Обществоukrhealth.net25 апр.

Психолог пояснив, що таке професійне вигорання і кому слід його побоюватися

nk_hauz/-mz8umttbb5hiz-tnli0.jpg

На думку фахівця, психічному виснаженню частіше схильні ті, хто працює з людьми.

Багато хто навіть не можуть пояснити для себе значення терміна “професійне вигорання”, і які тривожні симптоми говорять про те, що пора вживати заходів профілактики. А між тим, є професії, представники яких найчастіше схильні до морального виснаження.

Перш за все, це люди, яким доводиться взаємодіяти в режимі “людина-людина”.

“Відомо, що найбільшою мірою вигоряння схильні соціономічні професії типу «людина–людина»: лікарі, вчителі, соцпрацівники, педагоги», – зазначив доктор психологічних наук, професор Євген Моргунов в інтерв’ю радіостанції «Говорить Москва». Він додав, що ситуацію погіршує, якщо таким працівникам доводиться мати справу з «неблагополучними клієнтами”.

Тривожним дзвіночком є, коли у людини починається зниження самооцінки, він починає ставитися до роботи байдуже, “без вогника”.

При цьому саме зайве завзяття і работоголізм призводять до емоційної втоми. Пандемія, як не дивно, тільки погіршила ситуацію.

Віддалена робота стерла межі між працею і відпочинком і багато хто відчуває себе постійно прив’язаними і відповідальними за результати праці. При такому режимі, як правило, якраз і настає ситуація, коли організм починає сам дистанціюватися від усього. що його раніше надмірно турбувало.

“Зараз, в умовах пандемії, межа стерлася між роботою і відпочинком: ти прив’язаний, у тебе дистанційна робота. Звичайно, умови стали найбільш несприятливими”, – попередив психолог.

💬 Последние комментарии
Традиция такая!
Конечно, украинцы недоедают фрукты! Они их НАДКУСЫВАЮТ! Ну традиция такая!
Мяколя
нам требо, тоди ми москалей лазером спалимо
---
не -такое как ты новый год в Париже с метлой и тряпкой.В качестве уборщика ,а там хоть с гимном хоть без гимна лишь бы тихо.
---
а ну скажи военный совет партии народный фронт это хорошо? порошенко президент это хорошо? ницой это хорошо? парасюк пишет законы это хорошо?.........
Пектолванъ Мінусъ
"Кому и кобыла- невеста" ...тому и "герои" соответствующие . Ходить в центр когда-то вполне культурного и цивилизованного Города, который с 2001 го заезжие немытые "гасконцы" упорно превращали в своё "йобанэ сэло" , а в 2014 -ом , окончательно превратили в капище поганое ??? Так себе "квест"......thanx, но , откажусь. Я,видите-ли, с детства люблю чистоту и порядок. А дегенеративные рожи "свідомих патріотів" вызывают ровно те самые чувства , как впервые попробованная в юности " бурячиха" . Когда организм не принимает даже запаха и рвотный рефлекс не позволяет сделать и глоток. . Видите-ли, пани , не всем на Украине снится ваша "Эуропа". Далеко не все ссутся кипятком при упоминании " Амэрыци" и прочего селянского "мастурбационного контента" . Майдан - место встречи идиотов. Майдан - это "козье болото", куда непреодолимо тянет свиней. Майдан -это раковая опухоль , которой дали распространить метастазы. Вот такая оценочная шкала сего мерзейшего явления . К счастью, таких как я немерено даже в Киеве .
ВИТАЛЮ - В САНТА КЛАУСЫ! СРОЧНО!
Куев Кличко снежком укутывал: "смотри не замерзай"! Он кастинг проходил на должность санта клауса!
Кот Матроскин
Какой точный план. В Генштабе России явно американский крот...