Обществоnashamama.com14 нояб.

Психологи дослідили, як ізоляція впливає на психіку людей

На прикладі вивчення психологічного стану персоналу антарктичних станцій, вчені з’ясували, як впливають на ментальне здоров’я умови перебування в ізоляції, наприклад під час довгих космічних польотів.

nk_hauz/j-sdAJ57R.png

Дослідники називають антарктичне середовище чудовим аналогом космічного простору, оскільки там, як і в космосі, люди переживають такі стресові умови. На антарктичних станціях також фахівці живуть довгий час у складі невеликих груп, складні погодні умови та іноді тривалий період темряви ускладнюють тривале перебування на вулиці, тому люди змушені проводити час у приміщеннях, де мають низьку сенсорну стимуляцію. А також з антарктичної станції, як і з космічної, неможливо за перше бажання піти. Вчені почали досліджувати психічний стан 110 осіб на двох віддалених станціях в Антарктиді протягом дев’ятимісячного періоду. Учасники щомісяця проходили розроблене вченими опитування з метою оцінки ментального здоров’я, що включало вимір емоційного стану, позитивної адаптації, тривожності тощо. Крім цього, вчені відстежували фізичне здоров’я персоналу станцій та збирали зразки слини для вимірювання рівнів гормону стресу кортизолу. Які результати одержали? Вчені відзначають, що спостерігали поступове зменшення позитивних емоцій в учасників, наприклад, задоволення, ентузіазм та натхнення. Вони не покращувалися навіть тоді, коли персонал готувався повертатися додому. Водночас негативні переживання та тяжкість фізичних симптомів згодом лише зростали, але сильно варіювали у різних людей. Вчені підбивають підсумки, що хоча зміни у негативних емоціях залежать від багатьох факторів, зокрема особистих, міжособистісних та ситуаційних, зменшення позитивних емоцій є універсальною реакцією на перебування в умовах несприятливого середовища. На їхню думку, зменшити психологічні ризики можна було б за допомогою інтервенцій, спрямованих на покращення позитивних переживань.

💬 Последние комментарии
гость
Техас был немецкой колонией в той ещё индейской Америке.
Гость
Половину армии пригнали ? Это диверсия ! Их там всех разом и накроют ….
Весёлый Роджер
Серж вы постоянно недоговариваете вашу фразу... Там же сразу писли - "Етить-молотить!!!" идэ "Эб.ть копать!!!" - що будэ скоро весьма актуально для xoxлoвермахта.
Весёлый Роджер
Не пиСди МРАЗЬ Шмуля продажная! Ты был за пиндосные прививки от Джонсона & Джонсона. Таки, а ведь ых як и бананив, вид панов пиндосов - НЫМА!!! ЭЙ ТВАРЬ - НЫМА!!! Як у тоби и ума!!! Пердун ты проклятый, шизик лысыватый! «Елена -27 июня 2020 - Много, очень много масок, самолёт целый,большой доставил, …нужные медицинские препараты и средства всякие приборы,там инвентарь ,всякое такое . всё доставили и ИВЛ Америка людям посылает,кому надо…» «Елена -29 июня 2020- Болезнь.ха.А Украина все равно идёт в Европу…» Хоть и мает нищебродную *опу! Да Шмуля, а ты переходи по этим ссылкам, там про тебя усё!
Весёлый Роджер
Вот он план шизика стратега - с выходом на границу Урала и Камчатки!!! «Елена - 12 ноября 2018 - высокий моральный дух воинов всу, а главное защита своей родной земли позволит освободить Донбасс ударами ДВУХ танковых соединений с выходом на границу Украинв и дальнейшим освобождением этнических украинцев в орде,которых не слышат...»
Весёлый Роджер
Шмуля, обосранный Сруля! Ну ка, расскажи нам глупым, Шо цэ така за сила, що стоит за ВСУ??? Сразу сзаду стоит – щоб не побигли як С.Семенченко? ОЙ, а звыняй свинорыл ТУПОЙ, а цэ не та сила що у Дэбальцево була? Що та? Тай нихай стоить! Пусть у щирых захистников хунты хоть шой-то стоитЬ! Чи, ты хотел нам рассказать о якой-то стране, що готова послать не меньше чем, тысяч 100, а лучше 350 на Украину УМИРАТЬ? Шо цэ така за Эбанутая держава? Назови сразу!!! Не тяни!!! Народ ЖДЁТ!!!
Серж
Как в Афганистане???? Мощная сила!!! Етить-молотить!!!