Обществоukrhealth.netApr 25

Психолог пояснив, що таке професійне вигорання і кому слід його побоюватися

nk_hauz/-mz8umttbb5hiz-tnli0.jpg

На думку фахівця, психічному виснаженню частіше схильні ті, хто працює з людьми.

Багато хто навіть не можуть пояснити для себе значення терміна “професійне вигорання”, і які тривожні симптоми говорять про те, що пора вживати заходів профілактики. А між тим, є професії, представники яких найчастіше схильні до морального виснаження.

Перш за все, це люди, яким доводиться взаємодіяти в режимі “людина-людина”.

“Відомо, що найбільшою мірою вигоряння схильні соціономічні професії типу «людина–людина»: лікарі, вчителі, соцпрацівники, педагоги», – зазначив доктор психологічних наук, професор Євген Моргунов в інтерв’ю радіостанції «Говорить Москва». Він додав, що ситуацію погіршує, якщо таким працівникам доводиться мати справу з «неблагополучними клієнтами”.

Тривожним дзвіночком є, коли у людини починається зниження самооцінки, він починає ставитися до роботи байдуже, “без вогника”.

При цьому саме зайве завзяття і работоголізм призводять до емоційної втоми. Пандемія, як не дивно, тільки погіршила ситуацію.

Віддалена робота стерла межі між працею і відпочинком і багато хто відчуває себе постійно прив’язаними і відповідальними за результати праці. При такому режимі, як правило, якраз і настає ситуація, коли організм починає сам дистанціюватися від усього. що його раніше надмірно турбувало.

“Зараз, в умовах пандемії, межа стерлася між роботою і відпочинком: ти прив’язаний, у тебе дистанційна робота. Звичайно, умови стали найбільш несприятливими”, – попередив психолог.

💬 Последние комментарии
е
Елена, так в Украине все недоумки ничего не понимающие или ты тупая продажная дура ???? весь ТВОЙ бред разбивается о ФАКТЫ, а ты тупая продажная дура!
е
ты расскажи что рабства в твоей америке не было, просто они так любили своих господ, что сами, по своей воле стали господскими холопами и счастья им было столько, что аж сейчас бунтуют негры в твоей америке и требуют компенсаций и извинений... или будешь утверждать что они все недоумки, ничего не понимающие и у них рай был??))))
Ост
Кот прав.
е
Родина, это та страна, что любят и развивают... а ты ей торгуешь, разницу понятное дело ТЫ не видишь, а она ЕСТЬ! понятно, дура продажная!
е
опять СВОЙ опыт всем приписываешь...
Елена
Ты скажи и крепостничества в царской России не было,просто они так любили своих господ ,что сами ,по своей воле стали господскими холопами и счастья им настало.
Елена
А ты и знаешь молдавский,только серываешь шпиён,а ну скажи несколько слов по модавски.