Обществоnashamama.comJul 26

Психологи: Дитині потрібна не ідеальна, а щаслива мама

Звичайно ж, що всі ми хочемо стати ідеальними мамами. Особливо ці мрії переповнюють нас, коли чекаємо дитину. Ми з захватом читаємо статті з глянцевих журналів про виховання дітей, розглядаємо милі картинки, уявляємо собі, як будемо вчити дитинку з перших років життя, стежити за його харчуванням, розвитком… Тобто готуємося стати ідеальними мамами.

nk_hauz/-mfwpbhjcobtncnze6oy.jpg

Однак чи зустрічали ви хоч одну ідеальну маму в житті? Я ніколи. І пояснення тут просте: таких просто не існує. І чим раніше ви це усвідомлюєте, тим щасливішими будуть ваші дітки, та й ви самі.

Ви не знайдете ні в одній книгарні довідника, як стати кращою матір’ю на світі. У цьому питанні учитель тільки один: досвід, досвід і ще раз досвід. Причому ваш власний.

Тільки з часом, методом проб і помилок, після хвилин відчаю і безсонних ночей, ви зрозумієте, що ідеальна мама – це щаслива мама. Тільки така мама може піклуватися і про своїх дітей, і про себе. Тільки у такої матері діти ростуть впевненими в собі і щасливими.

Вам не слід аж надто переживати з приводу кожної помилки або промаху. Занадто легко одягли дитини на прогулянку, і він тепер кашляє? Вашій дитині вже два роки, а він до цих пір не ходить на горщик? Повірте, подібні думки мучать всіх мам і зовсім не свідчать про те, що з вами щось не так. Це життя. І воно не буває ідеальним. Точно так само, як неможливо вийти на прогулянку з малюком, одягненим в красивий білий комбінезон, і повернутися «при повному параді».

Якби ви не старалися, не падали з ніг, діти все одно знайдуть на вулиці калюжу, поламають в будинку все, що повинно бути поламано, і розмалюють шпалери в кімнаті. Не обійдеться і без хвороб. І це зовсім не ваша вина. Це не ви «не догледіли» – це так ростуть всі діти в світі.

Ваше завдання полягає в іншому – просто намагайтеся з усіх сил любити і підтримувати своїх діточок у всьому, що вони задумають або захочуть в житті. Не бороніть їм в бажанні пізнавати світ, навіть якщо панічно боїтеся травм і інфекцій.

Замість того, щоб зациклюватися на якихось несуттєвих речах, які ваші діти роблять неправильно, похваліть їх за те, що у них вийшло. Подаруйте їм ці незабутні хвилини щастя: коли твоя найрідніша людина на Землі говорить: ти – краще всіх! Що тебе люблять. Ось що для дітей найважливіше, ось що робить їх щасливими.

Ні, ви не будете літати на сьомому небі 24/7. Ви будете і засмучуватися, і не встигати зробити всю роботу по дому, і забувати приготувати бутерброд дитині в школу, але ви будете по-справжньому щасливі. Тому що діти – це найбільший дар Бога, і ви отримали його. Часом вам буде здаватися, що навколо – лише хаос, але це приємний і щасливий хаос. Це найкраще, що може відбуватися в житті людини.

Будуть дні, коли у вас просто опустяться руки. Втома, вічний поспіх, кругом – розгардіяш… От точно, що ви зовсім не так уявляли собі материнство. Але все це зовсім не означає, що ви погана мати і не справляєтеся з вихованням дітей. І зовсім не означає, що ви нещасні, хоч відчуваєте себе вимученими і вичавленим, як лимон. Це означає тільки те, що ви – всього лише людина. Як і мільйони мам в світі.

Якщо ви хочете бути по-справжньому щасливою мамою, не намагайтеся зображати з себе ідеальну матір і демонструвати це при кожному випадку. Так, ви буваєте і втомленою, і дратівливою, і «не при макіяжі». І це нормально. Адже ви виконуєте дуже складну роботу. Ви намагаєтеся. Ви любите. І це головне.

Якщо ви задовольняєте потреби своїх дітей, і вони часто усміхаються і сміються, – значить добре виконуєте свою роботу і заслуговуєте визнання, яке, можливо, не обов’язково отримаєте. Це така робота: бути мамою.

Ваша нагорода, ваше визнання – це щасливі обличчя дітлахів. Це усвідомлення, що їм добре і радісно поруч з вами. Багато людей вважають, що діти потребують нас набагато більше, ніж ми їх. Але це не зовсім так. Ми потребуємо їх точно так само. Тому що без них, без їхнього сміху і тупання маленьких ніжок по дому – життя порожнє і позбавлена ​​сенсу.

Повірте, ваші діти будуть любити вас, навіть якщо ви будете робити помилки. І вони не стануть ненавидіти, тому що у вас був поганий день або тому, що в цей момент справи йдуть не зовсім добре. Ніколи не турбуйтеся про це.

Вони будуть любити вас завжди. Навіть коли ви не виперете шкільну форму, і їм доведеться йти в брудній. Навіть коли подасте грінки замість дієтичного і корисного для здоров’я супу. Вашим дітям необхідно, щоб ви відчували себе комфортно і були задоволені життям. Їм не потрібно, щоб ви розігрували з себе супергероя, тому що ви для них – і так супергерой. Навіть якщо ніщо, на ваш погляд, не вказує на це. А навіть – навпаки.

Ми схильні не помічати свого щастя. Недооцінювати, наскільки прекрасно справляємося зі своїми завданнями, і переоцінювати кожен промах і помилку.

Тому просто любіть своїх дітей. Це все, що їм потрібно. І будьте щасливі: дітям потрібна не ідеальна, а щаслива мама. Тільки тоді і вони будуть світитися від радості.

💬 Последние комментарии
Елена
Иди опохмелись несчастное.
Луна-2
Привет Роджер тебя тоже не было видно всю неделю - очень скучала .Насчет того, что было, я сама не знаю, но только не ковид -будь он неладен - простуда .ОСЛОЖНЕННАЯ температурой - но вышла вроде -тьфу -тьфу ...ПЛОХО ТОЛЬКО ЧТО СЕЙЧАС ВРАЧЕЙ НЕ ДОЖДЕШЬСЯ .ЧУТЬ ЧТО -ЗВОНИ В СКОРУЮ...советы читала - помогли, спасибо.
Весёлый Роджер
Вы не понимаете, вот тех правильных хлопцев що у 1941 року пишли служить не отсталым москалям, а пишли до передовой технологичной Германии! Ос цэ дило, так и дило, да и кормили у немцев лучше и шнапсу бохато, да и давали тащить награбленное добро у свою хату! Сала бандеровцам - освободителям Хатыни! Сала хероям УПА и продажным пархатым пропахандонам Шмулям та Срулям!
Весёлый Роджер
Для всех - этот ТУПОЙ свинорылый Сруль даже и не чуял, на своём "теплом" складе с дюффицитом, про ФИДОНЕТ, тому що вин тоди делал своему керивнику миньет!
Весёлый Роджер
ОЙ Шмуля Сруль, таки ты поясни народу, а дэ там Роджер от снарядов всрался з переляку и ГЛАВНОЕ!!! А що то за ЩИРОЕ ГИВНО- що отдал приказ бить НЕ ПРИЦЕЛЬНО!!! 25 кг снарядами по мирным жителям? Давай Сруль отвечай!
----
А вот Луночка, вы не чуяли як живут боХато пиндосные жополизы у Албании, Болгарии, Грузии и тд! Тамо так панують, так панують, що там зовсим народу не осталось - одни старики! Сало Америке и Д. Псаки!
Весёлый Роджер
Привет лапа! Как ты там? Оклемалась? Что у тебя было? Советы мои прочитала по борьбе с гриппом или не успела?
Авторские статьи