, які використовуються для проїзду, харчування та інших необхідних витрат. Вони не мають бути пов’язані з платою за оцінки в школі чи прибирання вдома. 

Кишенькові гроші — спрямовані на незалежне, неконтрольоване ззовні використання їх дитиною. Чому це важливо? Тому, що людині необхідно отримати досвід самостійного розпорядження фінансами, планування, використання аби згодом ефективно робити це в житті.

У молодшому шкільному віці, слід починати давати кишенькові гроші, бажано на регулярній основі (1-2 рази у тиждень). У підлітковому віці можна робити це рідше, адже підлітку важливо навчитися довготривалому плануванню бюджету (1 раз у місяць). До базових рекомендацій по виданню кишенькових грошей дітям належать такі:

  1. Сума незмінна (незалежно від обставин). Мається на увазі, що не треба забирати видані на тиждень гроші або додавати їх у ході тижня, жаліючи, якщо дитина не вклалась у свої витрати. (дайте їх досвід відповідальності, стимулюйте її мислення питаннями без докору “Чому на твою думку тобі не вистачило? Що можна зробити наступного тижня, щоб вистачило?”)
  2. Витрати мають бути на власний розсуд дитини. Дозвольте вашій дитині зрозуміти свої бажання і відчути всі етапи реалізації його. Поясню на прикладі з практики. Досить часто серед клієнтів зустрічаються вже дорослі люди, які не знають чого хочуть. Їм важко мріяти, бажати, ставити цілі. Одна з причин такої особливості в тому, що вони не навчились чути свої бажання в дитинстві під тиском маніпуляцій дорослих. Тому відступіть від стратегії “Я краще знаю” у контексті кишенькових грошей і дозвольте дитині купляти те, що бажає саме вона.
  3. Навчіть збирати гроші. Наприклад, коли дитина забажає купити щось не по кишені, розкажіть як це може бути досягнуло. Відтермінована покупка стане ціллю, а утримання у свідомості дитини цілі та шляху до неї, стане важливим і корисним досвідом. 

Отже, батьки мають діяти як посередники між дітьми та реальним світом. Навіть така, незначна здавалося б річ, як економічна грамотність та кишенькові гроші, обумовлюють те, як ця людина взагалі буде ставитись до своїх грошей у житті.

💬 Последние комментарии
Игбун Хохлов
Хохлоту может только воздух немного испортить. На большее оно неспособно.
Ке
Украина умрёт но потянет за собой РФ
---
как мне мыслится танки пойдут в последнюю очередь-сначала Рф утилизирует свои ракеты и тяжелые калибры.Вот и посмотрим как научились *отбивать арт налеты*.Об этом много верещали вот и посмотрим.Танками сейчас ни кто воевать не будет-танки это для утюжки местности и для установления флагов.Танковый полк расчитывается на 15 минут боя,десантный полк на 30 минут.Это обученых а не *активистов*.Мне всегда противно слушать героев диванно-дрочильных войск о непобедимости нашей армии(извините-армии у нас нет .У нас вооруженные силы.А это две больших разницы...) .Если бы это было так то Украина не потеряла(читай отдала) 20% своей земли за кредиты печеньками.И к стати-*русня* уже 7лет как сунулась в Украину.Кроме скыглыня и весьмирснамидайтеденег нет ничего......
Игбун Хохлов
Хохлопидар, не было антиконституционного переворота? Ты совсем ебнутое. Выключи зомбиящик, открой конституцию. - Досрочное прекращение президентом обязанностей предусмотрено только в 4 случаях. Отставка, смерть, болезнь, импичмент. В отставку Янукович не подавал, справок о болезни или смерти не было, процедура импичмента не проводилась. На каком основании его отстранили от должности? - Изменения в конституцию вносятся только после утверждения конституционным судом. Рада грубо нарушила конституцию, изменив ее простыми голосованием. - По действовавшей конституции председатель ВР должен назначаться с представления президентов. Янукович кандидатуру дурчинова не выдвигал. - И.о. должен был занять премьер-министр, а не спикер. - Дурчинов на должности и.о. президента превысил кучу полномочий. В, частности сменил министра обороны, пусть и с приставкой и.о. И.о назначило и.о. Оно не имела права этого делать. Любой из этих пунктов - уже государственный переворот. А там гораздо больше преступлений.
О, УКРАИНА! КАК НИЗКО ТЫ ПАЛА...
О, СКОЛЬКО ДОЛБОЁБОВ ЧУДНЫХ РОЖДАЕТ уКРАИНСКИЙ ДУХ! ЗДЕСЬ ПЕТЯ, СЫН АБОРТОВ ТРУДНЫХ И ЗЕЛЯ - КОКАИНА ДРУГ!!!
О, УКРАИНА! КАК НИЗКО ТЫ ПАЛА...
И РВЁТСЯ СЕРДЦЕ В ИССТУПЛЕНЬИ - СОВСЕМ НОРМАЛЬНОЙ ЖИЗНИ НЕТ! ЧЕМ ЗАПЛАТИТЬ ЗА ОТОПЛЕНЬЕ, ЗА ГАЗ, ЗА ВОДУ И ЗА СВЕТ?
кипчак
По неведомым причинам до Владимира доехало посольство из Византии, а не из Рима , поэтому у нас утвердился византийский литургический обряд и последующее деление церкви не повлияло, к счастью, а только закаляло веру, силу и волю. На все, как говорится воля Божья, а по тому, что у католикав происходило и происходит удивителяная трансформация морали, отношение к вере, церкви, методы достижения целей и деградция по всем направлениям, можно делать вывод, что чем-то они Богу не угодили - не воспользовались дадеными им возможностями. У нас же испытние за испытанием, одно другого тяжелее, тем не менее, не смотря на массовое появление рзного рода уродов и предателей, всегда остается некий устойчивый стержень, который возрождает народ и дает надежду на будущее.Кого Бог любит, тому посылает испытния. Многие не выдерживают и опускаются, звереют, дегрдируют, а избранные двигают историю, в этом и есть либо наказание, либо проявление любви Бога. Таково мое представление о вере, но не мое это дело, а дело церкви внушать и разъяснять. К сожлению ли, к счастью ли в религиозных вопросах разбирюсь слабо и церковь посещю значительно реже, чем другие. Результат атеистического воспитания. Предпочитаю общаться с Богом без посредников и придерживаться заповедей добровольно и осознанно. Надеюсь, Бог простит.